Rukopis

Rukopis https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124173/bmid_rukopis-ICH-124173.jpg 2 11 4

Rukopis – tak nazval svůj ztracený deník významný spisovatel, cestovatel a dobrodruh sir Francis Burton. Traduje se, že obsahoval Burtonovy záznamy z cest po horách v Jižní Americe, kde se setkal s naprosto neznámým domorodým kmenem. Profesor James Castrolang pověřil studentku Danu Stecklerovou, aby v rámci své doktorandské práce Rukopis nalezla a prozkoumala. Jak se k takovému dokumentu dostat? Podaří se mladé studentce odhalit pravdu, ukrytou v zápiscích slavného Burtona?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Brána

Manuscript , 2008

jarin58
03.07.2020 1 z 5

Škoda papíru.

freejazz
16.03.2018 1 z 5

najprv som nerozumel tomu s tým prekladom, ale ako som sa "včítaval" do knihy, šiel som do vývrtky. pripadalo mi to ako šmírák s poznámkami a alternatívnymi verziami rovnakej myšlienky. lenže keď dnes už robí prekladateľa každý, kto preloží kopu papiera z jednej strany stola na druhú...
a k samotnej knihe. čo to malo byť? postkyberpunk? anti-fiction? obžaloba konzumnej spoločnosti? adorácia počítačovej doby?
mne to pripadalo ako "slovní průjem" s množstvom odkazov na tarantinove filmy, ktoré ozaj nemusím. niečo ako nepodarená počítačová online strieľačka, v ktorej má každý tisíc životov a hlavný hrdina ich má milión. neuveriteľné množstvo nelogických a nezmyselných obratov "v záujme deja", superakční hrdinovia, ktorí sa prestrieľajú až ku konečnej odmene, ktorou je dvojitá porcia vanilkovej zmrzliny...
keby takýto škvár napísal žiak základnej školy, nadšený z možností počítačov, virtuálnej komunikácie, siete a pokazený hlúpymi strieľačkami a béčkovými hollywoodskymi filmami, tak sa nečudujem, zodpovedalo by to veku. ale že to napísal štyridsiatnik... a keď som si ho teraz vygooglil, už sa nečudujem a končím.
jediný prínos? kúpil som tú knihu za korunu, takže ju môžem pokojne nechať niekde ležať na lavičke.
odporúčanie? využite svoj čas lepšie!

babicka_amalka
18.09.2017 odpad!

zatím odkládám nedočtené, byť tomu možná ještě někdy dám šanci; ale až mě přejde vztek; vztek především na nakladatelství Baronet, že vůbec vypustilo do světa takový zmetek, vztek na překladatelku Ing. Lucii Královou (jak je uvedeno v tiráži i s titulem), že se nestydí něco takového vypustit "z pera"; ta paní buď v životě nepřečetla jinou knihu než technická skripta, nebo .... jak to napsat a nebýt neslušný?
příběh není špatný, i prostředí IT je mi blízké; ale překlad je tak příšerný a čeština tak neohrabaná, že se to opravdu nedá číst (koneckonců - obdobné hodnocení se objevilo i na Pranýři překladů na Okoun.cz);

lenkaknel
27.09.2014 3 z 5

Rukopis se bude líbit především nadšencům do IT a střelných zbraní, což já nejsem.