Ruiny

Ruiny https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28755/mid_ruiny-CuF-28755.jpg 4 162 42

Scott Smith, proslul již debutovým thrillerem Jednoduchý plán z roku 1993, a jeho popularita mezi fanoušky napínavých příběhů ještě více vzrostla, když za filmový scénář, který si sám podle kultovní knihy napsal, získal o pět let později prestižního Oscara. Po tvůrčí odmlce se nyní vrací s dlouho očekávaným hororem Ruiny, aby ukázal, že je skutečným mistrem žánru s vypravěčskými schopnostmi, díky nimž Stephen King četbu románu přirovnal k jedinému dlouhému výkřiku hrůzy. Několik přátel se v mexické džungli dostane do situace, o níž se jim dosud nezdálo ani v nejčernějších snech - uvězněni na pahorku uprostřed zakázané mýtiny zjišťují, že liány, které je obklopují, mezi sebou dokáží komunikovat, napodobovat zvuky i lidské hlasy, předvídat, plánovat - a chladnokrevně zabíjet.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Knižní klub

The Ruins , 2006

Vašek
30.11.-0001 3 z 5

Na obálce má kniha hodnocení sice krátké, nicméně plné superlativů. Proto jsem se do ní pustil s vervou. Začátek je slibný, námět výborný, nicméně celkový dojem po přečtení spíše rozpačitý. Dá s říci, že jsem to nakonec dočetl spíše ze zvědavosti, jestli autor nepřekvapí zajímavým rozuzlením. Mne osobně nepřekvapil. Zbytečně natahované, dle mého názoru mohlo být tak cca o 150 stránek kratší a kniha by neutrpěla. Spíše naopak.

minirock
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá knížka. Ležení a popíjení na pláži se během jednoho dne mění v bezmocnost a boj o holý život.

zfilmováno horory džungle

Scott Smith