Sanctus

Sanctus https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92710/sanctus-92710.jpg 4 233 61

Ruinská trilogie série

Mysteriózní thriller o hrůzyplném tajemství, které střeží podivný mnišský řád sídlící v tisíce let staré svatyni v nitru hory – a které je nyní blízko prozrazení. Celý svět totiž skrze televizní kamery přihlíží, jak neznámý mladý mnich vyšplhá na vrcholek citadely, stojí zde několik hodin s rozpaženýma rukama, a potom skočí. Na co chtěl svou smrtí upozornit? Proč se mniši snaží chránit své tajemství, svůj Sakrament, jakýmikoliv prostředky? A co je oním Sakramentem, který obyvatelům hory záhadně prodlužuje život? Odpověď sahá až do časů stvoření světa... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Sanctus , 2011

P1tr
24.08.2017 4 z 5

Sanctus oplývá chytlavým námětem, kterému se dostává poměrně béčkového zpracování, což nicméně není vůbec na škodu a po většinu času se jedná o velice čtivé dílo, které se občas snaží být něčím trošku víc, ale ve výsledku jde o jednodušší a poměrně přímočarý kus. Veliké problémy jsem měl na prvních stranách, kdy se mi kniha četla velice těžce a měl jsem pocit, že se opakuje to samé stále dokola a nikam se příběh neposouvá a nestartuje, ale naštěstí pak došlo k nápravě. Postav je v příběhu poměrně hodně, ovšem ani jednu nelze považovat za příliš výraznou a k žádné jsem si nenašel hlubší vztah. Sanctus používá postavy pouze jako příběhové prostředky a hnacím motorem tak nejsou charaktery, ale zejména ústřední tajemství, které se dočká nečekaného a poměrně uspokojivého rozuzlení. Tedy ačkoliv nelze Sanctus považovat za zásadní knižní dílo, dokáže vtáhnout a namotivovat na přečtení zbytku trilogie.

Andrea7
18.07.2017 4 z 5

Nedá sa povedať že by som knihu zhltla jedným dychom, ale čítala sa jednoducho. Určite si prečítam aj pokračovanie.

Trissi
11.07.2017 1 z 5

No nevím, mně to přišlo jako velká slátanina. Asi se nikdy nedovím, jak to vše dopadne, protože už mě dostal ten první díl. K tomu číst další se nepřemluvím. Trochu to připomíná knihu "Bílý amulet" od autorky jménem Wantula. Také veledílo. A tak musím hodnotit stejně. Jednu hvězdu za snahu.

Jelen51
20.02.2017 4 z 5

Velmi mile mě to překvapilo. Dlouho jsem se odhodlávala se do knihy pustit a teď rozhodně nelituju. Díky krátkým kapitolám to rychle utíká a děj je napínavý. Tak beru rovnou druhý díl do ruky a jedem dál.

Sarkyss
05.09.2016 4 z 5

Zpočátku mě děj moc nezaujal. Bylo to pro mě zdlouhavé a trochu i nudné, ale když jsem překonala pár desítek stránek, uvědomila jsem si, že jsem do knížky ponořená a hltám jednu stránku za druhou. Body navíc dávám také za kratší kapitolky, které jsou vždy z pohledu jiné postavy. Jsem zvědavá na pokračování.

Salinka
17.08.2016 5 z 5

Knihu jsem měla už dlouho v "Chystám se číst" a konečně na ní došlo.
Nezklamala mě, příběh má spád a i když se tam vlastně zase tolik neděje tak kniha rychle ubíhá a nemá hluchá místa. Pravda, příběh je poněkud "přitažený za vlasy", ale tak proč ne :-) druhý díl už mám připravený ke čtení...

TheSarcasm
12.07.2016 4 z 5

Docela napínavé a má to spád. Příběh je sice dost fantasmagorický, ale náboženská témata frčí a ději to určitě dodává na atraktivitě. Kdo očekává rádoby reálnou zápletku ve stylu Dana Browna tak se asi občas neubrání úsměvu nad těmi divokými konstrukcemi, ale jedu dál a jsem zvědavý jak se to dále vyvrbí.

zimka.r
22.02.2016 5 z 5

Tak jo tak jo, večírek začal velmi příjemně, takže jsem už teď zvědavá jak se bude vyvíjet dále :)

Hoshi
25.10.2015 5 z 5

Po pár letech jsem si přečetla znovu. A znovu jsem unešena a ponořená do děje. Trošku si nadávám, že jsem opětovné čtení odkládala na tak dlouho, protože tohle je trilogie, která stojí za to si přečíst :) Teď s velkým nadšením na druhý díl....

Veverka_26
21.09.2015 5 z 5

Tak z téhle knihy jsem naprosto unešená :-) Neprosto neuvěřitelně mě pohltila do děje. Autor je naprosto senzační jeho styl a barvité popisování jak postav tak i situací a prostředí je famózní.

Dousabel
12.06.2015 4 z 5

Docela slušný thriller s náboženskou zápletkou. Je to samozřejmě hrozná pohádka, ale musím uznat, že závěr byl docela překvapivý a zahřál mou feministickou dušičku :o) A vlastně, proč by to tak nemohlo být? :)
Jinak děj byl tak od půlky docela slušný, mělo to spád, akčnost i napětí, vyhovovaly mi krátké kapitolky a přebíhání mezi postavami.
Jediné, co mi přece jen trochu chybělo, bylo vysvětlení trochu více do hloubky, ale třeba se dočkám v druhém dílu. Idu na něj!

Malarkey
20.03.2015 3 z 5

Tuto knížku jsem si onehdá našel v Levných knihách a zaujala mě jak mapou na přední stránce, tak i příběhem, který sliboval další z řady těch, co se opírá o dnešní náboženství. Ve výsledku nemůžu říct, že by tato kniha byla vysloveně špatná. Nicméně v době, kdy plno knih s touto tématikou je založeno na skutečných událostech, je právě tato čistou fikcí, na což jsem si nebyl moc schopný zvyknout. Každopádně napětí má, údernost také a k tomu všemu nedokončený příběh, protože se jedná o první díl z trilogie. Druhý ale nejspíš už vyhledávat nebudu.

trudoš
20.03.2015 3 z 5

Příjemně čtivý thriller, ale to je asi tak vše, co pozitivního o knize můžu říct. Sympatické mi byly především krátké kapitoly, které sice evokují rychlý děj, ovšem při zpětném pohledu musím podotknout, že se toho v románu zase až tak moc nestane. Tady tenhle spáchal sebevraždu, tihle támhle se připravují na příchod spasitele, tuhle tamti se snaží odhalit tajemství záhadného chrámu - a ric pic, konec. Ten je navíc jen konspirací pro konspiraci samotnou - logiku tajemné sekty jsem prostě nepobral.
Simonovi Toynemu rozhodně nelze upřít cit pro spád, sympatické živé postavy a akčně vypadající scény (říkám vypadající, protože té opravdové akce tady ve finále moc není). Je sice předvídatelný, průhledný a trochu i tahá čtenáře za fusekli, ale to vše k podobnému thrilleru prostě patří. Jde jen o to, zda na jeho hru přistoupíte, nebo ne.

cantona
01.01.2015 5 z 5

Tak tuto knihu mohu jen doporučit. Takovéto knihy mám nejraději, kde je zápletka, akce a nečekané rozuzlení. Tady sice ten konec byl dost haluz, ale jinak super. Tady není co řešit. Plný počet!

Selinute
01.01.2015 2 z 5

Když jsem uviděla mapu Turecka za přebalem, stala se pro mě knížka lákavým magnetem slibující zajímavý čtenářský zážitek. Ano, začátek byl akční, mysteriózní a napínavý. Když však srovnám tuto knížku např. s Danem Brownem, u jehož knih se mi často podsouvala myšlenka "mohlo to tak skutečně být?", tak tady to není. Po šokujícím odhalení co je to Sakrament, jsem se rozhodla dát 2*, protože takový nesmysl si málokdo může vymyslet. Mě knížka zklamala. Škoda času. Další díly určitě už číst nebudu.

stopař
26.12.2014 5 z 5

Napínavé čtení a zajímavá zápletka.

Hankai
28.11.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem, krásná knížka. Doporučuji.

Nemesis Moriko
23.08.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, opravdu mě to bavilo :) Prostředí bylo opravdu realistické, postavy taky. Místy sice bylo znát, že je to autorova prvotina a některé závěry byly trošku logicky nepodložené, ale to jsou jen detaily. Už se těším, až si přečtu Klíč :-)

Misa25
10.06.2014 4 z 5

Kniha mě pohltila od začátku až do konce a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl :D

mysticblueriver
28.04.2014 4 z 5

Nejprve mi vadily krátké kapitoly, kde se rychle střídal děj. později to bralo svůj spád a napětí a tedy splnilo svůj účel. Celkově mě kniha potěšila a líbila se. Myšlenka knihy překvapující, bez pocitu sklouznutí do nesmyslnosti. Takže doporučuji k přečtení.