Sanctus

Sanctus https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212496/mid_sanctus-212496.jpg 4 233 61

Ruinská trilogie série

Mysteriózní thriller o hrůzyplném tajemství, které střeží podivný mnišský řád sídlící v tisíce let staré svatyni v nitru hory – a které je nyní blízko prozrazení.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Sanctus , 2011

m2056
07.09.2023 5 z 5

První díl série se čte dobře příběh je zajímavý škoda jen že musíte shánět další knihu uvítal bych když to bude tři knihy v jedné.

katushah
18.06.2023 4 z 5

Dobře se to četlo. Tuhle tématiku mám ráda. Akorát teda to finále je dost podivný. Zkusim si přečíst další díl, jak se to bude dál vyvíjet.

Tyet
08.12.2022 odpad!

Tato kniha byla ještě PŘED VYDÁNÍM prodána do 40 zemí světa! To je skutečně zcela mimo mé chápání, protože je naprosto blbá. Slátanina stříleček, soft ezoteriky pro masy a jakési pofidérní "historie", kde prastaré tajné texty mají formu i obsah facebookových mouder. Ale lid si to patrně žádá, jiné vysvětlení nemám.

Arev122
09.02.2022 4 z 5

Napínavé čtení s církevním tajemstvím, který mě zaujal od první stránky. Sice občas jsem se ztrácela v postavách , ale děj měl spád a napětí. Nesmí se ale uvažovat realisticky, je to jen románový trihler.

Cokomilka86
04.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Miluji Thrillery, které jsou propojeny s vírou nebo církvi a toto kniha splňuje na 100%. je napínavá se super zápletkou knihu doporučuji️Neporadil by mi někdo knihy s podobnou tématikou díky moc

Čokoláda
06.01.2022 5 z 5

Sanctus - napínavé čtení, tajuplný příběh,
druhý díl Klíč už výborné úrovně knihy Sanctus nedosahuje.

zazvorka
25.07.2021 4 z 5

Pokus o thriller s náboženskou tématikou. Píši pokus, protože dech jsem při čtení trilogie nezatajila ani jednou. Fantazií však autor nešetřil - je tam opravdu vše. Statečný, hrdinný fešák Gabriel (ve třetím díle dokonce na koni), krásná Liv (žádná šifra před ní své tajemství neukryje), pár sympatických agentů FBI, neúplatný turecký policista, dobrotivý mnich a další ti hodní. K tomu celá řada padouchů a fanatiků. Vše okořeněno tajemstvím, starými proroctvími, smrtící chorobou, potenciálním koncem světa apod. Nechybí romantická linka, takže co více si přát? No, mohli bychom si přát např. lepší charakteristiku postav, menší předvidatelnost děje atp. Pohádka, do níž není radno moc šťourat. Mně ale bohatě posloužila jako oddechovka po Zrcadlovém muži. A kdybych si měla vybrat, co si zopakuji, určitě by to byla spíše Ruinská trilogie, než Zrcadlák.

Jack Bauer
26.07.2020 3 z 5

Velice čtivě napsaná kniha, kdy jsem musel neustále otáčet stránky při nichž jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak někdo může napsat takový brak. Překousl jsem hodně nesmyslů a zajímavý napínavý děj mě neustále nutil do čtení, abych se dozvěděl co je ten tajemný Sakrament. Lituji, že jsem s knihou nepraštil hned ze začátku při prvním nesmyslu. Takovou blbost jsem už hodně dlouho nečetl, při odtajnění Sakramentu jsem měl chuť trhat stránky. Rád bych dočetl celou trilogii, jelikož příběh je velice chytlavý, ale děsně blbý, takže pokračovat nebudu. Za čtivost bych dal 100%, ale za příběh s velmi hloupým závěrem odpad, takže velmi slabý průměr.

jprst
23.07.2020 3 z 5

Autor pravděpodobně zjistil, že náboženská témata jsou trhák a tak nechal zařádit svoji fantazii. Na škodu to nebylo, protože se mu podařilo napsat slušný a poutavý thriller. Na vykreslení povah postava a důvodů jejich konání sice fantazií šetřil, což ale příběhu až tak moc neškodilo. Důležité je, že hlavní tajemství se mu povedlo, takže závěr byl poutavý a docela překvapivý. Ale na víc než slušný průměr to nedá.

lucie3145
09.07.2020 5 z 5

Takhle kniha se mi fakt líbila. Vyhovují mi krátké kapitoly (protože já nesnáším odložit knihu s rozečtenou kapitolou) a líbí se mi i časté přeskakování dějových linek, že člověk ví, co se kde děje a zároveň to zvyšuje napětí, jak se bude vyvíjet jiná linka. Na někoho to možná může působit zmateně, ale mě to taky baví. Příběh mě zaujal a rozuzlení mě upřímně překvapilo. Už se těším na další dva díly.

hajrys
04.05.2020 5 z 5

Zase jedna z knih, které jsem s potěšením přečetla. Tajemný řád, napínavá zápletka a krátce členěné kapitoly nenechají ruce knihu odložit.

HYPNOS88
14.11.2019 5 z 5

Tohle můžu. Citadela, mniši a starověký řád zahalený tajemstvím. K tomu nějaké to vyšetřování a celé je to takový správný spletenec, který člověka drží a nutí číst dál. Má to šmrnc, má to přesně tu tajemnou atmosféru, kterou by to měli mít a čte se to svižně. Výborná práce autora a rozhodně pokračuju dalším dílem.

WowKokinko
05.11.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, ale do některých pasáží jsem se musela vyloženě nutit :( celkové rozuzlení nečekané :) jsem ráda, že jsem si knihu přečetla ale mezi moje top nebo ty které bych chtěla číst znovu určitě nepatří

petym
13.07.2019 3 z 5

Pěkná kniha že začátku dosti napínavé, potom zbytečně zdlouhavé, ale ke konci se to čte jedna báseň. Myslíte, že Adam byl první na zemi? - tak čtěte dál....

mata57
07.04.2019 4 z 5

Taková frčící "uvolňovačka" s mysteriózním fantasy námětem. Trefná úvaha v komentáři od "Ryorka".

Ryorka
10.03.2019 5 z 5

No já si spokojeně chrochtám. Je to psané velmi efektně, strohé krátké kapitoly bez zbytečné vaty, nejednou zakončené pořádným cliffhangerem. Bodejť by potom u toho člověk neseděl jak přilepenej. Konspirační teorie je tu už v rovině fantasy, ale kde je vlastně hranice fantasy u Boha? Vše, co není tak, jak je v Bibli, je pro ateistu fantasy a pro věřícího je kacířství. Rozhodně si dám druhý díl.

zuzka9813
07.09.2018 3 z 5

Hodně dobrá kniha na zajímavé téma

jiri77
19.04.2018 1 z 5

Čtivé díky krátkým kapitolám ale to je asi tak vše. Začátek knihy vypadal slibně a kniha mě i bavila a už jsem se pomalu začínal těšit na další díl ,ale ten konec to totálně zabil.
To bylo i na mě už trochu přitažené za vlasy a to jsem zvyklý na ledacos. Celkově mě kniha zklamala a další díly určitě číst nebudu.

Kalina
18.12.2017 4 z 5

První díl trilogie se četl velice dobře. Trochu pohádka ,ve které autor popustil uzdu fantazii, ale tak to má být. Bez dobré fantazie by nemohl vzniknout dobrý příběh. Rozhodně doporučuji.

pavla7316
07.11.2017 5 z 5

Přečteno za jeden den. Skvělá kniha, opravdu doporučuji.