Kľúč

Kľúč https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144809/bmid_kluc-tE8-144809.jpg 4 135 30

Ruinská trilogie série

Obeť jedného človeka môže vyvolať sprisahanie. Odvaha jednej ženy napokon odhalí desivú pravdu. Dokáže sa jej však ľudstvo postaviť zoči-voči? V starovekom tureckom meste Rumy leží v nemocnici na izolovanom oddelení americká novinárka Liv Adamsenová a uprene hľadí na vybielené steny. Sú rovnako prázdne ako jej pamäť. Vie, že vošla do majestátnej Citadely, vybavuje si však len temnotu, čo ju tam obklopovala. Cíti, ako sa v nej čosi hýbe a šepká jej, že je kľúčom. Ale kľúčom od čoho? Po sýrskej púšti sa ako duch pohybuje neznámy žoldnier. Duchom ho aj prezývajú. Práve jemu by Liv mohla odhaliť jedno najkľúčovejších tajomstiev ľudstva. Pre bratstvo v Citadele – práve teraz prekliate smrteľnou nákazou – predstavuje Livin návrat jediný spôsob prežitia. Mocná frakcia v Ríme sa jej desí, lebo bezprostredne ohrozuje budúcnosť katolíckej cirkvi. Liv uteká pred prenasledovateľmi naprieč kontinentmi a vôbec nechápe, do čoho sa zamotáva. Obracia sa na jediného človeka, ktorému dôveruje, na charitatívneho pracovníka Gabriela Manna. Na spoločnej ceste dospejú k hrozivému objavu. Ten ich znovu rozdelí a svet sa zmení naveky.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Ikar (SK)

The Key , 2012

katushah
26.06.2023 3 z 5

Slabší než první díl. Moc mně nenadchnul.

Dandulka
17.08.2022 5 z 5

I když zase začínám od druhého dílu, byla tahle kniha opravdu super. Jen si musím ještě přečíst i ten první díl!

Arev122
17.02.2022 4 z 5

Pěkné dobrodružné čtení plné napětí a fikcí o záchraně lidstva.

Čokoláda
06.01.2022 3 z 5

Sanctus - napínavé čtení, tajuplný příběh,
druhý díl Klíč už výborné úrovně knihy Sanctus nedosahuje.

jprst
23.07.2020 3 z 5

Úroveň je obdobná prvnímu dílu, pomalý začátek, pak se to sice rozjelo, ale pro záchranu příběhu už to nestačilo. A navíc jsem měl při čtení pocit, že těch tajemství okolo základu křesťanství a vytváření různých fikcí je až příliš.

lucie3145
15.07.2020 5 z 5

Klíč se mi moc líbil stejně jako Sanctus. Styl psaní mi přišel o něco lepší než u prvního dílu, asi se to praxí zlepšuje. Kniha byla napínavá se zajímavými zvraty, i když už tam není tak velký šok jako odhalení Sakramentu. Zápletka je originální, mně se ten nápad fakt líbí, mám ráda takové mysteriózní příběhy, starodávná proroctví a jinou verzi starých mýtů.

CaliMon
09.08.2018 5 z 5

moc pěkné, napínavé

Kalina
14.01.2018 4 z 5

Kniha se čte velice dobře. Ostatně jako první díl. Trochu pohádka, která vás donutí přemýšlet čeho všeho jsou lidé schopni provést pro svůj prospěch, peníze, moc, zdraví ....... doporučuji.

pavla7316
07.11.2017 5 z 5

Neměla jsem ji přečtenou tak rychle jako první díl, ale i tak klíč krásně navazuje na děj z první knihy, jsem velice zvědavá na zápletku třetího dílu na nějž se vrhnu dnes večer. Jsou to velice čtivé knihy.

P1tr
02.10.2017 4 z 5

Vyspělejší pokračování knihy Sanctus, které sice nenabízí tak překvapivý příběh plný zvratů a šokujících odhalení, nicméně po literární stránce je mnohem vyspělejší a nabízí přehlednější a ucelenější vyprávění. I bez velkých příběhových překvapení se jedná o vtahující dobrodružství, které příjemně rozvádí a prohlubuje mytologii načnutou v prvním díle a šikovně láká na završení trilogie. Stejně jako u předchůdce lehce zamrzí slabší charakterizace postav, které nepůsobí příliš jako opravdové bytosti, nýbrž pouze jako nutná součást aktuálního dění. Je to škoda, ale nejde o velkou katastrofu, neboť síly Klíče leží v plynulém a zajímavém příběhu a detailním popisu atraktivního světa a jeho pravidel.

Andrea7
03.08.2017

Druhý diel tejto trilogie mi prišiel o niečo málo slabší ako prvý, ale stále jednoducho čitateľný. Určite idem pokračovat poslednou časťou.

miluvilem
13.02.2017 4 z 5

Druhý díl nezklamal. Opět se nesl ve svižném tempu a četl se tak, díky tomu, velice pěkně. Poslední díl si zcela jistě pořídím také, abych měla tuto trilogii celou.

Salinka
20.11.2016 3 z 5

Pokračování bylo podobné jak první díl, ani horší ani lepší. Příběh rychle ubíhal, četl se dobře a třetí díl si určitě chci přečíst, ale asi se k němu jen tak nedostanu, protože u nás v knihovně není a kupovat se mi ho nechce-natolik mě série nezaujala. Ale v knihkupectví už jsem si přečetla závěr, takže už vím jak to dopadne :-)

zimka.r
16.03.2016 5 z 5

No super pokračování příběhu a rovnou beru další díl a pokračuji v dění! :)

Hoshi
03.11.2015 5 z 5

Nevím proč jsem druhý a třetí díl odkládala. Opravdu se nechápu. Příběh je úžasný, je to něco jiného, než čtu normálně, ale než se naději, je konec knihy. Mohu jedině doporučit a chápu, že někomu se knihy nemusí líbit, ale já jsem nadšená.

Dousabel
22.06.2015 3 z 5

Mno, přišlo mi to trochu slabší, než první díl, zvlášť tedy první polovina knihy, která se dosti táhne a moc se tam toho neděje. Ze začátku jsem měla problém se začíst a dlouho mi trvalo, než jsem si dokázala všechny nové postavy zařadit.
V druhé půlce už to nabralo spád a četlo se to moc dobře, jen tedy žádné velké napětí. Ale třetí díl si určitě dám, když jsem čekala 4 roky, než vyjde :o)

P.S. Na pomeranče se tedy pěkně dlouho ani nepodívám... :)

stopař
26.12.2014 5 z 5

Už se těším na třetí knihu.

Misa25
28.09.2014 4 z 5

Druhá kniha je velmi napínavá :) Sice jsem se k ní dlouhou dobu nedostala, ale nelituji...čekání se vyplatilo a příběh mě zase vtáhl do sebe...těším se jak celý příběh skončí...tudíž se nemůžu dočkat dalšího dílu :)))

kikies
22.07.2014 5 z 5

Perfektní.... od začátku do konce se pořád něco děje, děj Vás pohltí a přelouskáte to, ani nevíte jak :-) A krásně naznačené pokračování třetího dílu... kdy že to má vyjít? :D Za mě jednička s hvězdičkou!

Luciane
30.04.2014 5 z 5