Rudý pirát

Rudý pirát https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31756/rudy-pirat-31756.jpg 4 74 11

Dobrodružný a romantický příběh z doby bojů za nezávislost mezi Anglií a Spojenými státy. Historický základ příběhu je rozvíjen barvitým popisem vzrušujícího života v přístavech a na lodích, s romantickými zápletkami napínavými popisy bitek mezi anglickými a povstaleckými loděmi.

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Svoboda

The Red Rover , 1827

Pawlisman
09.05.2021 4 z 5

Pomalejší a zmatenější rozjezd, přímý vrchol a závěr (až teda na to odkývání jak z Limonádového Jeo - škoda). I přesto čitelná nadprůměrná dobrodružná literatura.

Luigi1
14.09.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení.Co dodat J.FC.

Daveson
28.09.2019 3 z 5

Odkaz tejto knihy ostáva stále živý aj po dvesto rokoch od napísania a približuje nám aké bolo vzácne žiť v slobodnej krajine, keď ešte nezávislosť a sloboda neboli každodennou samozrejmosťou. Pod domnelou postavou krutého vraha a zlodeja Červeného piráta sa skrýva muž nadovšetko túžiaci po živote v slobodnej krajine. Opisy krajiny a diania na mori vás vedia tak upútať až máte pocit akoby ste celý čas stáli po boku hlavných postáv. Autor vás udržuje v strehu nečakanými zvratmi v deji a nečakaným rozuzlením celého príbehu.

lepe80
23.06.2019 5 z 5

J. F. Cooper psal moc hezké příběhy, ani tento není výjimkou a pro toho, kde má rád dobrodružství na moři je supr. Poutavé čtení.

MartyManCZ
27.03.2019 4 z 5

příběh super, ale ještě víc akce by neškodilo...tehdy to nebylo tak krvelačný jako jsme zvyklí teď no :)) Romantické dobrodrůžo, které si užijete se vším všudy. Ty starý knihy maj prostě takový kouzlo...

Karhu
11.03.2019 4 z 5

Brámové a košové plachty, ráhna, stěžně a čnělky..Jako bych tam byl, a Rudý Pirát si mě získal hned od začátku, férovej a rovnej chlapík, který ač bezprizorní, tak vlastenec s touhou po domově. Tuhle knížku jsem vyhrabal u nás v podniku ze staré skříně, ta kotva na přebalu mne hned zaujala a to zaujetí mne nepustilo ještě teď, pár dní po dočtení.

kuruteku
22.07.2018 5 z 5

Skoro dvě stě let a je tam pořád všechno a pořád se to dá číst. Jak jsem mohl skončit u Posledního Mohykána a minout ty další krásné knihy? Je čas napravovat resty. Příběh omezený na pár týdnů, přístav a dvě lodi (to by snad šlo i zfilmovat místo Pirátů z Karibiku?!) a je v něm všechno - čest, vlastenectví, láska.

OrthoSan
04.10.2017 5 z 5

Jedním slovem - atmosféra. Jednoduše se přesunete na moře do bojů korábů div že necítíte slanou vodu na svých okoralých rtech.

hejsahopsa
29.08.2014 3 z 5

Kniha čtena před lety a teď hodnotím: děj si už přesně nepamatuju, ale jako puberťačku mě rozesmávaly situace typu: "Já nejsem tvoje matka, ale tvoje sestra. A já nejsem tvůj strýc, ale tvůj dědeček!". Ovšem ve finále jsem brečela, to si pamatuji dobře. Z toho mi vyplývá: kniha, která vás rozesměje i rozpláče.

LenaDonan
28.07.2012 5 z 5

Krásne živé postavy, o rozhovoroch ani nevravím, pútavý spôsob rozprávania nad to všetko. Nechápem, ako niekto dokáže do jednoduchých a celkom obyčajných vecí vdýchnuť toľko zápalu a spraviť z nich tak potravu pre oči a dušu. A nielen preto, že napohľad zlý človek bojuje za správnu vec :) Veľkým plusom je humor, dômyselnosť a irónia, ktorá sa pekne vinie od začiatku až do konca celým príbehom. Rozhodne čítania hodné!

JohnCoffey
30.11.-0001 5 z 5

Nádherná, jedinečná kniha, která vás nenechá chladnými. V jednu chvíli napínavá, jindy dojemná. Koupil jsem jí ve výprodeji v knihovně za směšné dvě koruny, pochybujíc o její kvalitě. Nepustil jsem jí z ruky. Konec byl velmi smutný.

piráti námořníci

James Fenimore Cooper