Rudý pirát

Dobrodružný a romantický příběh z doby bojů za nezávislost mezi Anglií a Spojenými státy.
Historický základ příběhu je rozvíjen barvitým popisem vzrušujícího života v přístavech a na lodích, s romantickými zápletkami napínavými popisy bitek mezi anglickými a povstaleckými loděmi.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31756/rudy-pirat-31756.jpg 3.945

The Red Rover (1827)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Svoboda

kuruteku

Skoro dvě stě let a je tam pořád všechno a pořád se to dá číst. Jak jsem mohl skončit u Posledního Mohykána a minout ty další krásné knihy? Je čas napravovat resty. Příběh omezený na pár týdnů, přístav a dvě lodi (to by snad šlo i zfilmovat místo Pirátů z Karibiku?!) a je v něm všechno - čest, vlastenectví, láska.

OrthoSan
04.10.2017

Jedním slovem - atmosféra. Jednoduše se přesunete na moře do bojů korábů div že necítíte slanou vodu na svých okoralých rtech.

hejsahopsa
29.08.2014

Kniha čtena před lety a teď hodnotím: děj si už přesně nepamatuju, ale jako puberťačku mě rozesmávaly situace typu: "Já nejsem tvoje matka, ale tvoje sestra. A já nejsem tvůj strýc, ale tvůj dědeček!". Ovšem ve finále jsem brečela, to si pamatuji dobře. Z toho mi vyplývá: kniha, která vás rozesměje i rozpláče.

LenaDonan
28.07.2012

Krásne živé postavy, o rozhovoroch ani nevravím, pútavý spôsob rozprávania nad to všetko. Nechápem, ako niekto dokáže do jednoduchých a celkom obyčajných vecí vdýchnuť toľko zápalu a spraviť z nich tak potravu pre oči a dušu. A nielen preto, že napohľad zlý človek bojuje za správnu vec :) Veľkým plusom je humor, dômyselnosť a irónia, ktorá sa pekne vinie od začiatku až do konca celým príbehom. Rozhodne čítania hodné!

JohnCoffey

Nádherná, jedinečná kniha, která vás nenechá chladnými. V jednu chvíli napínavá, jindy dojemná. Koupil jsem jí ve výprodeji v knihovně za směšné dvě koruny, pochybujíc o její kvalitě. Nepustil jsem jí z ruky. Konec byl velmi smutný.