Rudý pirát

Dobrodružný a romantický příběh z doby bojů za nezávislost mezi Anglií a Spojenými státy.
Historický základ příběhu je rozvíjen barvitým popisem vzrušujícího života v přístavech a na lodích, s romantickými zápletkami napínavými popisy bitek mezi anglickými a povstaleckými loděmi.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22380/big_rudy-pirat-svz-22380.jpg 3.962
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Svoboda

The Red Rover, 1827

Kniha Rudý pirát

Pawlisman

Pomalejší a zmatenější rozjezd, přímý vrchol a závěr (až teda na to odkývání jak z Limonádového Jeo - škoda). I přesto čitelná nadprůměrná dobrodružná literatura.

Luigi1
14.09.2020

Moc pěkné čtení.Co dodat J.FC.

Daveson
28.09.2019

Odkaz tejto knihy ostáva stále živý aj po dvesto rokoch od napísania a približuje nám aké bolo vzácne žiť v slobodnej krajine, keď ešte nezávislosť a sloboda neboli každodennou samozrejmosťou. Pod domnelou postavou krutého vraha a zlodeja Červeného piráta sa skrýva muž nadovšetko túžiaci po živote v slobodnej krajine. Opisy krajiny a diania na mori vás vedia tak upútať až máte pocit akoby ste celý čas stáli po boku hlavných postáv. Autor vás udržuje v strehu nečakanými zvratmi v deji a nečakaným rozuzlením celého príbehu.

lepe80
23.06.2019

J. F. Cooper psal moc hezké příběhy, ani tento není výjimkou a pro toho, kde má rád dobrodružství na moři je supr. Poutavé čtení.

MartyManCZ
27.03.2019

příběh super, ale ještě víc akce by neškodilo...tehdy to nebylo tak krvelačný jako jsme zvyklí teď no :)) Romantické dobrodrůžo, které si užijete se vším všudy. Ty starý knihy maj prostě takový kouzlo...

Karhu
11.03.2019

Brámové a košové plachty, ráhna, stěžně a čnělky..Jako bych tam byl, a Rudý Pirát si mě získal hned od začátku, férovej a rovnej chlapík, který ač bezprizorní, tak vlastenec s touhou po domově. Tuhle knížku jsem vyhrabal u nás v podniku ze staré skříně, ta kotva na přebalu mne hned zaujala a to zaujetí mne nepustilo ještě teď, pár dní po dočtení.

kuruteku
22.07.2018

Skoro dvě stě let a je tam pořád všechno a pořád se to dá číst. Jak jsem mohl skončit u Posledního Mohykána a minout ty další krásné knihy? Je čas napravovat resty. Příběh omezený na pár týdnů, přístav a dvě lodi (to by snad šlo i zfilmovat místo Pirátů z Karibiku?!) a je v něm všechno - čest, vlastenectví, láska.

OrthoSan
04.10.2017

Jedním slovem - atmosféra. Jednoduše se přesunete na moře do bojů korábů div že necítíte slanou vodu na svých okoralých rtech.