Rudý letec Manfred von Richthofen

Rudý letec Manfred von Richthofen https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60046/mid_rudy-letec-manfred-von-richthofen-NV9-60046.jpg 4 12 3

Autobiografická kniha nejslavnějšího letce první světové války Manfreda von Richthofena, neboli Rudého barona, obohacená o dodatkové kapitoly, věnující se jeho poslednímu boji a smrti.

Válečné Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Revi

Der Rote Rampfflieger

Tclaw
31.08.2018 5 z 5

Zajímavá knížka o zajímavém letci. Ač válečná, je zde i dost humorných příhod.

Magdeburgští
02.02.2018

Pro Saphe: Ono se vycházelo i z jeho zápisků, proto to kladení vajec a bratříčci

saphe
06.04.2015 3 z 5

Knížka je vskutku čtivě napsaná. Jen se mi moc nelíbil "styl" autora- na to, že se to odehrává ve válce, mi to přišlo dost hravé. Nepřítele označoval jako "bratříky", bombardování jako "kladení vejcí". Rozhodně by se nedala zařadit do protiválečné literatury. Taky tam bylo několik časových nesrovnalostí. Jinak pro laika-jako jsem já- tam bylo celkem dost odborných názvů, teda -ne všechny- spousta z nich byla i vysvětlena. A nakonec chápu- autor: němec, kniha psaná: německy...takže je rozhodně pochopitelné pro množství německých výrazů a jmen...ALE to je jen můj problém (nikdy jsem němčinu neměla, tudíž to pro mě bylo...rušivé :D). NO každopádně, kniha jako taková mi přišla zajímavá a pěkně napsaná :))

první světová válka (1914–1918) němečtí stíhači stíhací esa stíhači první světové války

Autorovy knížky

Manfred von Richthofen