Rudolf II. a jeho Praha

Rudolf II. a jeho Praha https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67017/bmid_rudolf-ii-a-jeho-praha-E2n-67017.jpg 4 10 2

Kniha Rudolf II. a jeho Praha vás zavede do záhad a tajemství rudolfínské doby, výjimečného období české i evropské historie. Bohumil Vurm ve své knize odhaluje tajemství, která v učebnicích dějepisu a v běžně dostupné literatuře nenajdete. Velkou pozornost totiž věnuje oborům, které jsou z hlediska historie zcela opomíjeny : alchymii, astrologii a esoterickým souvislostem. Praha je v této knize, jejíž předností je srozumitelnost i pro ty čtenáře, kteří nejsou do popisovaných témat zasvěceni, popsána z pohledu znalce esoteriky.... celý text

Amneris
05.05.2022 5 z 5

Kniha o době a panování velmi zajímavého panovníka Rudolfa II., za jehož vlády se Praha stala sídelním městem celého království. Zajímal se o umění, alchymii, astrologii či ezoterii a byl velkým mecenášem umění a architektury. Určitě jde o zajímavý pohled na tuto dobu a kniha je opravdu velmi čtivá.

minirock
23.04.2014 4 z 5

Knížka podrobně mapuje rudolfínské období. Dozvíte se mnoho zajímavého nejen o samotném císaři Rudolfu II., ale i o událostech které se staly za jeho života a vlády, dalších významných osobnostech z této doby a také o památkách, které nám zůstaly zachovány.