Rudo

Rudo https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237943/bmid_rudo-237943.jpg 4 163 35

Vysoce zábavná kniha, jejíž nekorektní černý humor se pohybuje na škále od duchaplné woodyallenovské ironie až po absurditu a sarkasmus kultovního komiksu Red Meat. Jazyk existenciálně laděných kreslených povídek pracuje s ironií i nadsázkou a je zacílen na čtenáře s vyšším kulturním povědomím. Hlavní postavou je třicetiletý stoik a sociopat Rudo, který většinu svého času tráví se svými třemi přáteli ze střední školy a hraním sól na imaginární kytaru. V jednotlivých příbězích hledá odpovědi na věčné otázky: Existuje bůh? K čemu je nám literatura? Jaký smysl má život? Co bude po smrti? Na rozdíl od svých vrstevníků nachází jasné a stručné odpovědi, které ho však deprimují ještě víc.... celý text

Humor , Komiksy , Literatura slovenská

Vydáno: , Labyrint

Rudo , 2015

Tozbee
27.05.2016 5 z 5

Originální a osvěžujícím způsobem praštěné. Vztahové dialogy a Rudovy moudrosti mě natolik bavily, že jsem trochu litoval, že trávíme tolik času s Lennonem :-)

"NASA by tě měla vystřelit na Mars místo sondy. Pokud je tam život, určitě se z něho osypeš..."
"Tvoje matka je vzácný člověk! Nikdo jiný by neměl nervy stále ti připomínat, jaký jsi ubožák!"

babsi66
05.03.2016 5 z 5

Cynické, místy absurdní, jednoznačně zábavné. O to víc, pokud nejste kulturními ignoranty.

Zajímalo by mě, jestli je podobnost grafická podoba Ruda s autorem čistě náhodná.

maygirl
14.02.2016 5 z 5

Jeden z nejlepších komixů, které jsem zatím četla. Syrovná kresba se svérázným humorem do sebe skvěle zapadají a vytvářejí jedinečné dílko, které člověk přečte jedním dechem :-)

evindel
27.01.2016 5 z 5

Sarkastické, vtipné, skvelé... Proste Rudo.

bejan
09.01.2016 5 z 5

Vtipné, inteligentní, nekorektní. Komiks roku 2015.

LordSnape
10.12.2015 5 z 5

Velmi vtipná kniha, která není pro hlupáky a lidi bez kulturního a sociologického přehledu. Místy trochu až geekovský humor, který nahrazuje trochu omšelou kresbu, ale nicméně chytne za srdce a už nepustí. Velmi jsem se smál a bavil. Majling má u mě zlatého bludišťáka za tak super knihu.

bosorka
04.11.2015 5 z 5

Tak tohle tedy sedlo. Rudo baví - od všednodenních témat (nedostatek žen apod.) přes dada příběhy (hovory bradavek) k tématům skrz naskrz existenciálním. A baví pořád. A já se smála a nevěřicně kroutila hlavou, kam na tohle autor chodí. Nesmírně zábavné, sarkastické až na dřeň, černočerně humorné, Majling si absolutně nebere servítky a rve to na absolutní základy. Já se tak bavila!

Disease
02.11.2015 5 z 5

Masakr. 3-4 smrtící hlášky na každé dvojstraně, to se hned tak nepovede :-)

LenkaKT
16.09.2015 5 z 5

Skvělé. Zpočátku jsem se bála, že to jen osobnost hlavního hrdiny to až do konce neutáhne, ale rozvoj dalších zápletek je skvělý a šlo to na jeden zátah. Myslím, že některé věty a dialogy se u nás v kraji vžijí natrvalo.
A bude-li další, koupím ho zas.

jeduna
02.09.2015 5 z 5

to už je konec? fuck!

puml
29.08.2015 5 z 5

Jedni z nejzábavnějších a nejošuntělejších hrdinů co znám; Rudo a jeho parta: Soetkin, Nela, Lama a docent estetiky a gambler Palacký. Takový Rychlý šípy po x letech a naruby. Daniel Majling alias Antifoglar:-)

Eskandriel
18.05.2015 5 z 5

Souhlasím s Kapis - chci více Ruda! Další! Originální, černohumorné, cynické, skvělé :) Recenze v záložkách.

Kapis
28.04.2015 5 z 5

Tak jsem to po nadšených ovacích na www.comicsdb.cz otevřel po ránu v pondělí v buse do práce a těšil jsem se jak se budu válet po špinavých schodech a nezastavitelně se řehtat na z nechápavosti nepřátelsky tvářící se lidi. A nestalo se, existenciální depresivněji laděné povídky způsobily, že jsem se jen pousmíval, ale nálada se tak jako tak zlepšila, vždyť mám proti Rudovi tak spokojený život! Přišlo to až odpoledne, když jsem čekal u holiče a dostal se k příběhu o smyslu života mužských bradavek. To jsem měl fakt co dělat. Chytlo mě to tak, že jsem si musel jít sednout s Rudem na tři piva a ještě večer to, nevnímajíc poslední díl 4. série Boardwalk Empire, dočíst. Musím říct jedním slovem BOMBA! Inteligentní, až se moje kulturní povědomí choulilo nervózně v koutku, vtipné až na vypreparovanou bránici, sarkastické až na ohlodanou kost a přímo superčtivé. Kdyby bylo možno se k Rudovi někdy stavit podívat se na ten kanál, který vysílá jen pravdu, tak jdu hned! Mohli by ho vysílat aspoň jednou týdně povinně všem, myslím, že bychom se moc divili. K vypíchnutí je ale určitě mnohem více okamžiků, třeba náboženská klišé se dost povedla, ale to bych nedělal nic jiného. Dlouho jsem nečetl něco takového, za mně hodnocení také téměř nejvyšší, 99% a ani o promili méně! A chci více Ruda!!! Ještě! Ještě!!!!

Lieska
16.04.2015 5 z 5

Výborné prevedenie bezcitne vtipného komiksu slovenského spisovateľa (kniha vyšla [zatiaľ] iba v českom vydavateľstve, lebo vraj tie slovenské komiksy nevydávajú), ktorý obsahuje množstvo hlášok s absurdnými súvislosťami, ktoré si ihneď budete chcieť začleniť do svojej aktívnej slovnej zásoby. Kto sa chce baviť na intelektuálny spôsob, nech sa páči!

herdekfilek
27.02.2015 5 z 5

Rád se směju, moc rád se směju. Ovšem na to, jak rád se směju, se směju děsně málo, protože většinou není čemu. Ne, nestavím se do pozice pesimistické bubry, která hledá jen to špatné a pak píchá ukazovákem do prostoru a cedí krs zuby - já to říkal, no kdo to říkal, já to říkal - on ten humor je takový, špatně se chytá a člověk, autor, většinou sklouzne spíš do trapnosti, než do humoru. Kupodivu, u komiksu Rudo tomu tak není, tam je ten humor často až hmatatelný. Samozřejmě, je to humor černý, cynický, ošklivý, ale sakra vtipný. Až na jednu výjimku, které se autor ne a ne zbavit a trápí jí čtenáře několik dlouhých stran. Ale zbytek? Do mramoru!