Růže

Růže https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458294/bmid_ruze-4we-458294.jpg 4 221 61

Rudá série

V den večírku na oslavu Liiny promoce jí její rodiče – bohatí sběratelé umění s přáteli na vysokých místech – darovali nádherný pohár na víno, vzácný artefakt zdobený růžemi. Je to úžasný dárek, na který má zálusk i August Bowman, přítel rodičů a host na večírku. August Lie sdělí, že tento pohár, zvaný Růžový kylix, je ve skutečnosti mnohem víc než jen kus nádobí. Byl používán při chrámových obřadech Erota, řeckého boha lásky, a má moc přivést k životu ty nejintimnější sexuální fantazie. Lia je však vůči mytologii a kouzlům skeptická – koneckonců August je sběratel umění, takže nejspíš prostě jen chce ten vzácný kousek pro sebe. Zanedlouho se však dívka ze zvědavosti z Růžového kylixu napije. Náhle se ocitá v erotickém mýtu tak živém, že jí připadá jako skutečnost – jako kdyby prožívala tu nejsmyslnější fantazii přímo s Augustem. Jakmile si Lia uvědomí skutečnou moc této staré a nebezpečné relikvie, nechce se jí jen tak vzdát, přestože August trvá na tom, že je bezpečná pouze u něj. Je dokonce ochoten zaplatit skutečnou hodnotu poháru, ale Lia přemýšlí o jiném obchodu. O takovém, při němž se jejich osudy propletou mnohem víc, než by si vůbec kdy troufli pomyslet.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

The Rose , 2019

JessieEx
16.05.2021 1 z 5

Rudá galerie nebyla žádná pecka, byl to prostě bizár, ale aspoň velmi vzrušující. Růže je jen slabý odvar Galerie. Jsem fakt zklamaná.
Jediné, co oceňuji je nápad. Ale to zpracování je fakt úděsné. Autorka se sem snažila dát více "děje", ale bylo to na škodu. Veškeré dialogy byly tak hrozně hloupé a nesmyslné, že jsem měla tendenci je přeskakovat.
Pokus o romantiku byl dle mého názoru úplně zbytečný a beztak neefektivní. Ta chemie mezi hlavními postavami byla mizerná.
Erotika byla oproti Galerii taky špatná a vzrušující to bylo úplně minimálně.
Takže zatímco Galerii jsem hodnotila ještě docela dobře jakožto "literární porno", Růže je prostě nudný, absurdní průšvih :(

katallinka
15.05.2021 2 z 5

Kdyby to šlo dala bych 1,5*. Tohle bylo velké zklamání, pro mě nejhorší kniha za posledních cca 10 let. Erotika byla naprosto příšerná. Příběh o ničem, postavy nesympatické. Pořád jsem doufala, že se to rozjede, ale konec mi připadal ze všeho nejhorší... Jediné pozitivum vidím v tom, že mám chuť si přečíst Staré řecké báje a pověsti.

adevis
12.05.2021 3 z 5

Rudá galerie byla od začátku do konce nabitá sexem. O Růži jsme věděly, že se v ní autorka zaměřila více na děj. A mě se to vlastně líbilo. Bavil mě příběh, bavily mě sexuální představy, bavily mě hlavní postavy. S koncem jsem byla naprosto spokojená. Během čtení jsem si párkrát musela měnit kalhotky. 27. kapitola se mi líbila úplně nejvíc :)))) Růžový kylix bych ráda vyzkoušela. Haha.

Šajler
02.05.2021 5 z 5

Děj byl lepší jak u rudé galérii, řekla bych že byl o něco bohatší.Sice opět trochu šílené ale to mě baví. Fajn erotická oddechovka s řeckými příběhy :)

Janynka
25.04.2021 3 z 5

Určitě lepší ,než Rudá galerie... Líbilo se mi proplétání s řeckými bohy a mytologií, trocha osvěžení paměti ze školních let.
August to byl sympaťák, to je jasná věc a kdo se mi líbil moc, byla Liina matka :-D to bylo éro, fajn postava. Pro některé toto dílo bude "o ničem" , mně se četlo dobře, příjemná oddechovka.

dooky
20.04.2021 4 z 5

Tak to už bylo o dost lepší než Rudá. Pořád pěkný blázinec, ale konečně i děj a celkově jsem si knihu užila a těším se na třetí díl.

Mesicnililie
10.04.2021 4 z 5

Pěkné čtení. Rudá galerie byla tragédie ale tohle se mi líbilo. Taková erotická oddechovka protkaná řeckými dějinami. Asi zatím nejlepší kniha této autorky

ElikaS
09.04.2021 4 z 5

Po přečtení Rudé galerie jsem byla trochu na vážkách, jestli se do dalšího dílu série Rudé pouštět. Rudá galerie mi přišla trochu bizardní, ale přesvědčily mě recenze Růže, podle kterých je knížkách rozhodně kvalitnější než první díl. Tak jsem se o tom chtěla přesvědčit.
Nakonec musím s recenzemi souhlasit, rozhodně je to mnohem lepší. Nečekejte žádný literární skvost, ale tentokrát už má knížka i trochu děj. Což je oproti prvnímu dílu výrazné zlepšení. Navíc řecké báje můžu téměř v jakékoliv podobě a tohle zpracování bylo rozhodně originální.

zuzana0307
04.04.2021 3 z 5

Toto je druhá kniha zo série The Red. Lia Fitzroy Godwick (Monina dcéra) je vychovaná a správna anglická mladá dáma. Napriek svojim neobvyklým činnostiam a pochybnému pôvodu je dobre vychovaná a má pozoruhodné spôsoby. Keď jej však otec dá vzácny artefakt ako darček na promócie a na jej večierku sa objaví niekto z jej minulosti, začne si menší románik s dosť záhadnou postavou menom August Bowman.

Ako väčšina z vás vie, Tiffany Reisz nepíše sladkú romantiku. Ak neviete zvládnuť trošku nemorálnejší sex v jej knihách, potom to nie je pre vás. Ak však dokážete otvoriť svoju myseľ a nájsť skutočnú lásku pretkanú všetkými jej knihami, nebudete ľutovať. Sú to erotické knihy, ale základný príbeh tvorí stále väčšiu časť príbehu.
Priznám sa, že spočiatku bolo písanie tak trochu nič moc. Boli tam niektoré aspekty, ktoré mi pripadali skutočne nezrelé a detinské pre tento žáner. Vzťah medzi Liou a jej rodičmi bol niekedy pritiahnutý za vlasy.
V jednom príbehu spája svety gréckej mytológie, histórie a romantiky. Grécki bohovia a cestovanie v čase? Aj vám to príde trošku zvrátené?

LilluLong
26.03.2021 4 z 5

Autorka ma prekvapila: Rozprávka prerušovaná občasnými erotickymi scénami co mi pripomína filmy v TV kde sú prerušovane reklamami. Do dvoch diel namiešala hadam žánre svého druhu. Pobavila , za mna 4*

uminaa
23.03.2021 4 z 5

Tak musím priznať, že táto kniha sa mi páčila viac než predchádzajúca. Bola síce trošku bizarná, ale rozhodne menej než predchádzajúca a dokonca mám podozrenie, že tu bolo podstatne viac deja, humoru a aj nejaká tá zápletka. Som zvedavá na ďalší diel :)

Evka3814
20.03.2021 4 z 5

Po prvním díle jsem neočekávala že se do příběhu ponořím a opravdu užiju. Pustila jsem se do toho ze zvědavosti.... kdyby náhodou:) a ono to bylo fakt čtivé. Sice fantasy úlet, ale byl super ,tak uvidíme co bude dál;)

Myška43
20.03.2021 5 z 5

Myslela jsem, že to bude pokračování příběhu Mony. Pak jsem si přečetla anotaci, která jasně vystihuje, že to tak nebude. Bylo pro mě velké překvapení, že je to příběh její dcery.

,,Chci, abys věřila v kouzla, řekl August. Chci, abys věřila..."
,,V co? V bohy?"

Této knize musím dát plný počet hvězdiček, i když mě v popisu erotických scén iritovala některá slova a kazila mi tak mou představivost. Autorka mě opravdu mile překvapila. Na rozdíl od prvního dílu, má tento velmi pestrý děj a vše se netočí jen okolo sexu. Dokonce ve mně vyvolal spoustu pocitů.
Pro mě je to velmi originální erotická pohádka, u které jsem se zaručeně bavila.
Nechci více prozrazovat ženy a zbytečně tak ochudit váš čtenářský zážitek, ale pokud vás první díl moc nenadchnul a nehrnete se do další části, zkuste to ještě zvážit, třeba vás Růže mile překvapí, tak jako mě.

,,V našich fantaziích jsme nejvíce sami sebou."

Jita160
28.02.2021 5 z 5

Tato autorka je pro mě mimozemšťan,ale v dobrém slova smyslu.Jak může někdo něco takového vůbec napadnou a napsat?
Přibeh byl opravdu moc pěkná,ale každý konec knížek která tato autorka napíše je prostě wau... vždy si říkám co si na nas zase vymyslí????.
Vůbec toho nelituji,že jsem si ji přečetla....přece normálna kolem sebe máme spousty tak proč si nepřecist o bozich Říma a jejich sexuálních praktikách?

dasa6695
23.02.2021 4 z 5

Celkově mě děj vtáhl daleko víc než tomu bylo u Rudé, ale zase ten konec. :-D každopádně Tiffany má novou fanynku

hrabalikoval
22.02.2021 1 z 5

Tak tahle kniha mě fakt nebavila. :( Jsem zklamaná, protože první díl byl pecka! Se stejným zápalem jsem otvírala i tuto knihu a těšila se na ní. Bohužel po 120 stránkách jsem věděla, že to není to co první díl. Děj se strašně táhnul a chyběla tam pořádná akce. Tato kniha mohla být o 200 stran menší a stejně bych o nic nepřišla. A moc mě to mrzí protože první díl byl super. Navíc moc nemám ráda řeckou mytologii a to knize taky moc nepomohlo.

lucie6059
21.02.2021 4 z 5

Musím se přiznat, že Rudá galerie mě příliš nezaujala. Bylo to chvilkami až moc ujeté, ale když jsem si objednávala další kousky do své knihovny, Růži jsem prostě nemohla odolat ????. Zvědavost byla silnější než já. Přečtena jedním dechem. Oproti galerii o 200% lepší.
I když mi Lia občas lezla na nervy, tak do Augusta jsem se prostě zamilovala ????.

alcerka
17.02.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších erotických knih, které jsem v posledních letech četla.

Lvíček835
10.02.2021 5 z 5

Mě se tahle kniha líbíla stejně jako rudá galerie
Nato že je tlustší než první diĺ tak jsem ji měla přečtenou za dva dny za mě SUPER

LadyElisa
05.02.2021 3 z 5

Po rozčarování z Rudé galerie, která byla dost možná jedna z nejhorších knih minulého roku, si Růže vedla o trochu lépe než první kniha ze série. Plus dávám za řeckou mytologii, sice poupravenou, ale snaha se počítá. :)

Tiffany Reisz
americká, 1975