Rudá královna

Rudá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260316/bmid_ruda-kralovna-k82-260316.jpg 4 1550 336

Chudobou zasaženi Rudí žijí pod nadvládou Stříbrných - elitních bojovníků s nadpřirozenými schopnostmi. Pro sedmnáctiletou chudou dívku Mare Barrow se ale asi nikdy nezmění to, že patří mezi Rudé. Mare pracuje v paláci Stříbných, v městě, které nenávidí. Rychle nicméně zjišťuje, že přesto, že jí v žilách koluje červená krev, ovládá smrtící sílu. Taková, která je pro Stříbrné hrozbou a která by mohla zničit jejich nadvládu. Moc ale představuje nebezpečnou hru. Kdo v tomto světě rozděleném krví vyhraje?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Red queen , 2015

jani.ruzicko
30.12.2018 5 z 5

Překvapující. Moc jsem nečekala a dostala jsem hodně. Tak to mám ráda. =)
Vypadá to na slibný začátek série. Autorka bezvadně vykreslila imaginární svět a moc, a nadpřirozené schopnosti a síly jsou skvělým obohacením. Rozdělení krve na rudé a stříbrné je určitě zajímavý nápad.

Příběh je chvílemi napínavý a chvílemi předvídatelný, ale nemyslím si, že by mu to ubíralo na kráse.
Mohu doporučit a chystám se na další díl. =)

kajusjoch
27.12.2018 5 z 5

Kniha mi hodně připomíná Hunger Games, Skleněný trůn a Selekci. Napínavý a lehce předvídatelný příběh ale neubírá na kvalitě. Můžu doporučit spíše mladší generaci. Skvělá kniha!

denniys
22.12.2018 4 z 5

Moc jsem od této knihy neočekávala a ona se mi kupodivu líbila :) sice je dost předvídatelná a všechno už někde bylo (až na stříbrnou krev),ale i tak je to dobrá oddechovka..příběh má nevyužitý potenciál-jak vznikla zmíněná stříbrná krev,proč mají její vlastníci schopnosti a proč se vůbec vede válka..no,třeba to objasní další díl..

Tery702
22.12.2018 3 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, ale měla jsem problém se do ní začíst. Ovšem dám tomu ještě šanci a půjdu do druhého dílu.

AniDi
05.11.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila, byla napínavá ale nad hlavní hrdinkou jsem občas kroutila hlavou. Děj je dle mého předvídatelný, tušila jsem k čemu směřuje a podobnost s Divergencí je očividná. To mi ale v nejmenším nevadí. Určitě se pustím do dalšího dílu.

andulka1406
17.10.2018

Knížka se mi líbila. Je tu určitá podba s Hunger Games a se Selekcí, ale nápad je zas trochu jiný. Neurazí nenadchne, ale kniha se čte dobře.

lucygreen
04.10.2018 5 z 5

Je to úžasná kniha. Pět hvězd si určitě zaslouží. První 3/4 knihy byly naprosto skvělé a prostě si je nešlo neoblíbit :). Schopnosti jsou popsané super, měla jsem pocit, že jsou naprosto reálné. Normálně bych to zařadila i do nejlepších knih, akorát mě trochu zklamal konec, ale ani nevím, jak by tento díl mohl skočit jinak. Každopádně je tam milostný trojúhelník a já jsem si jednoho (kluka? nebo jak to mám napsat.. XD) dost oblíbila a milovala jsem ho... Ten konec mě tedy trochu naštval... Více nebudu spoilerovat :). Určitě si knihu přečtěte! Chci další díly :D.

hurikan123
12.09.2018 5 z 5

připomíná mi hunger games, moc rád jsem si ji přečetl. zajímavý a nečekaný konec. přímo LÁKÁ k dalšímu čtení

kikibo
06.09.2018 5 z 5

Prvních 100 stránek přečteno v nemocnici během chvilky, po týdnu jsem se k tomu nutila vrátit,ale vyplatilo se, najednou jsem do toho spadla, a nyní jsem v půlce druhého dílu, napínavé čtivo, Můj šálek čaje:)

Charley
21.08.2018 4 z 5

Tak upřímně byla jsem mile překvapená, po některých komentářích jsem se obávala, aby to nebyla slátanina a já měla problém to dočíst. Nebyl to problém. Dokonce jsem si to čtení i užívala. Samozřejmě nemůžu říct, že by to byl klenot mezi knihami, to opravdu ne, ale příjemně se četla, takže s radostí sáhnu po druhém díle :)

dancav28
21.08.2018 5 z 5

Kniha mě moc bavila, taková oddechovka, už se chystám na další díl. Snad budou tak dobrý jako byl tento

coffeelover2
04.08.2018 3 z 5

3 hvězdy za ten lehký obrat událostí na konci. Nápad dobrý, ale spousta nedomyšlených věcí. Můj postoj napovídá i to, že jsem po dalším dílu nesáhla hned. Sérii, ale hodlám dočíst.

Lily-fairy
13.07.2018 3 z 5

Tato kniha se dá vystihnou jedním slovem: klišé

Perry
12.07.2018 5 z 5

Příběh Rudých a Stříbrných jsem si zamilovala.
Akce je v knize nespočet, děj snad ani chvilku nepostojí na místě a postavy si prostě nedokážete nezalíbit.
Není to ta nejvíce originální kniha na světě, ale pokud Vás bavilo Hunger Games, Divergence a podobné určitě po knize sáhněte.

Local_Bunny
03.07.2018 4 z 5

Chystala jsem se na ní dlouho a jsem ráda, že jsem se k tomu dokopala. Bohužel hvězdičku ubírám za to, jak hlavní hrdinka dostala všechno tak snadno a skoro až zadarmo.. Jasně, bez toho všeho by kniha neměla žádnou myšlenku, ale naservírovat takhle všechno na stříbrném podnose.. Myslím, že se s tím dalo více vyhrát, ale určitě budu v sérii pokračovat. Téma celé knihy mě naprosto pohltilo.

Vercutka
26.06.2018 3 z 5

Nápad s rozdělením lidí podle krve je boží. Bohužel mi v knize chyběl jakýsi náboj,který by mě udržoval nějako víc v napětí. Kniha neurazí, ale ani nenadchne.

Lethania
09.06.2018 4 z 5

Konečně po dlouhé době něco originálního. Svět Rudých a Stříbrných má skutečný potenciál, který by se dal využít. Kniha byla čtivá, ale chování některých postav bylo zvláštní, ba dokonce naivní. Hlavní hrdinka mě však zaujala svou bojovností. Příběh povedený. Snad autorka udrží tempo do dalšího dílu.

Magdyla.8
22.05.2018 3 z 5

Nový fantasy příběh rodů Rudých a Stříbrných mě dostal. Příběh měl spád, plno nenávisti a akcí. Občas se dalo předvídat, co se bude dít. Bylo to místy podobné knihám, které mají stejný příběh. Všechny zachrání obyčejná holka, která netuší, že má velkou moc. Nicméně je příběh zajímavý a určitě si přečtu pokračování

Tenebien
17.05.2018 4 z 5

Nesnáším milostné trojúhelníky.
I když to bylo dost předvídatelné a našlo se pár "plot holes," knížka byla celkem příjemná a čtivá. :-) (čteno v originále)

caroline.aiko
28.04.2018 5 z 5

Celkem jsem se toho bála, ale nakonec mi knížka nedala a při nejbližší příležitosti jsem po ní sáhla a dokud jsem jí nedočetla, tak jsem jí nedala z ruky. Fascinoval mě nápad rozdělní společnosti na Rudé a Stříbrné. Chvílemi mi bylo vážně líto lidí, kteří žijí ve vesnicích, které jsou utlačovány chudobou. Mare se ničeho nebojí a pomáhá rodině, jak jenom může, až do incidentu s její sestrou, kdy celou rodinu zklamala. Líbila se mi hlavně její snaha, ale z ničehonic se ocitne tam, kde by nikdy být nechtěla..