Křišťálový meč

Křišťálový meč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285245/bmid_kristalovy-mec-dPB-285245.jpg 4 730 148

Krev Mare Barrowové je rudá jako většiny obyčejných lidí. Má ale nadpřirozené schopnosti jako Stříbrná, dovede ovládat blesky, což je zbraň, kterou chce královský dvůr získat pod svou kontrolu. Sice ji obvinili, že to vše jen předstírá a je prachsprostá podvodnice, ale jí se podaří uprchnout od Mavena, prince a přítele, který ji zradil. A Mare zjistí něco vskutku překvapivého – není jediná Rudá, kdo má podobné schopnosti. Pronásledovaná Mavenem, z nějž se nyní stal pomstychtivý král, vyráží pátrat po rudostříbrných bojovnících, aby je vyzvala k souboji s jejich utlačovateli. Ale nehrozí snad Mare nebezpečí, že se z ní stane přesně taková zrůda, které se pokouší porazit? Nezlomí ji váha životů, jež je nutné položit ve jménu revoluce?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Glass sword , 2016

Magdyla.8
04.07.2018 1 z 5

Tak druhý díl byl slabší než první, klasická prostřední knížka série. Stále mi tam něco v příběhu chybělo, hrdinové neměli šťávu, stále se někde cestuje a většina pomalu ani neví kam. No, no .. třetí díl si přečtu už jen ze zvědavosti.

Lethania
09.06.2018 3 z 5

Druhý díl značně pokulhával za prvním. Chování hlavní postavy (Mare) mě neskutečně dráždilo. Její neustálé kňourání se mi hodně zprotivilo. Konec se mi ale líbil, přesto dávam 'jen' tři hvězdy.

Tenebien
18.05.2018 3 z 5

Asi jsem moc hodná, když tomu dávám tři hvězdičky...
Mare tu knížku prostě zabila.
Všechno to kňourání. To její: "Chybí mi." (Jako nechápu, jak můžou čtenáři být 'TeamMaven' aka týpek, co vraždí novorozeňata. Ugh. (čteno v originále)

DimkaCalore
30.04.2018 4 z 5

Oproti prvnímu dílu nechybí akce, které jsme si na startu série neužili.
Vztah Mare a Cala je naprosto skvěle spracovaný.
Knihu jsem přečetl během jednoho dne, občasné zvraty dokázaly udělat své.
Šarlatová hlídka je skvěle pracovaná.
Závěr mě upřímně zklamal, i když jsem nemohl přestat číst a okamžitě jsem vyrazil pro třetí díl.

caroline.aiko
29.04.2018 4 z 5

Hodně mě překvapilo vyvíjení příběhu, protože mě většina věcí ani nenapadla. Byla jsem hodně překvapená, když se k Mare Maven otočil zády, což by mě třeba vůbec nenapadlo, myslela jsem, že zrovna tohle udělá Cal. Stejně jako předchozí díl se to dobře četlo a líbilo se mi to, až na konec, který zase skončil hodně otevřeně.

Nikolka7
20.04.2018 5 z 5

Kniha zajímavá uz se těším na třetí díl

MaDia
10.04.2018 3 z 5

Nechcela som, ale musím hneď od začiatku začať s kritikou. Ide totižto o typický vypchávkový druhý diel, aspoň podľa môjho názoru. Spočiatku ma to vôbec nebavilo, nedokázala som sa do toho začítať a o tom svedčí aj fakt, že som prvú polovicu knihy čítala snáď dva mesiace, jednoducho to nešlo. Radšej som čítala všetko ostatné, než toto. Mare (hlavná hrdinka) mi neskutočne liezla na nervy. To aká je sebecká a detiská, namyslená a neskutočne otravná. Možno tak pôsobila len na mňa, no nič to nemení na tom, že práve vďaka nej som to skoro celé odložila. Natrvalo. Neznášala som ju viac, než dokonca hlavného záporáka a to je už čo povedať. Keď som sa prehupla cez tú pomyselnú polovicu, nevedno prečo, ale zaraz to šlo lepšie. Tú som mala prečítanú za dva dni a bola som z toho celá uchvátená. Zrazu tam bolo toľko napätia a už som sa ani vonkoncom nenudila. Bolo preč to nudné putovanie po krajine, aby našli čo najviac ľudí Novej krvi. Žiadna opakujúca sa rutina. Koniec mi dokonca zlomil srdiečko, lebo som prišla o jednu zo svojich obľúbených vedľajších postáv (samozrejme, nepoviem ktorú muhaha). Ten koniec bol skutočne bravúrny, len škoda, že to tak nepokračovalo aj trojkou...

orangerose
05.04.2018 5 z 5

Pěkně napínavá knížka je lepší než první díl :)

Lorej
30.03.2018 5 z 5

Když jsem ji četla poprvé, byla jsem dost v rozpacích. Nevěděla jsem, co si o pokračování příběhu Mare myslet. A taky jsem byla trošku zklamaná.
Ale při druhém čtení mě knížka bavila o něco víc. Nevím, jestli to bylo mou náladou, že se mi poprvé tak nelíbila.
Jinak děj rychle utíká, je tam plno akce a infarktových momentů. Občas se mi chtělo brečet, občas smát. Myslím, že když na vás knížka takto působí, je napsaná dobře.

Alex.Barunka
29.03.2018 2 z 5

2,5 z 5

Popravdě nejvíce ze začátku a pak místy strašně moc prosvítal motiv, a bohužel nejen ten motiv Hunger Games. Největším problémem celého příběhu však byla hlavní hrdinka, lítostivě drsná, neznající slitování, pokořená, zhnusená a sobecká..Snaha o sarkasmus a ironii ji bohužel moc neprospěla. Každý dělá chyby, a každému je vyčítá.

Autorka šla bohužel jen po povrchu a hlouběji nás nevzala, čímž trpěl jak její svět, tak i vztahové záležitosti. Místy předvídatelné, místy zbytečné scény.

Druhý díl rozhodně trpí syndromem dílu přechodného. K dobru autorce slouží jednoduchost, dynamika, místy emoce a nějaký ten zvrat.

Ta půl hvězda je za skvělý konec.

Sima890
15.03.2018 5 z 5

Oproti první knize- Rudá královna- se mi Křišt'álový meč o hodně víc líbil. Do druhé knihy se mi moc pouštět nechtělo, jelikož mě druhá kniha až tak nezaujala. Ze začátku jsem se do toho nemohla začíst, ale postupně jsem stránky začala hltat. Mělo to opravdu hodně nečekaných zvratů a musím i říct, že už mě dlouho žádná kniha takhle nezničila a nezlomila srdce.

Když porovnám první a druhý díl, tak v tom druhém bylo o hodně více romantiky, takže Cal dostal o hodně více prostoru a taky jsem ho lépe poznala, díky čekmuž jsem si ho úplně zamilovala. Charakter Mary se v knize hodně vyvíjel a občas byla chladná a sobecká a spamatováva se z Mavenovy zrady. Kilorn nedostal moc prostoru a bych takový nevýrazný, byla to škoda, autorka ho mohla do děje nějak lépe zapojit. Maven se v průběhu děje mockrát neobjevil, ale dalo by se řict, že byl "duchem" celého příběhu- a hodně důležitým.

V celku to bylo hodně dobré. Největší a zvrat přišel u konce, kdy se všechno strašně zkomplikovalo akční scénou, která vše změnila a mě úplně zlomila. Tu akční scénu jsem četla v neočekávání, co se stane dál. Skončilo to poměrně smutně a dost otevřeně, hodně napínavě pro další díl.

andrejci
09.03.2018 5 z 5

Knížku můžu jedině doporučit. Autorka píše úžasně. Nedokážu pochopit jak to Mare zatím zvládá. Začíná to být čím dál zajímavější. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. :):):):):):):)

Niarra
25.02.2018 4 z 5

Stejně jako u prvního dílu - kniha se mi vcelku líbila, byla čtivá se zajímavým příběhem, od kterého jsem se jen těžko odtrhávala, ale přesto mi tam stále něco chybí a nevím co přesně... V tomto díle je zezačátku děj takový táhlejší, minimum romantiky, ale stejně jsem se každý den na četbu moc těšila a zajímalo mě, jak se to celé bude dál vyvíjet. Vztahy čtveřice Mare, Cal, Kilorn a Maven jsou pro mě hodně napínavé. Na jednu stranu mě děsně štve, že této záležitosti je věnováno tak málo stránek, ale na druhou stranu to podporuje celé to napětí a já si nemůžu pomoct, ale miluju všechny, včetně brutálního Mavena. Doufám, že ve třetím díle bude tomuto věnováno více prostoru. Ještě než jsem dočetla druhý díl, utíkala jsem si koupit pokračování, abych okamžitě mohla hltat další stránky. Takže nakonec dávám čtyři hvězdičky. Chybějící hvězdička je za trošičku nudnější začátek a za to, že i když mě kniha bavila a ráda jí doporučím dalším, není to kniha, kterou bych zařadila mezi mé top.

-LaraRead-
18.02.2018 4 z 5

Než jsem knihu začala číst, přečetla jsem si tady spoustu komentářů a vlastně jsem zjistila, že nikdo s nikým nesouhlasí. Shodují se jen v odporu k Mare. A abych to ještě víc zkomplikovala, já osobně s hlavní postavou žádný problém nemám, spíš naopak. A to její "Já jsem fakt boží Bohyně blesku" jsem brala prostě jako posilování sebedůvěry u zoufalého člověka.
Další rozpor byl ohledně romantiky. Já osobně jsem si jí přes všechno ostatní tak nějak moc nestíhala všímat.
Kniha byla mnohem drsnější než první díl. Zvlášť konec, kdy to začalo Mare všechno přelézt přes hlavu.
Takže kolem a kolem, vlastně to bylo dobrý. :D

v.july
13.02.2018 4 z 5

Mnohem zajimavější než první díl. Děj je rozvětvený a rychle utíká.

andrea4315
31.01.2018 5 z 5

První díl byl pro mě moc předvídatelný, ale dvojka je plná akce a překvapení.
Nejspíš i proto, že jsem velká milovnice xmenů, je tato část podle mě přímo skvělá. To je snad poprvé, kdy mě druhý díl trilogie, který je většinou jen tzv. putovací část, kde se sice pořád něco děje, ale zároveň to nikam nevede, opravdu bavila a hnalo mě to ve čtení vpřed mílovými kroky.
Jen mi trošku chybí vysvětlení původu stříbrných. V tomto díle se to taky nedovíte, nakousli to doslova jen v jednom momentě snad ve dvou větách a to bylo vše.
Hlavně jsem opravdu ráda, že jsem počkala, až bude na světě celá trilogie, jinak by mě z toho konce kleplo :-). Takže hurá na další díl.

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

Krásné pokračování, ale smutný konec.

Shira27
04.01.2018 2 z 5

Z druhého dílu mám hodně smíšené pocity. Něco bylo dobré, ale většinou špatné. Neděje se tam vůbec nic zajímavého až na pár stránek před úplným koncem. Právě kvůli tomuhle konci jsem se rozhodla dát jen 2 hvězdy. Protože to skončilo (skoro) ÚPLNĚ STEJNĚ jako první díl. Tak proč jsem sakra četla 400 stran úplně o ničem?? Neskutečně mě to zklamalo...
S takhle ufňukanou, otravnou a sobeckou hlavní hrdinkou jsem se ještě nesetkala... Dobře, na konci jsem to už trochu chápala, byl tam jakýsi pokus o vývoj charakteru, ale myslím, že to autorka ještě zhoršila.
A co mě teprve dožralo úplně nejvíc, že tam prostě musela nacpat ten milostný trojúhelník! Sice se romantické části moc nevěnovala, ale i tak je to tam naprosto zbytečný.
Nevím, zda se mám pouštět do dalších dílů, snad jen kvůli tomu, abych věděla, jak dopadne ten celý svět. Ale bohužel budu muset přetrpět Mare, která je mi neskutečně nesympatická.

Annnysek
01.01.2018 4 z 5

Moc se mi příběh líbil ale je pravda že oproti prvnímu dílu je tento poněkud slabší, je tam sice více akčních a zajímavých scén ale chyběla mi tam ta romantika jako byla v prvním díle a docela mě i zklamala hlavní hrdinka, začínala s úmyslem pomáhat ale dost se změnila a začíná působit dosti arogantně :(

MaléZlo
15.12.2017 4 z 5

Když to zaobalím, v této knize se nic moc nedělo. Ale velice mě zaujal vývoj hlavní postavy. Nevím jestli jsem někdy četla o hlavní hrdince, která působila tak negativním dojmem. Mare na mě působila v této knize arogantně, sebestředně, jakoby ona byla to nejdůležitější na světě. U těchto částí jsem se ušklíbala, kroutila hlavou, ale ve výsledku mě to celé bavilo. Působilo to na mě dosti reálně. Však se zkuste vcítit do její kůže, co by to s Vámi udělalo :)

Za mě tato kniha byla oproti prvnímu dílu o dost méně romantická. Jasně, něco se dělo, ale nemělo to na mě takový zasněný dojem jako u Rudé Královny. Připadalo mi to spíše odfláknutě. Jakoby se autorka více soustředila na propracování akčních scén.

Kniha má spoustu skvělých dobrodružných částí. Příběh stál za prd, ale kniha je velmi čtivá. Romantika byla za mě na bodu mrazu, ale vynahradila to Mare.

Už se těším na další část. Trošku si i pohrávám s myšlenkou, že by mi ani nevadilo, kdyby závěr celé série skončil smrtí hlavní hrdinky.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult) fantasy

Victoria Aveyard
americká, 1990