Rudá královna

Rudá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469299/bmid_ruda-kralovna-wyV-469299.jpg 4 1546 335

Napínavý světový bestseller, který si mohli přečíst čtenáři již v 25 zemích po celém světě. Vydejte se na dobrodružnou cestu do země, kde na barvě krve záleží. Čeká na vás strhující příběh Mare Barrowové, sedmnáctileté dívky patřící mezi Rudé, prosté občany žijící pod krutovládou Stříbrných, válečníků s božskými schopnostmi a stříbrnou krví. Napínavý světový bestseller o tom, že se sílou je nebezpečné si zahrávat.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Red queen , 2015

Theodor975
Theodor975
16.07.2020

Knihu jsem přečetl za dva dny a ostatní to tak štvalo že jsem musel předstírat že jsem na počítači. Super kniha, už se těším až si přečtu další díly.

Ajda300
Ajda300
08.07.2020 4 z 5

Super fantasy. Užila jsem si to, ale kamarádka mi prozradila, že další díly jsou na nic, a proto se jim vyhýbám. Ale tahle kniha je fakt super. Doporučuji

SpiritErised
SpiritErised
15.06.2020 4 z 5

Rudá královna nepřináší nic extra světoborného. Čtení jsem si ale náramně užila. Začetla jsem se do ní odpoledne a zaklapla ji až teď před spaním. Příběh má hezký spád, pořád se tam něco děje a člověk se tedy nenudí. Řekla bych, že Rudá královna rozhodně patří k těm lepším knihám v tomto žánru. Rozhodně mám v plánu si brzy přečíst i pokračování.

Luigi1
Luigi1
27.05.2020 5 z 5

Tyto knihy jsem četl v nemocnici po operaci,abych přišel na jiné myšlenky.

moncaruze
moncaruze
29.04.2020 5 z 5

Jedním slovem prostě úžasné. Člověk si oblíbí nějakou postavu a bum už ji nesnáší. Nedokázala jsem se odtrhnout. A ten zvrat před koncem, no páni!

Percabethka
Percabethka
13.04.2020 4 z 5

Od téhle knížky jsem nic nečekala - a asi právě proto se mi nakonec tak líbila. Určitě se dá říct, že je to jen další ya fantasy, která jede podle typického vzorce. Nic originálního. Jedna věc to ale maximálně vylepšovala - autorčin styl psaní, její vykreslování postav i prostředí a poměrně rychlý spád bez zbytečně dlouhých popisných pasáží.
Těším se na další díly!

katka-kacav3318
katka-kacav3318
25.03.2020 4 z 5

Hodně jsem slýchala, že ta série za nic nestojí. Mně se ale velice líbí. Jak zajímavým světem, tak opět úžasným princátkem.( určitě víte o jakém z tě dvojice mluvím).

Zia16
Zia16
20.03.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Musím říct, že začátek nebyl nejzajímavější a trochu mi trvalo, se do děje začíst. Ale jakmile nastal ten první zlom a konečně se tam pořádně začalo něco dít, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Co se týče postav - u hlavní hrdinky mi její naivita vůči některým věcem přijde úplně... prostě nepochopitelná. A také má občas dosti zvláštní reakce a občas bych nejraději zanořila ruku do knihy jako do portálu a propleskla ji.
!Pozor spoiler! O Mavenovi jsem si nemyslela nic až tak úžasného, ale to jak se potom ukázal v pravém světle...to mě opravdu vytočilo.
Milostný trojúhelník je výborné dooživení děje, ale já být Mare, tak mám naprosto jasno.
Kniha byla opravdu dobrá a pokračování mě zajímá, jenže se nemůžu donutit ke čtení dalších dílů - nevím proč, zajímá mě jak to skončí, ale... prostě se k tomu nedokážu dokopat. Vždy když už se rozhodnu a natáhnu se po dalším dílu, tak stejně nakonec vytáhnu nějakou jinou knihu.

Nikoll2
Nikoll2
17.03.2020 5 z 5

Kniha si, podle mého názoru, určitě zaslouží 5*. Důvodů je několik.
Prvních pár stran stačilo k tomu, abych se do příběhu zcela ponořila. Příběh je plný skvělých fantasy prvků, intrik, zalíbení a zvratů. Co se týče postav, některé jsem si zamilovala a jiné naopak nemohla vystát (tak jak to má být :D). Kniha si tak udržela mou plnou pozornost až do konce. A nakonec pěkná obálka, což je vždy pěkný bonus.
Zkrátka kniha, která stojí za přečtení a rozhodně naláká na druhý díl. :)

Skippka
Skippka
14.03.2020 4 z 5

Zajímavý nápad rozdělení na Rudé a Stříbrné. Ze začátku se mi kniha opět táhla, ale vždy mám problém se naladit na nový svět :-) Většinou mě zaujme nějaká postava, ať hlavní nebo vedlejší a tady jsem trochu na vážkách, ale jo vítězí Cal. Jdu se pustit do dalšího dílu, jak to bude pokračovat mě rozhodně zajímá.

Amia
Amia
31.12.2019 3 z 5

Na konci se to rozjelo, ale štve mě, jak se tam celou dobu ubližuje jedné z postav. Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, často říkala věci, o kterých jsem netušila, proč je vlastně říká, a tak. Chtěla jsem dát 4 hvězdy, ale občas mě zaskočilo, jak to bylo předvídatelné, takže i proto dávám 3.

Asi doporučuji číst, i když můj názor na tuhle sérii se asi bude měnit ještě podle dalších dílů.

zinon
zinon
30.11.2019 4 z 5

Pozor na spoiler. Pravdou je, že ani nevím, jak tuto knihu hodnotit. Nebylo to špatné, ale strašně mi tam chyběla ta emoční hloubka. Žádná z postav mi není nijak blízká :( Jediná postava, která mě více zajímá je Maven....ale po tom konci? I přes úmrtí a velký zvrat na konci se mě tento příběh bohužel moc nedotýká...autorka ke mně nedokázala přenést emoce, nedokázala jsem se vcítit do postav. A ty auta a motorky, letadla a jiné vymoženosti mi do tohoto světa teda vůbec, ale vůbec nesedí.

nikiss76
nikiss76
13.11.2019 2 z 5

Po přečtení prvních 100 stran jsem si říkala, tohle nedočtu. Hlavní hrdinka Mare se na samém začátku příběhu ocitne na královském hradě a hned první den se u ní objeví skryté schopnosti, jimiž upoutá královskou rodinu, která ji vydíráním přiměje k zásnubám s jejich mladším synem. Do tohoto momentu mě kniha opravdu odrazovala. Nejvíc mi vadila chvíle, kdy král řekne, kdo byly dívčini skuteční rodiče, že je vlastně urozeného původu, ale jak na to takhle random přišel, kdo ví. Tyto nevysvětlená hluchá místa v knize mě nutila si říct stop. Nastal však zvrat. Kniha začala plynule ubýhat a příběh mě opravdu vtáhnul do děje. Zkusím dát šanci i dalšímu dílů a uvidím.

betule3
betule3
07.11.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se vůbec nedokázala začíst, myslela jsem si, že knihu odložím. Potom jsem se tím ale prokousala a nakonec se z toho vyklubal celkem povedený příběh. Líbil se mi svět, dělení krví mi přijde velmi originální. Mým největším problémem s touto knihou je určitě hlavní hrdinka, která je mi teda extrémně nesympatická. Dost často jsem měla chuť vlézt do příběhu a pořádně ji proplesknout. Co se týče "milostného trojúhelníku" byl mým favoritem Cal, i když mu také moc úplně nevěřím. Do dalšího dílu se pustím, protože jsem na pokračování celkem zvědavá, ale vysoká očekávání moc nemám, vzhledem k hodnocení a recenzím.
POZOR SPOILER
Absolutně jsem nechápala naivnost hlavní hrdinky,co se týče Mavena. Princ, který se chce všeho vzdát, bojovat proti vlastním lidem, zamilovat se do svého nepřítele, zapomenout na vše, čemu dříve věřil... jako vážně? Mare tam po odhalení jeho pravých úmyslů reaguje neskutečně překvapeně a ublíženě, což mě teda děsně vytočilo.

Kacennnka
Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Intirky v dystopickém světě jsou vždycky fajn a tady se to autorce docela povedlo. Jenom nemám ráda námět vyvolených hrdinek.

Elize
Elize
01.10.2019 3 z 5

Prvních padesát stran jsem překusovala a přemýšlela jsem, že se na to vykašlu, pak se to ale rozjelo a nebylo to vůbec špatné. Takže v kostce: čtivé, odsýpalo to, ale něco tomu zkrátka chybělo, nějaké napětí nebo zvrat, vše bylo až moc předvídatelné... Když se v knížce poprvé objeví Cal, tak doslova bije do očí, co bude zřejmě od počátku zač, i když pro hlavní hrdinku je to po několika stranách šok. Hodně mi to připomínalo Ledovou krev od Elly Blake, akorát že v tomto případě se jednalo o méně zdařilou verzi. Ohodnotila bych to jako slušný průměr a dám šanci i druhému dílu.

Mish-ka
Mish-ka
09.09.2019 3 z 5

určité pasáže příběhu, jako kdyby chyběly...Mare padá do arény a najednou už stojí před králem... v jednom momentě ve voze podzemky a najednou už zpět v hlavním městě... přesto ale napínavý příběh, navíc okořeněný milostným "trojúhelníkem", kde mým favoritem byl po celou dobu Cal :)

Malinali
Malinali
05.09.2019 5 z 5

Napínavé od začátku, kniha mě bavila. Těším se na další díl. Nečekané zvraty, akce. Hlavní postava mi je velmi sympatická.

NudeRose
NudeRose
04.09.2019 4 z 5

Prvních padesát stran jsem si říkala, že to odložím, že to nemá smysl. Jenže nemám ráda nedočtené knihy - a některé pak umí překvapit. Přesně to se stalo. Čím více se dostáváme do děje, tím je kniha napínavější, plná intrik a nečekaných zvratů. A mohu prozradit, že další díl pokračuje v této intenzitě od prvních stran, takže ideálně číst hned za sebou ;-)

Knihoholka111
Knihoholka111
28.08.2019 5 z 5

Tahle serie je má srdcovka,tolik šílených zvratů a tak napínavý a čtivý děj, doporučuji !