Rudá jízda a jiné prózy

Rudá jízda a jiné prózy https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192832/ruda-jizda-a-jine-prozy-192832.jpg 5 19 4

Obsah: Rudá jízda – Povídky do Rudé jízdy nezařazené – Oděské povídky – Historie mého holubníku – Ostatní povídky – Povídky na cizí námět – Rané povídky – Divadelní hry (Západ slunce, Marija) – Filmová povídka (Beňa Krik) – Črty, fejetony, vzpomínky. Vybral, uspořádal a přeložil Jan Zábrana. V tomto uspořádání vydání první.... celý text

EmanKalužina
19.08.2022 5 z 5

Skvělá kniha. A ten užasný Zábranův překlad.

Acamar
29.06.2020 5 z 5

Výbor Babelových povídek (někdy spíše kratičkých historek a postřehů), nejen o zážitcích, které lze z titulu předvídat, ale velkým dílem také o židovské komunitě v Oděse (a jsou to duchem úplně jiné povídky než znám z děl jiných židovských autorů), o pobytu v Paříži ... směs brutality a drsnosti s lyrikou, všudypřítomnost nečekané a absurdní smrti, v Rusku té doby asi více než kde jinde ... Nebýt deníků J.Zábrany, nenapadlo by mne po knize s tímto titulem sáhnout - a byla by to škoda.

sika444
20.05.2020 5 z 5

Dokonalé povídky, v nichž nic nechybí ani nepřebývá.Krutost, krása, smutek, bolest a lítost nad tím, jací jsme.

zeleznyjan
05.12.2018

Děsivé, ale současně krásné. Jak řekl o poetice autora teoretik Viktor Šklovskij: "Babel psal jedním dechem o hvězdách i o kapavce".