Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110297/bmid_laska-nezna-cas-ruda-jako-rubin-fFV-110297.jpg 4 2625 533

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

TheAngie
14.04.2020 5 z 5

Naprostá pecka! Knížka je strašně moc čtivá, skvělej příběh a nemám co dodat...

DarkNatureHope
05.04.2020 5 z 5

Moc se mi příběh líbil. Těším se, až si přečtu další díl.

Medasek
29.03.2020 5 z 5

Bylo to úžasné. Strašně čtivé. Na to, že se tam v podstatě nic nestalo, mě kniha neskutečně bavila. Za pár hodin přečtena.

barunka2167
11.03.2020 5 z 5

1.dil této trilogie se pro mě táhl, ale pochopitelně, aby se okolnosti o cestování časem objasnily. Za mě celá série knih velmi dobra!! Doporučuji. :)

Eorin
05.03.2020 4 z 5

Ano, jsem už trochu starší sorta čtenáře, takže to není úplně moje kafe, ale přesto mě kniha dokázala příjemně překvapit. Zdá se, že se autorka nad dějem zamýšlela, má to svou logiku, přestože pár rýpavých otázek bych k tomu měla, ale k YA stylu to stačí. I dějově je to zajímavé, napínavé, s postavami se dá sympatizovat. Jediné, na co už jsem asi stará, tak občasné klišoidní průpovídky, "myšlenky" a dialogy, proto hvězda dolů. Nicméně naprosto přiznávám, že jsem knihu zhltla během chvilky a jsem zvědavá na další. Dobré počtení.

Scheila
24.02.2020 5 z 5

Moc krásná YA kniha :) poutavý příběh i když ty obyčejné klišé byli jasné hned od začátku. Moc se těším na pokračování.

KnihomolkaKatka
22.02.2020 4 z 5

Milá, romantická knížka, u které si odpočinete. Líbí se mi ty skoky časem. Věřím, že další díl mě bude bavit daleko víc a autorka nám ukáže, co v ní je :)

Karola050716
22.02.2020 5 z 5

Báječné. Absolutně jsem nečekala, že by mě to tak chytlo, ale velice dobře se čte, příběh parádní a když jsem si šla pro druhý díl a oni ho neměli, bylo mi do breku :D

cinapo
15.02.2020 4 z 5

Sice už dávno nejsem cílovka, ale tenhle čtivě napsaný příběh o nechtěně zděděném genu cestování časem se mi líbil. Kniha odsýpala, velmi rychle a dobře se četla. Sympatické, uvěřitelné postavy a plus humor, za který dávám bod navíc.

Verunka926
07.02.2020 5 z 5

O tom, že Kerstin Gier umí psát, mě přesvědčila už její další kniha První stříbrná kniha snů...ale tohle bylo ještě stokrát lepší. Strašně moc se těším, až si přečtu další díly.

BetyN.
05.02.2020 4 z 5

Už bylo načase, abych si tuhle knihu přečetla, protože jsem na ni ze všech stran slyšela samé pozitivní reakce. A naprosto jim rozumím.

Kerstin Gier má osobitý, čtivý a poutavý styl psaní. A kniha je opravdu originální a promyšlená. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, a tak mi stránky rychle mizely pod rukama.

Ale na druhou stranu ji vnímám jako úvod do série a předpokládám, že to nejlepší se ukáže až v dalších dílech. Štvalo mě totiž, že celý příběh je postavený na tom, že hlavní hrdince pro její dobro nikdo nechce nic prozradit.

Takže se moc těším na další díly, kde se vše určitě vyplyne na povrch.

heliiinka
29.01.2020 5 z 5

Cestování časem, romantika, vtipy, odpočinek. To je tahle knížka. Nedokážu říct, co přesně na ní mě přitahovalo, ale strašně mi sedla a já ji přečetla jedním dechem. Gideon, Gwen i Leslie byli sympatičtí, a bavilo mě, že vlastně nevíme, o co go. Nevíme to tím správným způsobem :D

Yuuki24
13.01.2020 5 z 5

Bývá to tak, že si člověk přečte knihu a teprve pak je zklamán filmem. Já to vzala tedy napřed film, který byl celkem pro mě vyhovující a kniha samozřejmě vede jako vždy. Moc pěkný a celkem propracovaný příběh chvílemi na mě malinko přeslazený, ale musí se nechat, že hlavní hrdinka je velice výjimečná a odvážná a jistě má šmrnc. Nechyběly napínavé zápletky a luštění záhady. Tajemnem se nešetřilo. Takže kdo má rád romanci s nádechem tajemna a dobrodružství určitě doporučuji.

biairicia
04.01.2020 3 z 5

Milá oddechovka. Za mě takový průměr. Chvílema se to dost vleklo. Ale i tak čtení této knihy celkem odsýpá. Jelikož jde o začátek série, tak od dalších dílů čekám více. Snad nezklamou.

Veruu95
31.12.2019 5 z 5

Konečně jsem se k sérii dostala. Bylo to téměř nemožné, v knihovnách skoro pořád rozpůjčované na x měsíců dopředu.
Ale povedlo se a musím říct, že jsem nadšená. I když je tento první díl takovým spíše úvodem do celé série, tudíž tam ještě není tolik napětí, ale přišlo mi to naprosto v pořádku - je přece důležité se seznámit s postavami, světem a zvyklostmi v něm.
Líbí se mi hlavní postavy Gwen (normální, trošku praštěná holka, některé pasáže nutily se usmívat) i Gideon (zpočátku vypadá jako namachrovaný frajírek, ale oblíbit si ho prostě musíte). Jsem zvědavá, jak to s nimi bude pokračovat :)
Kniha krásně odsýpala a četla se v podstatě sama, už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díl, který na mě už čeká na stolku.

Amneris
31.12.2019 5 z 5

Celá trilogie se mi líbila, občas se kniha lišila od filmu, ale to mi během čtení nevadilo. Líbil se mi systém přenášení do minulosti i nevědomost Gwendolyn o Společenství. Doporučuji k přečtení.

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Nádherná kniha o cestování v čase. Čtení jsem si neskutečně užila!

tynka65
11.12.2019 4 z 5

Moc příjemné, oddechové a vtipné čtení. U setkání Gwen a hraběte jsem se opravdu hodně nasmála. A nemohu se dočkat jak se to bude vše vyvíjet s Gideonem... Určitě nejsem cílová skupina, ale knížka se mi opravdu moc líbí. Těším se na další díly. A také na filmová zpracování..

knihomolka369
13.11.2019 5 z 5

♡♡♡po Stříbrné knize snů jsem si nechtěla dojem z autorky kazit a trvalo dlouho, nez jsem se začetla. Ale jsem neskutečně ráda! Velice povedené až do konce, dokonce i filmové zpracování je strhující a drží se báječné knižní předlohy...

Alex.rrr
08.11.2019 4 z 5

Je to super kniha a začátek pěkné série. Styl psaní se mi strašně líbí, je takový ležérní a neřeší příliš komplikované věci. Prostě "normální" holka. Cestování časem v pojetí autorky je nové a celkem zábavné.
Hvězdička dolů za příliš zmatečný začátek knihy a za tu neskutečnou spoustu chyb a překlepů. Dále za nutnost číst další díl, protože to takto nekončí nijak :)