Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110297/bmid_laska-nezna-cas-ruda-jako-rubin-fFV-110297.jpg 4 2625 533

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

AničkaM
12.03.2021 5 z 5

Tak tahle knížka je úžasná. Člověk se rychle ponoří do děje a nemůže přestat číst. Už mám objednané ostatní díly. DOPORUČUJI

Dezz22
06.03.2021 5 z 5

Moc krásná knížka (i série ☺), četla jsem několikrát... Doporučuju, úžasné oddechové čtení.

mskamila
01.03.2021 5 z 5

Moc hezká odpočinková knížka ❤.

Cernakocka09
07.02.2021 5 z 5

Hrozně super!!! Celou dobu jsem to hltala a seděla u toho do dvou do rána protože, se mi nedařilo od toho odtrhnout. Ze začátku mě štvala Charlotte, hlavně to jak se neustále povyšovala nad Gwendolyn. Líbilo se mi jak Leslie od začátku podporovala Gwenny a hledala užitečné informace. Soucítila jsem s Gwendolyn, hrabě Saint Germain je opravdu děsivý...

picris
31.01.2021 3 z 5

Opět moc pěkně a originálně vymyšlené fantasy téma. Příběh utíkal a kniha se rychle a dobře četla. Přesto za mne První stříbrná kniha snů byla zajímavější. Chybělo mi zde více interakcí s Gideonem, milostný příběh se v podstatě rozjíždí až na samém konci, ale uvidíme, co bude dál...

Bája89
25.01.2021 4 z 5

Toužila jsem po oddechovém a dobrodružném čtení a Drahokamy to dokonale splnily.

laura
28.11.2020 5 z 5

Vtipné, hravé, milé, lehce romantické. Příběh vás pohltí a vy ani nevíte jak, a jste na konci. Velmi čtivé, napínavé, každá postava má něco do sebe a postupně se jednotlivé střípky příhod skládají do uvěřitelného, zajímavého příběhu...

Krásné! Moc se mi to líbilo. A to už dávno nejsem cílová skupina. Ale člověk prostě někdy takový příběh potřebuje.

Potřebuje snít...

Adris
19.11.2020 5 z 5

Nejlepší série. A to jsem ji četla v 25ti. Láska, cestování časem, napínák... Prostě boží!

Lučina7
17.11.2020 4 z 5

Krásná kniha, do které se člověk dokáže ponořit.

Sanny_happ
07.11.2020 4 z 5

Kniha mě bavila, ale místy mi přišel děj příliš protahovaný.

any37
04.11.2020 3 z 5

Bylo to miloučké, sladké, zábavné, originální a hlavně oddychové. Jediné co mi na všem vadilo a hodně to snížilo vizáž celé knihy, je ten závěr. Skončila to tak rychle, že mi ten příběh přišel hrozně nekompletní a nepomohl tomu ani nepovedený otevřený konec. Ten vždycky normálně končí nějak napínavě, že chcete pokračovat ve čtení a s uzavřenou myšlenkou. Což se tady bohužel nestalo. Jako by byl příběh useknutý v polovině věty, která měla tu myšlenku uzavírat a nastavit napětí.

Cress
02.11.2020 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla před dvěma roky, takže jsem si moc nepamatovala. A i přestože se všechno odehrálo až moc rychle a naivně, nechávám 5 hvězdiček. Je to asi kouzlo Kerstin Gier, její knihy se čtou samy. Ty zvraty, postavy, romantika a celkové příběh, všechno miluju. Zapomněla jsem, jak moc mě tahle série baví. Za mě velké doporučení.

lokonla
29.10.2020 4 z 5

Knihy jsem bohužel četla až jako osmnáctiletá a tak mi to přišlo jako strašné klišé, ale umím si představit, že kdybych je četla ve 14-15, tak nežiju ničím jiným než lovestory Gideona a Gwendolyn. Takže pro mě určitě doporučuji spíše mladším.
Knihy se ale čtou opravdu rychle, jsou chytlavé.
Konec série mě moc neuspokojil, čekala jsem více vysvětlení, přišlo mi, že nějaké věci zůstaly nedořešené.

ja.knihomolka__
25.10.2020 4 z 5

3,5-4⭐️/5⭐️
- Od téhle knihy jsem nic extra neočekávala, ale musím říct, že mě docela překvapila.

Sedl mi styl psaní, bylo to čtivé a vtipné, takže jsem to přečetla za chvilku.

Co se týče děje - je to skvělý nápad na příběh, lehká fantasy, kterou hned pochopíte s feel good romantikou.

Hlavní hrdinka je skvělá! Mám ji fakt ráda a přijde mi, že se jí občas i podobám. Za to Gideon mě hodně štval, je to takovej ten, kterej si myslí, že všechno ví a umí. :Dd

Celkově příběh je hezky vymyšlený a sestavený, není to žádná těžká Fantasy, kterou nepochopíte. Určitě je to super oddechovka u které můžete vypnout.

Ocásek
10.10.2020 5 z 5

Trilogii Drahokamy jsem se dlouho vyhýbala a nikdy mě nelákala, a to ani nevím proč. Moje kamarádka mi Drahokamy neustále doporučovala a sama je četla už několikrát. Rozhodla jsem se dát sérii také šanci. A já si Rudou jako rubín zamilovala!
Hned na začátku musím poznamenat. Podle anotace jsem si myslela, že když se Gwendolyn zamiluje "napříč časem", tak se zamiluje do kluka z minulosti. Překvapilo mě, že to tak ve skutečnosti nebylo, ale není to něco, kvůli čemu bych knihu odložila, právě naopak!
Rudá jako rubín je skvělá knížka plná lásky i napětí. Líbí se mi, jak je příběh dokonale promyšlený - celý ten systém s drahokamy. Po dočtení mi zůstalo několik nezodpovězených otázek, doufám, že budou zodpovězeny v příštích dílech.

4,5/5⭐️

Verunka4444
09.10.2020 5 z 5

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.Tento příběh mě opravdu překvapil,protože až po přečtení jsem zjistila,že jsou i nějaké filmy a já se snažila o jejich shlédnutí,ale prostě to nešlo,knize se snad opravdu nic nevyrovná.

SknihouVrukách
09.10.2020 3 z 5

Kniha Červená ako rubín ma bohužiaľ sklamala. Začiatok vyzeral by veľmi sľubný a prvých 50 strán sa mi veľmi páčilo. Avšak neskôr sa dej začal vliec a 300 strán pre mňa pôsobil ako začiatok knihy. Hlavné postavy mi sadli a celá kniha sa niesla takou vtipnou atmosférou. Avšak, tá romantická linka ? Najprv ho Gwen nemusela a zrazu sa jej strašne páči ?V knihe sa mi veľmi páčilo cestovanie časom, námet bol pre mňa originálny, keďže som nič podobné nečítala. Ako som už spomínala dej sa pomerne vliekol, ale našli sa aj pasáže, ktorá boli akčné a páčili sa mi. Veľmi oceňujem, že autorka do knihy zapojila kúsok histórie. Štýl písania mi veľmi sadol a prekvapilo ma, že aj vďaka dlhým kapitolám sa kniha čítala ľahučko. Najviac ma však naštval koniec knihy. Po strane 300 sa kniha rozbehla a na 30 stranách sa riešilo to, čo sa mohlo riešiť v druhej polovici knihy. Keď sa dostane do toho najlepšieho tak sa zrazu pozrite a zistíte, že ste na poslednej strane. Kniha prakticky skončila v polke príbehu. 3/5✨

Knihomolka223
06.10.2020 4 z 5

Knížka měla zajímavý děj. Občas jsem se ale trochu zamotala v letopočtech a v čase. Jinak ale mám autorku moc ráda, knížka byla celkem čtivá a i velmi vtipná. Zvlášť v první polovině.

AndrejNG
27.09.2020 5 z 5

Nádherná knížka.

_Michelle_
21.09.2020 4 z 5

Napínavé cestování časem v podání osobité náctileté Gwendolyn. Vzhledem ke svému věku už dávno nepatřím k cílové skupině čtenářek, ale i tak jsem si knihu užila. Bylo to moc fajn a určitě se pustím i do dalších dílů.