Ruce pryč od této knihy!

Ruce pryč od této knihy! https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89617/bmid_ruce-pryc-od-teto-knihy-31O-89617.png 4 118 32

Kniha německého autora se zabývá záhadnými přírodními jevy a rolí „tajných společenstev“ ve světě. Máte-li pocit, že se světem, v němž žijeme, není něco v pořádku, zajímáte se o jeho poslední tajemství a toužíte se to dozvědět přímo od života – je to VAŠE kniha!

Literatura světová , Historie , Záhady

Vydáno: , Anch-books

Hände weg von diesem Buch! , 2010

HefyCZ
HefyCZ
03.12.2023

Autor tvrdí, že mu předchozí dvě knihy zakázali, tak doufám, že to udělají i s touto a to co nejrychleji. Pár zdravých oříšků v kamiónu plesnivých dortů. Provedení a překlad ani nezmiňovat, hrubky už na obálce. Několik vyzobaných historických fakt je obalených v mýtech a pověstech, někdy až neuvěřitelně legračních a poslední třetina něco na způsob odfláknutého autokoučinku. Životopisy hoštaplerů, jako John Dee, Edward Kelly nebo Saint Germain jsem kdysi četl, historii templářů i FEDu znám, takže to zpočátku ještě šlo. Když pak autor začal tvrdit, že chodí s třistaletým staříkem na pivo, telefonuje s mimozemšťany a má kávovar s antigravitačním pohonem, vzdal jsem to. A protože tahle parta drží basu, nezapomněl mezi řečí na orgonit. Jezuité, Koniáši, kde jste? Pojďte si pro něj! Protože by se fakt mohl někdo najít, kdo uvěří. A zamane si stát se milionářem tak, že bude sedět, modlit se a ukládat si sociální dávky u FEDu na 20% úrok.

ZUZANA-123
ZUZANA-123
25.02.2023 5 z 5

Srozumitelnĕ popsaný nástup nového svĕtového řádu který se snaží zavést nejmocnĕjší rodiny na naší planetĕ.Pokud Vás zajímá odkud mají své znalosti a jak toho chtĕjí dosáhnout tak se pusťte do čtení této knihy.

DYRKA98
DYRKA98
15.01.2022 5 z 5

BOMBA!!! Pět hvězdiček nestačí!!!

michaela2887
michaela2887
29.07.2021 3 z 5

Smíšené pocity

RenataP
RenataP
01.08.2020

Tuto knihu bych zařadila do skupinky těch, o kterých "hin sa ukáže".
A přeju si, aby se radši neukázalo... kdoví no.
Koho toto téma zajímá, přijde si na své. Souhlasím však s autorem v jednom, za své štěstí jsme zodpovědni sami.

Edgar
Edgar
18.05.2020 1 z 5

Jsou knihy, které se nečtou nebo se nečtou vážně. To znamená, že vím co budu číst a podle toho k tomu přistupuji. Podobných knih jsem pár přečetl, ale jen jedna mi stojí za hodnocení, a to je tato. Hlavní důvod je, že jsem měl celou dobu pocit, že autor tomu i věří. Což je hodně děsivé. Neberu lidem jejich ezo cítění, nakonec spousta lidí má imaginární kamaráda, který vše řídí. Spíš mi vadilo, že to byl mišmaš bludů. A ani ne polopravd. Všechno působí dojmem, že si něco vycucal z prstu. Dost vostrá je pasáž o žárovkáv a elektřině. Naštěstí je to typ knihy, kterou si nebudete pamatovat a když tak jen mlhavě. A kdybych mohl doporučit, tak ruce pryč od této knihy. Hvězdičku jsem dal za odvahu, něco takového vydat.

pavlinda
pavlinda
12.11.2019 1 z 5

Napsala bych asi co marketa783.

monii
monii
15.02.2019 odpad!

Nedokázala jsem to. Prostě jsem se nedokázala přimět ze sebe udělat na autorovo přání nemyslícího hlupáka nekriticky přejímajícího jeho ničím nepodložené (rozuměj jedna babka povídala) teorie. Dokonce jsem jednu chvíli přemýšlela, zda nejde o nějaký druh zvrácené ironie a cynismu, kterým se autor baví na účet čtenáře, když mu jasným pokynem v názvu knihy dává najevo, že jde o brak největšího kalibru – nehodlám to však studiem jeho dalších výtvorů zjišťovat. Abych tedy byla konkrétní: 1) kniha je psána neskutečně bulvárním a manipulujícím stylem (tj. „buďte otevření a bez předsudků, jinak jste jen stádo ovcí“); 2) chybí zdroje a v mnoha případech základy logiky či relevantní zmínky o názorech oponentů; 3) degraduje vystudované odborníky a jejich mnohaletou praxi a uznání ve vědeckých kruzích (k čemuž mnohdy postačí jeho konstatování formou uvozovek, tj. „odborníci“ tvrdí…); 4) skutečně zajímavá témata sprostě zneužívá co nejprimitivnější formou pro své fantazijní konspirace. K tomuto bodu bych ráda podotkla, že s autorem zcela jistě sdílím názor, že ne vše, co je nám oficiálně předkládáno, je stoprocentní pravda (ostatně, to je zřejmé už jen v rámci historicko-politickém). Stejně tak mi není cizí myšlenka jisté formy nadpřirozena, zejm. v podobě Boha. Pokud chci však vydělávat na „výrobě“ informací, musím je podávat v profesionální podobě, což tomuto dílu chybí (a profesionalitou se nerozumí předávání pofidérních informací získaných z třetí ruky na cestách po světě). Knihu tedy zhnuseně odkládám po přečtení asi třetiny obsahu – nehodlám totiž dál urážet svou inteligenci.

MaggieR
MaggieR
01.01.2019 odpad!

Ja som knihu čítala na odporúčanie kolegu. Bolo to veľké sklamania vzhľadom k tomu čo mi o knihe hovoril. Knihy sú pre mňa veľmi vzácne a preto ma priam hnevá, keď nejaký autor takto zavádza. Prehnane si vymýšľa čo zažil a kde bol. Keď som sa dostala k časti o mimozemských jašteroch, čo navštevujú politikov nemohla som uveriť čo čítam. Hanba. Žiadna umelecká, informačná ani nijaká iná hodnota. Keď sa aj dostanete k normálnemu úseku, už neviete či niečomu veriť. Ak by som mala uviesť jeden dôvod prečo si knihu prečítať - tak možno ten aby ste vedeli čo je naozaj zlá literatúra.

PROCHEY
PROCHEY
31.12.2018 odpad!

První kniha, kterou jsem nedočetl a asi se o to ani nebudu pokoušet. Nejspíš se nejedná o můj šálek...

markéta783
markéta783
23.11.2018 1 z 5

Jo, měla jsem poslechnout a fakt od té knihy dát ruce pryč. Ale člověk se nepoučí. Poslechla jsem zhruba v polovině knížky, abych neztrácela čas planým plkáním. Hvězdičku dávám za název knihy, který mě nalákal.

Barbora216
Barbora216
31.07.2018 4 z 5

U této knihy nevím pořádně co napsat. Rozhodně mě kniha ovlivnila víc než jsem si myslela a i teď po letech si při některých situacích na slova autora vzpomenu. Některé pasáže mi přišly naprosto fascinující, ale některé jen bláboly. Tak jako tak je to kniha, která ve mě zůstala a pro ty, kteří raději žijí ve sladké něvodomosti, nedoporučuju, mohlo by vás to rozrušit. :) Ale ti, kdo rádi zjišťují, jak vlastně svět funguje (nebo jak je možné, že to funguje), těm bych knihu rozhodně doporučila. I když kniha není literární skvost, je pravděpodobné, že objevíte nějakou pasáž, která vás fakt dostane a nebudete na svět už koukat stejně.

brijana
brijana
24.06.2018

Z této knihy mám dost smíšené pocity...

nokid
nokid
30.05.2018

Název této publikace je tím jediným, v čem s autorem této snůšky blábolů souhlasím...
Jeden příklad za všechny: následkem atomového výbuchu se prý člověk změní v solný sloup, neboť dle představ van Helsinga je naše tělo složeno kromě vody už jen ze samé soli! A já si vždy myslel, že následkem velkého žáru člověk vzplane jako pochodeň (mj. i proto, že podkožní tuk je silně hořlavý)...

Jelitovna
Jelitovna
24.11.2017

Pravý nefalšovaný československý překlad, místy obohacený německým slovosledem, mě bavil při čekání na spoj, na úřadech, v servisu i za nocí, kdy jsem nemohla spát. Může se stát, že vám nažene hrůzu ("Když kolem Romy proběhla na ulici motorka...") nebo vyprovokuje vaši zvědavost ("O chvíli vám rozpovím o mém kontaktu s hrabětem Saint Germainem."), určitě z něj však nedostanete depku ("Vyšší frekvence vplývá mimo jiné i na elektrické spotřebiče.") Obohatila jsem se o zjištění, že Slováci mají kodifikovaný softvér. Jsem sice zvědavá, zda situace v dalších knihách nějak "napředuje", ale protože se v určitých situacích "můžeme i strachy posrat nebo udělat do gatí", raději si dopřeji delší přestávku. :-) Že tenhle komentář nemůžete nijak "zužitečnit", ani "okamžitě nebo-li v dalším životě"? No, no, no, no, no!

stýv
stýv
18.10.2017

Jack Bauer -Zhruba je to tam popsáno tak, jak to opravdu je , až se vše dozvíme veřejně , a k tomu dojde brzy ..budeš zírat ..... Jinak tvá reakce je přirozená, také jsme tak podobně reagoval před 20 lety ...

Martiniss
Martiniss
21.09.2017 5 z 5

Kniha otevírá nový pohled na svět, velmi dobře se mi četla.

meluzena
meluzena
14.07.2017 4 z 5

Největší přínos knihy vidím v tom, že nutí k zamyšlení - ne v tom, kolik faktů a jak věrohodných předkládá.
Pro milovníky konspiračních teorií určitě plný počet hvězd.

endyamon
endyamon
20.05.2017 2 z 5

Ako beletria priemerné, ako pokus o serióznu prácu podpriemerné.
Autor svoje tvrdenia nijako nedokazuje, neoveruje, a tým pádom mu všetko do všetkého zapadá, to sa potom fabuluje s veľkou chuťou. Robí tak s dobrým úmyslom, ale zvolil úbohé prostriedky.
Nie je jediný dôvod siahnuť po jeho ďalších knihách.

kucerovakaroli
kucerovakaroli
28.04.2017 1 z 5

Vážně je každého věc, jestli bude brát vše vážně. Začátek byl celkem zajímavý, ale konec mě zklamal. Esoterika? Vážně? Ze začátku jsem si myslela, že je autor opravdu nohama na zemi a snaží se vidět, co se ve světě zatajuje, ale tím koncem to autor naprosto vše zazdil. Za mě tedy jedna hvězda za začátek a zajímavý název.