Trnový princ

Trnový princ https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140064/bmid_trnovy-princ-27p-140064.jpg 4 290 54

Roztříštěná říše série

Mějte se na pozoru před Trnovým princem... Když mu bylo devět, sledoval, jak mu přímo před očima zavraždili matku a bratra. Když mu bylo třináct, byl vůdcem bandy krvelačných banditů. Do patnácti má v plánu být králem... Nastal čas, aby se princ Honorous Jorg Ankrath vrátil na hrad, který kdysi opustil, a přihlásil se o dědictví, které mu po právu náleží. Svět se pro něj změnil v den, kdy visel na trnech ostnovníkového keře a sledoval, jak muži hraběte Renara vraždí jeho matku a mladšího bratra. Od té chvíle prahne Jorg po pomstě. Život a smrt pro něj představují jen obyčejnou hru - hru, ve které nemá co ztratit, ale ve které může vyhrát úplně všechno. Jenže v otcově hradě na něj nečeká nic, než zrada. Zrada a temná magie. Je možné, aby osamělý chlapec, byť nade vší představu divoký a zvrhlý, porazil nepřátele, jejichž moc přesahuje i ty nejbujnější představy?... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Talpress

Prince of Thorns , 2011

Archie
16.11.2016 3 z 5

Kniha, ktera je z pocatku ve svem humpolactvi zabavna, na svou neurvalost v druhe polovine doplaci. Dokud se vypraveni drzi nekalosti hlavniho antihrdiny, zabava jede na plno obratky. Pribeh samotny ale v kombinaci s neprilis obratnym jazykem a vypravecskym stylem nestaci dostatecne zaujmout. Kazdym dilem je pry serie kvalitnejsi - mozna se nekdy v budoucnostu necham rad prekvapit.

Lenka.Vílka
23.10.2016 5 z 5

Po odebrání mordů, hektolitrů krve a explicitních výrazů, byla by z knihy další v řadě nudných pohádek. Takže super, že to tam bylo, dneska jsem na pohádky náladu neměla. Jinak celkově dobře napsaná stylem: "Trhněte si, borec jsem tady stejně jenom já a nakopu vám prdel, pokud po mém zákroku ještě něco k nakopání zůstane." Že kniha není pro citlivky je prostě fakt a navíc se jedná krutě napsanou hustou jízdu. Všema pěti!

Ričí
02.10.2016 4 z 5

Opravdu povedené, poměrně čtivé a zajímavě napsané. Líbí se mi koncept antihrdiny, kterého se v klasických fantasy knihách moc nevidí. Podle obálky jsem soudil, že se bude jednat o další heroické fantasy, ale dostalo se mi příjemného překvapení.

Anet09
29.04.2016 3 z 5

První polovina knihy mě moc nebavila, ale potom se to rozjelo. Ze začátku mi přišlo, že se to autor snažil udělat co nejtemnější a nejdrsnější, jenže pak zjistíte, že to tam opravdu patří. Moc se těším na další díl.

alexvera
17.04.2016 5 z 5

Wow, první co mě po dočtení knihy napadlo bylo ...umístěte Jorga do Hry o trůny aby se ti žabaři ze Západozemí něčemu přiučili. ........ Princ Honorus Jorg Ankrath svoji temnotou děsí duchy toho nejhoršího kalibru, je sprostý, skvělý, má kolem sebe bandu chlapů kteří jsou zlí, krutí a dostane cokoliv co zrovna chce. Jo a mimochodem, do dvaceti má v plánu stát se císařem.

AnetK
16.11.2015 4 z 5

Brutální, krvavá fantasy s hlavním hrdinou sociopatem. Spousta mrtvol a sprostých slov. Pokud jste si mysleli, že série Noční anděl od Weekse je brutální, tak Kylar+Durza nesahaj Jorgovi ani po kotníky. Abych byla upřímná, po zralé úvaze jsem začala přemýšlet o vyhledání lékařské pomoci. Takové knížky by se přece psychicky zdravým lidem neměly líbit... ;D

trudoš
11.09.2015 3 z 5

Příjemně cynická a morbidní fantasy. Ústřední hrdina bere život čistě jako zvrácenou hru na slepou bábu, přičemž právě s takovým patologickým přístupem zachází i s lidmi kolem sebe. Nehledě na to jestli jde o přítele či nepřítele. Sympatičtější postavu, zdánlivě postrádající jakékoliv emoce, jsem už dlouho ve fantastice nepotkal.
Ve prospěch románu hodně mluví i nenáročný děj, jehož spád je umocněn krátkými kapitolami. Problém jsem měl až v druhé polovině, kdy se Mark Lawrence snaží překvapit zpřeházením figur na šachovnici. Tento tah není vyloženě špatný, jako spíš nedobře zahraný - překombinovaný zvrat neohromil a navíc je pro zápletku zbytečný. Další body dolů jsou za adolescentní věk hlavního protagonisty, což mi občas shazovalo uvěřitelnost jinak efektivně budovaných scén.
V mnohém připomíná Trnový princ knihy Joea Abercrombieho či Glena Cooka, především pro svou pochmurnost a antihrdinskost. Není to sice úplně dokonalé, ale jako rozjezd skutečně působivé.

Nesinka
09.08.2015 5 z 5

Nejlepší temné fantasy, které jsem četla. Velmi čtivé a krvavé a celkem i vtipné.

jesuswlasac
08.07.2015 3 z 5

temná, krutá, krvavá a vulgárna. Čo viac si človek človek može želať. Takto by mali vyzerať uslintane romenticke knihy o stredovekých rytieroch.

Temná.Maky
24.06.2015 5 z 5

Tohle byla kniha podle mého gusta!!!:D
Zajímavý příběh s temným prostředím a hodně zajímavými postavami.Hlavní postava je jedna zmála, která není nějaký šlechetný mladý rytíř ve zlaté zboji co bojuje za dobro.Ne,tenhle má cíl,je sarkastický a klidně jde i přes mrtoly.
Celý příběh je ponurý,ale dost zábavný a sprostý.A já osobně se u něj docela často řehtala smíchy:D

Janičta
16.02.2015 3 z 5

Dobře zpracovaný nápad. Jednoduché a čtivé. Na další díl jsem celkem zvědavá :-)

DajaF
07.10.2013 3 z 5

Tohle určitě nebyl žádný Robin Hood, který bohatým bral a chudým dával...ale byl to zajímavý nápad a zpracování a pokud vyjdou další díly, určitě po nich sáhnu

alipeli
12.02.2013 4 z 5

příběh samotný je skvělý nápad, ale pro mě to bylo málo čtivý, proto "jen" 4*, rozhodně nedoporučuju dětem, je tam sprostá slova; tato kniha se určitě bude líbit příznivcům Písně ledu a ohně

pikilo
03.02.2013 4 z 5

Co byste čekali od knihy s touto obálkou? Čekali by jste dospívajicího chlapce, ze kterého se stane rytíř a vybojuje se svou milovanou? HAHA :D vedle jak ta jedle :P Z této najivní představy Vás vyvede hned druhá strana ve které se jeden z bratří Jorga zmíní o vykuchaných zasraných sedláckých čůráků. Nejspíš si řeknete "no co, pár sprostých slov mi nemůže ublížit" omyl!! Tedy já se rozhodně z nějakých píč a kurev neposeru ;) Ale musím upozornit děti školou povinné a rodiče, hlavně ty, kteří se tuto knihu chystají koupit svým ratolestem, nedělejte to! Je to sprostý jak pán Bůh káže :D Já z toho byla na mou duši tak neskutečně unešená, že jsem si Jorga brala s sebou na záchod. Nemohla jsem ty svá modro-zeleno-hnědá kukadla odtrhnout od textu. Sprostota mě baví :P Doufám že mi nikdo nepošle výhružný e-mail za sprostá slova :-S

pomsta dark fantasy boj o trůn fantasy hrdinská fantasy

Mark Lawrence
americká, 1968