Trnový král

Trnový král https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240093/bmid_trnovy-kral-4MV-240093.jpg 4 155 17

Roztříštěná říše série

Když mu bylo devět, přísahal princ Honorous Jorg Ankrat pomstu vrahovi svojí matky a bratra - a taky svému otci za to, že on sám je nikdy nepomstil. V patnácti svoji přísahu naplnil. Teď je mu osmnáct a musí s mečem v ruce bránit to, co sám získal zradou. Proti jeho hradu vytáhla obrovská armáda a v jejím čele stojí muž, jehož sny a ambice se hravě vyrovnají těm Jorgovým. Mladý král ví, že čest mu blížící se bitvu nevyhraje. To ale ani nemá v plánu. Podařilo se mu najít a shromáždit několik artefaktů z dávných časů - někdo by mohl říct kouzel. V nadcházejícím střetnutí mohou vychýlit jazýčky vah v jeho prospěch. Otázkou ale zůstává za jakou cenu...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

King of Thorns , 2012

postoran-CZ
20.08.2023 4 z 5

Hmm ... Tak jsem nakonec po dalším dílu sáhl. Resp. sehnal, koupil, založil, přesunul, vytáhl, přečetl.
Nyní již král Honorous Jorg Ankrat je pořád stejný parchant, jako byl princ předtím. Jen je o něco starší. Lawrence nepolevil v "krvelačnosti" a mrtvolami se doslova brodíte.
Kupodivu, Jorg mi v tomto druhém díle přišel tak nějak zajímavější a zábavnější, než v díle prvním. Nevím proč. Možná si to jen špatně pamatuju, jelikož od prvního dílu je to více jak půl roku.
Nicméně "Deus ex machina" stále poletuje na Renearskou vysočinou a řeší vše, co Jorg natropil. Což je trošku škoda. Tak uvidíme, co přinese třetí díl.

x1carbon
07.09.2022 3 z 5

Oproti prvnímu dílu se první polovina knihy znatelně táhla a trochu se topila v minulosti, která mi osobně ne vždy přišla zajímavá. Taky nevim kam Jorg zahodil všechnu svoji přemotivovanost stát se císařem. Postava mi již nebyla tak sympatická, což mě mrzelo, protože to je hlavní důvod, proč mě baví knížku číst.

CharlesWard
14.07.2022 3 z 5

O trošičku čtivější než první díl. Asi 3/4 knihy jsem se nicméně ztrácel mezi 2 časovými liniemi, které se mi v závěru krásně spojily.

Jonny
16.08.2021 3 z 5

Stále čtivé. Vyvíjející se charakter hrdiny je sympatický.

Nejvíc wtf byly rádoby filosofické úvahy kolem "dech beroucích hor".
Vůbec se mi nelíbí názvy jednotlivých oblastí světa, to jak jsou to vlastně současné názvy ale trochu zkomolené.

Karcoolka2210
16.05.2021 4 z 5

Lawrence pokračuje v brutalite svojho hlavného hrdinu, aj keď v tejto časti odhalil aj jeho trochu lepšie stránky. Jorg je vskutku zaujímavá postava a nemôžem ho úplne zavrhnúť, keď sa v druhej časti o ňom dozvedáme, to čo sa dozvedáme. Som zvedavá ako si bude ďalej počínať a či dôjde svojho cieľa. Takisto situácia Miana-Katherine nie je uzavretá a ja osobne držím palce Miane. Záver ma riadne prekvapil, takže sa teším na ukončenie celého príbehu a počúvam ďalej. AJ

Karolína346
26.03.2021 5 z 5

Málokdy se mi stává, že by byl druhý díl lepší něž první, ale toto byl jeden z těch případů. I přesto, že v knize byli části, kde se toho zas tolik nedělo, tak mě ani jedna nenudila . Doufám, že třetí díl bude stejně dobrý.

Etule
29.12.2019 4 z 5

Taky si vždycky, když Vám v nějaké knize umře oblíbenec řeknete, že už si v další knize nikoho neoblíbíte? A taky Vám to nikdy nevyjde? :D
Nicméně pokračování se mi opět líbilo. Doufám, že v dalším díle se dozvíme, jak Jorga našel Makin, když opustil hrad svého otce. Na scéně se objevuje nová postava v podobě Miana, která je tedy sympaťačka a k Jorgovi mi dost sedí, tak jsem zvědavá, jak to bude s nimi dál. :) Setkáváme se i s Jorgovou rodinou z matčiny strany, která je tedy taky vskutku zajímavá.
Musím říct, že mě závěr dost překvapil, chvíli jsem tak seděla a bavila se tím, jak bravurně to autor zakončil.
Třetí díl už mám rozečtený a zatím tedy taky super.

n.ezn.amy
19.01.2019 5 z 5

Výborné pokračování prvního dílu, Jorg zůstává pořád svůj nesmlouvavý, drsný a stále se svým černým humorem. Tahle série mě moc baví, jedna velká brutální akce, kdy za Jorgem zůstává hromada mrtvol. Doufám, že se více v dalším díle rozvine vztah s Miou.

cca
11.01.2019 5 z 5

Nestává se to často, ale druhý díl byl pro mě ještě lepší než ten první. Je to pravděpodobně tím, že z temného prince se zde stává o něco méně temný král, což umožňuje oblíbit si hlavní postavu o něco více než v předchozím díle, kde mi právě tohle chybělo. Zároveň ale Jorg stále zůstává tak trochu (hodně) zmetek a i to je v příběhu velmi zábavné. Příjemně mě překvapila Miana, která se zdá být zajímavou postavou, ještě uvidíme jak se vyvine. Zároveň by mě docela potěšilo kdybychom nadále byli ušetřeni Kateřiny, protože ji moc nemusím.

Braenn
24.03.2018 5 z 5

Malý Jorg nám stárne. Úspěšně se provraždil pubertou a teď, když je skoro plnoletý a zbavil se toho ke zlu navádějícího a našeptávajícího čaroděje, jeho krutost značně polevila. Opravdu. Teď už zabíjí jen ty, kteří mu stojí v cestě. Nebo by mohli stát. Nebo ho štvou. Nebo jsou bohužel ve směru těch, co splňují některý z výše uvedených bodů. Ale opravdu, teď už mu i věříme, že má svědomí.

Krom toho má také trůn a velmi silnou potřebu si ho udržet a rozmnožit. A o tom kniha je.

Krom výše zmíněného vývoje postavy dávám kladný bod za hlubší náhled do (velmi zajímavého) pozadí světa, za fakt, že to celé není o sezení na hradě, že se tam prolínají i linie z minulosti... a malý mínusový bodík za to, že je to tam samá magie a nadpřirozeno a kdo ví co. Ale jen malý.

Ta kniha je prostě zase zatraceně dobrá. Vyvíjí se. Směřuje. Kdo ví? Třeba budu mít ve třetím díle Jorga i trochu ráda!

Moltri
22.11.2017 5 z 5

Lawrence má stále spoustu překvapení a i když jsem v příběhu předpovídal některé věci, vůbec mi to nevadilo.
Ke konci mě trochu nudily části z Kateřinina deníku ale nebylo to tak zlé.

Schullerka
10.08.2017 4 z 5

Jedna věc, kterou si opravdu užívám v celé téhle trilogii je humor. Jorg má sarkastické poznámky od začátku do konce. Navzdory tomu, že je to hrozný člověk, je nesmírně vtipný. To samotné mi stačí jako návnada, abych bez zaváhání přečetla celou trilogii najednou.

Druhá kniha není tak dobrá jako ta první. Hlavně proto, že většina knihy se odehrává 4 roky v minulosti. A ta mě nezajímala tak moc jako přítomnost. Chtěla jsem číst o 18letém Jorgovi a ne o 14letém stále-trochu-frackovi.

I přesto jsem si příběh užila. Ocenila jsem, že Jorg pomalu dospěl a teď tak nějak chápe, že cizí životy nejsou jen hračky na hraní. Příběh tedy není nebo mi alespoň nepřišel tak krvavý a drsný jako v první knize. I když i tady se udály dost hnusné věci ze kterých mi nebylo dvakrát dobře.

Další věc, která se změnila k lepšímu bylo to, že bratři už nejsou jen nástroje k zabíjení nepřátel a v průběhu knihy se o každém dozvídáme víc věcí jako o lidech a cenných společnících (možná i přátelích ale na to je Jorg moc cool :D). Jorgovi emoce už nejsou omezené jen na vztek a nenávist, což je pokrok. Teď člověk může i trochu ospravedlnit, že si Jorga oblíbil. Možná. Ale co můžu ospravedlnit určitě je to, že jsem si opravdu oblíbila Mianu i když se v knize tolik neukázala. Vypadá to, že je dostatečně chytrá, přímá a i trochu drzá na to, aby s Jorgem vyšla.

Končím tenhle svůj komentář, protože mi tu na stole čeká poslední díl a já už se nemůžu dočkat až ho budu číst.

martina1199
16.07.2017 5 z 5

Jorg zase válí :-) I jako Trnový král je ve skvělé formě :-)
Pokračuje ve své cestě za ovládnutím celé Roztříštěné říše. Je jiný, ale není třeba se bát. Pořád je zlý a neúprosný. Když je to nutné a když se mu to hodí :-)

Lenka.Vílka
05.04.2017 4 z 5

Začnu tím: první díl se mi líbil víc. V prvním mě víc bavila přítomnost, v druhém víc minulost. Nevím, ale Jorg mě tady štval a to bych si podle prvního dílu nikdy netipla. Stále čtivé (relativně). Přečetla jsem sto stran v jednom kuse a no...začala jsem s další knihou a tak stále dokola, než jsem nebyla na konci. To se mi stává jenom, když je kniha nuda, což tahle nebyla, ale něco mi chybělo. To, co mě přikovalo v Trnovém princi. Ale jinak dobrý. Hodně dobrý.

La Fiera
22.01.2016 4 z 5

Fajn čtení jako Trnový princ. Jorg a jeho důvtip, drzost, prohnanost, vulgarita, nemilosrdnost,.... a hlavně to, že stále přežívá. Tím jaký je Jorg, jak se vymyká všem hlavním postavám z ostatních knih, je pro mě jedinečnou knihou.
Jen já nevím proč, ale mám pocit jako by mi něco chybělo, jen nevím, co. Prostě mě kniha nechytla a nedržela tak jako Princ. Což je škoda. Vzhledem k větší propracovanosti příběhu než u předchozího dílu.

Nesinka
25.12.2015 5 z 5

Druhá kniha bylo mnohem lepší než jednička, lépe propracovaný děj a prostředí už se nemůžu dočkat až si přečtu třetí díl.

Maragad
13.05.2015 4 z 5

Kniha Trnový král se v konečném důsledku velmi těžko hodnotí, je svá a mně dochází slova. Doporučuji ji všem čtenářům, kteří mají rádi klasické fantasy a dobu středověku, kdy zemi obývali udatní rytíři. Ovšem čestné chování nečekejte, Jorg ho nemá ani co by se za nehet vešlo a nikdy čestný nebude. Ale za to je vtipný, sarkastický a hlavně přežívá.