Jsem zlomená

Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku. A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165251/jsem-zlomena-165251.jpg 4.2487

Roztříštěná 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, CooBoo

Unravel Me, 2013

Kniha Jsem zlomená

Ankavi
29.11.2013

Tato kniha se mně líbila opravdu moc. Byla plná emocí, donutila mě "dystopicky" myslet, přenesla jsem se do jiného světa, byla jsem zatažena do děje - prostě jsem se stala součástí Bodu Omega. A co víc může jakýkoli autor chtít? Těším se na pokračování.

ciniminisek
28.11.2013

Tenhle díl mě vážně nebavil. Samé zdlouhavé popisování, trapné myšlenky a fňukání od Juliette. Ne, vážně ne. První díl mě ohromil a byla jsem z něj nadšená. Druhý mě těžce zklamal. Pořád jen fňukala, strašně málo monologů a když už nějaký byl, tak byl přes několik stránek, protože za každým slovem (které bylo na můj vkus zbytečně moc, dáváno třikrát, až to ztratilo své kouzlo) měla zdlouhavé a pořád dokola opakující se myšlenky. Hlavní hrdinka byla tak moc zadepkovaná, až mi to rvalo všechny buňky v těle. Team Adam nebo Aaron? Ani jeden, žádný z hochů neměl dostatek prostoru. Pořád se to točilo kolem Jul. Málo prostoru pro kluky, pro sektor 45 i podzemí. Celkem nic jsme se nedozvěděli, až na jednu novinku ohledně Adama. Další protahující díl, co svou nudností lidi akorát mučí. Tohle bylo pro mě velké zklamání.

mynonka
17.11.2013

Přemýšlím, jestli se tahle kniha omylem ocitla v mém čtenářském bloku nebo ho způsobila, ale doba, po kterou jsem ji četla, byla nezvykle dlouhá a vleklá. A to je asi jediný důvod, proč jí nemůžu dát 5*. Nedá se říci, že by mě nebavila, ale nejsem si jistá strategičností takto krátkých kapitol.
Co však musím autorce znovu pochválit je její originalita, její naprosté vcítění se do postav a nekonkurovatelný styl psaní.
Co se týká postav, Juliette konečně našla sama sebe a alespoň dostatečně dospěla (velkou zásluhu na tom nese zejména Kenji), ale já nejsem fanoušek hrdinek typu "všichni kluci, co mě potkají, se do mě zamilují". Ale protentokrát jí to odpouštím.
Jak kdosi napsal: Adam je prostě Adam, ale nejsem úplně jeho fanda. Asi hlavně proto, že nevěřím lidem, co konají jen a jen dobro, jsou nesobečtí a necítí v sobě nikdy ani trochu své zlé já. O to víc se mi líbí Aaron (Warner), protože ten je opravdový a s Juliette jsou si neskutečně podobní. I přesto se bojím, že tento boj vyhraje svatoušek Adam. Jsem zvědavá, jak se autorka z tohoto trojúhelníku vymotá a těším se na další díl :).

vaili
11.11.2013

Kniha opravdu dobrá stejně jako první díl...ale z chování hlavní hrdinky mi lezou oči z důlků :))

Edite
29.10.2013

Zase skvělá knížka. Čtivá od začátku do konce.. ale pořád nechápu že někdo může fandit Warnerovi!

kneslova
23.10.2013

Dávám 5 hvězdiček s výhradou, sedělo by mi tak 4,5. Za mne - první díl byl lepší, ale druhý je taky dost dobrý, jak tu bylo už někým napsáno první půlka je výrazně slabší než druhá. Přesto hezká a nápaditá fantasy série

Rose18
05.10.2013

Kniha mě mírně zklamala, ale Warner byl super!

anibeni
04.10.2013

Skvělé pokračování prvního dílu... přečteno jedním dechem... začátek knihy dost překvapivý, cca uprostřed se na scéně objeví postava, kterou z duše nenávidím, do toho všeho se furt motá Warner nebo Adam a závěr je teda šokující... no, jsem zvědavá, jaký bude třetí díl...
Já jsem teda stále na straně Adama, Warner mi prostě nesedí..

Keksík
01.10.2013

Tohle je prostě bomba! Tahereh donutí přemýšlet, chytí vás za srdce, city máte na dranc! Je to prostě skvost ! Co na to říct víc.? Jděte a kupte si tuto knihu! Je skvělá. :)

Jedna z mých oblíbených částí (Warner) :
"I want to be the friend you fall hopelessly in love with. The one you take into your arms and into your bed and into the private world you keep trapped in your head. I want to be that kind of friend. The one who will memorize the things you say as well as the shape of your lips when you say them. I want to know every curve, every freckle, every shiver of your body.

I want to know where to touch you, I want to know how to touch you. I want to know convince you to design a smile just for me. Yes, I do want to be your friend. I want to be your best friend in the entire world."

- Kdo by ho nemiloval ? :)

Anne Leyyd
26.09.2013

Hrozně, neskutečně moc jsem se na knihu těšila. Začátek mě trochu zmátl, až jsem si říkala, zda má cenu si ji kupovat, ale po dočtení vím jistě, že to cenu MÁ!

Styl psaní Tahereh Mafi mě opět strhnul a já si říkala, jaká je škoda, že takhle niterně, procítěně a silně nedokáže psát více autorů. Na stranu druhou, proto, že jich takto dokáže psát málo (ne-li vůbec nikdo jiný), nehrozí, že byste si její styl s někým spletli. Přeškrtané věty jsem si hrozně užívala a bylo mi líto každé stránky, na které nebyly.

Co mě ale dostalo NEJVÍC, tak byl Warner. Jeho charakter je prostě NESKUTEČNÝ. U komentáře k Roztříštěné jsem psala (a nebudu to mazat), že nechápu, jak někdo může být team Warner, ovšem teď… no, ehm, musím přiznat, že už to chápu…
Kdyby mi někdo před pár měsíci řekl, že budu držet pěsti tomu psychotickému zmetkovi Warnerovi, tak bych mu řekla, že se asi musel zbláznit, protože to je to samé (nebo pro mě bylo) jakoby po mě chtěl, abych fandila Voldemortovi (nebo aspoň Luciusi Malfoyovi). Takže (promiň, Adame) ale na jednu stranu jsem opravdu začala fandit Warnerovi.

Warnerova postava je prostě… naprosto nemožno zařaditelná do nějaké škatulky, originální a svá až na půdu. Musím přiznat, že obzvláště jedna kapitola s ním mě doslova rozsekala na kusy a jinde ta scéna s ním a s tím psem… OH, PROPÁNA. Ano, to byl moment, kdy jsem mu propadla.

Na Adama jsem rozhodně nezapomněla, to ne! A taky mu držím pěsti, ale zkrátka… Warner se mi opravdu zadřel pod kůži. Co víc na to říct?

Jinak k ději – jak jsem psala, tak začátek byl zmatený, ale pak se to spravilo a já to začala hltat. Na vývoj děje jsem hleděla jak zjara. Jedno překvapení stíhalo druhé a já se neskutečně (ještě víc) těším na 3. díl! Už ať je tady :-)

Pokud se Vám líbila Roztříštěná, věřte, že ze Zlomené budete na větvi… ;-)

Malous
22.09.2013

Začátek lehce zmatený, špatně se četl. Pak se kniha rozjela. Děj plynulý, krásné úvahy, výborný styl psaní. :)

Adele02
07.09.2013

Moje srdce hoří, HOŘÍ, a uhasit ho může jen kluk jako Warner. Tuhle knížku prostě musíte přečíst.

Arya Roseová
01.09.2013

Ze začátku to trochu dřelo, ale rychle se to zpravilo. A za zakončení nemohu dát méně než plný počet hvězdiček.

olinka30
24.08.2013

Také si to myslím. Až kniha vyjde,, tak se po ní určitě podívám.

Adele02
15.06.2013

Podle hodnocení prvního dílu by i tohle mohlo být fajn.

antiutopie, dystopie

Tahereh Mafi