Jsem zlomená

Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku. A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165251/jsem-zlomena-165251.jpg 4.2486

Roztříštěná 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, CooBoo

Unravel Me, 2013

Kniha Jsem zlomená

Manience
02.01.2016

Depresivní začátek, to je prostě fakt. na konci prvního dílu si řeknu: Super, konečně se to NĚJAK rozjede a ono nic :D Hlavní hrdinka řeší pouze dvě věci: lásku a svoje schopnosti, což mě potom začalo už i trochu nudit. Nicméně jsem si zamilovala postavu Warnera, který celému příběhu dodává šmrnc milostného trojúhelníku:) Takže za mě povedené, i přes trochu hloupou hlavní hrdinku

vedana
15.11.2015

Druhy díl super, měla jde ještě větší problém odložit knihu, než u prvního dilu. Většinou další díly nebývají tak silný, ale u této trilogie je tomu přesně naopak. Zejména musím říct, že konec se mi líbil.

WexxAr-ka
05.10.2015

O kousek lepší než první díl :)

Co k tomu tak napsat? Asi nejsem tak moc unešená z Wernera jako většina čtenářů a čtenářek :D každopádně jsem moc zvědavá, jak to všechno dopadne :)

paja5
02.09.2015

Dnes dočtená záležitost ve škole.... MILUJU!!!! SPOILER: Doufám, že Julliette bude s Aaronem :3 (3
*O nějakou dobu později:
Co to tady melu? :D Jakým Aaronem? :D Wut? :D S Warnerem!! :D

paja5
01.09.2015

1. díl jsem z nezájmu nečetla a dějem popsaným mou kamarádkou jsem si nebyla moc jistá, ale nyní nelituji... Má nejoblíbenější kniha, hned po Nástrojích smrti od Cass Clare :)

ElissAnn
26.08.2015

Super díl, jako první! Vůbec jsem se nenudila, naopak měla jsem nutkání stále číst. :)

- Stejně očekávám, že se dá Juliette s Warnerem dohromady.... nevím jak vy, ale já to očekávám od začátku co se poznali. No, prostě Aaron. :)

Shira27
07.08.2015

Druhý díl opět úžasný! Já nemám slov! To jak Juliette popisuje svoje pocity je prostě dokonalý! V životě jsem nic takového nečetla. Obzvlášť ty přeškrtané věty tomu dodávají ještě větší šmrnc. I když v tomto díle jich zase tolik nebylo.
Na Adamovi mi tam pořád něco nesedí. Mnohem víc se mi zamlouvá Warner. Opravdu ho mám asi nejradši, protože (SPOILER) se úplně změnil.
Přečteno za 3 dny. Okamžitě se vrhám na 3. díl.

bibi.r
29.06.2015

Tenhle díl se na můj vkus hrozně táhnul, skoro nic se tam nedělo až ke konci.
Spoiler:
Adama je mi jako literární postavy líto, je strašně špatně vykreslená a vlastně jaksi nedomyšlená. Odhalení, kdo je jeho otec, je ehm vyloženě trapné.
Warner je na tom, jako literární postava, o poznání lépe.

Týnušxxx
02.06.2015

Skvělé jako předchozí díl :-)
Začínám mít Warnera čím dál raději!

Red-haired
31.05.2015

Opět skvělý díl, byla jsem snad ještě nadšenější než u prvního, pokud teda opomeneme to její rozjímání nad sebou, bylo toho už moc. Je fakt, že stále nevím, jak to mám s Juliette, ale na konci vypadala odhodlaně, tak možná bude konečně silnější. Co se týče ostatních postav - Warnera jsem si oblíbila už na začátku a v tomto dílu byl prostě úžasný, Adam mě naopak začíná štvát a Kenji mě stále baví.
Už jsem tak natěšená na poslední díl, doufám, že mě nezklame.

little-dream
24.05.2015

Druhý díl se mi líbil stejně jako první. Možná dokonce i víc! Rozhodně jsem nečekala, že tuhle skoro čtyřsetstránkovou knížku zhltnu za dvě odpoledne. Juliette je ještě nerozhodnější, než kdy dřív, Kenji opět perlí se svými hláškami, Adamovi mám chuť lišit a Warner...očekávejte dávku roztomilosti, napětí, vášně i nestability mezi těma dvěma magory :D
Co mě na sérii nejvíc štve, jsou ty obálky. Já chci ty originální s okem! :'(

sabulik69
28.04.2015

Druhý díl mě bavil trošku víc než první. Mám ráda Kenjiho vtípky a nápady :) Občas mě štvalo jak se Juliette litovala a nebyla moc silná. S tím jí však pomáhal Kenji. Doufám že to mezi ní a Adamem bude v pořádku.

adelaska
27.04.2015

Akční a napínavé pokračování. Četlo se to úplně samo.
Ale hlavní hrdinka Juliette mě abnormálně vytáčela. Proliskat ji by byla potřeba. Ale k tomu se vrátím až dočtu i třetí díl a pak to celé zhodnotím.

Véča
16.04.2015

Úžasné a překvapující!!
Ok, aby tu nebyla jen samá chvála, musím jí vytknout jednu věc a to tu, že občas tam chybí trochu akce a Juliette mě někdy trošičku rozčilovala. Ale jinak je to úplně dokonalé. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu 3. díl.
Rozhodně vysoce překročila laťku mých očekávání.

marketka40
01.04.2015

Tato kniha mě úplně dostala, skoro celou jsem jí probrečela. Ale byla skvělá všem doporučuji

Kessetra
18.02.2015

Juliette mě neskutečně štvala, jednou jsem měla dokonce chuť tu knihu hodit do kouta (a to doslova). O pár stránek dál sama autorka popsala, jak neskutečně hloupě se ta postava chová. Každopádně mi ten příběh nepřijde logický. Něco důležitého se řeší a jsou u toho jen Castle, Jul, Adam a Kenji? A kde jsou třeba nějací Castlovi (starší) pomocníci?? To mi rozhodně nepřišlo uvěřitelný.

Misa25
06.02.2015

Juliette mi neskutečně připomíná Rouge z X-menů....Jsem zvědavá jak to celé dopadne :)

Bee
21.01.2015

O prvním dílu jsem tvrdila, že se mi opravdu těžko četl, vzhledem ke stylu psaní. Člověk si na to musí zvyknout. Konec mě ale překvapil, najednou to bylo přesně podle mého gusta a těšila jsem se na další díl. Ten ale nenaplnil moje představy. Očekávala jsem nějakou pořádnou akci a něco, co dává smysl, místo toho tu máme jen samé melodrama a rozjímání o tom, jak je život nespravedlivej. Nejspíš mi to hodně zkazil i ten milostnej trojúhelník, kterej už je tak strašně ohranej, až to není hezký. To je tak těžký se zamilovat jen do jednoho, naprosto příčetnýho a normálního člověka? Asi jo.
Každopádně jsem to dočetla, což svědčí o tom, že číst se to dá i přes mou nevoli k tomuto druhu milostných příběhů. Další díl určo přečtu taky.

julliette
23.12.2014

Když ona to má Juliette těžký, když má dar, kterým zabíjí, a jsou do ni zamilovaní dva mladíci z nichž jeden je voják a ten druhý jeho šéf a oba jsou vůči jejímu doteku imunní. Adama miluje, ale zjistí něco strašného, že Warner je taky imunní, protože je to jeho bratr. Warner se k ní dostal víc a ona ho přivítala s otevřenou náručí. No a skoro to dopadlo na..., ale jen skoro, i když ho chce, dokáže se ovládnout, aby to nezašlo příliš daleko. Záleží jen na ní, koho ze dvou bratrů si vybere.

Fortuna
28.11.2014

Od druhého dílu jsem přeci jen čekala něco trochu jiného.. A taky více AKCE. Ta mi tam chybí.
Spousta pasáží mě nebavila, prvních pár desítek stran jsem umírala a opravdu nechápu co spousta spisovatelů vidí na lásce k několika "mužům" zároveň.
Nejvíce jsem si oblíbila asi Kenjiho; Juliette je potrhlá, Adam až moc dokonalý(ale mám ho ráda) a Warner nehorázný šílenec.. no, budiž.

keri.H
19.11.2014

Příběh se mi sice opravu hodně líbil a byl zajímavý. Ale někdy mě dost štvala hlavní hrdinka se svými pocity a city. Možná kdyby to tam nebylo tak hodně často, tak by mi to tak nevadilo. A kvůli tomuhle nemůžu dát 5 hvězdiček jako jsem dala té první. Ale celkově hodnotím tento druhý díl jako hodně zajímavé pokračování a jsem hodně zvědavá na díl poslední. :)

rm
03.11.2014

Mno, druhý díl je trochu jinačí. Někdy mě Juliett neuvěřitelně štvala, zvlášť ta její rozdvojená mysl. Uvidíme, jak to završí třetí díl ;-)

Seina
28.10.2014

kniha mě začala bavit od až okamžiku, kdy se Juliette poprvé setkala s Andersonem a prostřelila mu obě nohy…v tu chvíli sem si začala říkat, že ta holka přeci jen nebude, tak marná...to ufňukaný něco, před tím bylo vážně příšerný….z postav sem si oblíbila Kenjiho a Warnera (jo, je to hajzl, ale aspoň to přizná)

kasilka
08.09.2014

Musím dát jen tři hvězdičky. SPOILER.......Po napínavém začátku, se děj začal ubíhat pro mě úplně špatným směrem. Warner? Opravdu? Copak si Jul nepamatuje, co všeho je schopný?? Největší charakter je pro mě pořád Adam. Jsem zvědavá na poslední díl :-)

Maggy
04.09.2014

Takže jsem to dočetla... A podle hodnocení jde jasně vidět, že se mi to vůbec, vůbec, vůbec nelíbilo, i když to ze začátku, začátku, začátku vypadalo vcelku nadějně, nadějně, nadějně, tedy - vypadalo to, že by se Jsem Zlomená mohla rovnat předchozí dílu, dílu, dílu. Ok, přestanu s tím opakováním a hurá na "recenzi," nebo spíše seznam věcí, které mě na této knize neuvěřitelně štvaly. (Štvaly, štvaly.)

Text obsahuje SPOILERY. A nasranost.

První třetina knihy byla na poměry Mafi dobrá. Dokonce i lepší než většina předchozího dílu. Jasně, Juliette byla ufňukaná a sebestředná kráva a jediné, co se v knize odehrávalo bylo milostné drama, ale... dávalo to smysl. Vcelku. Prostě poněkud podprůměrné teenagerovské drama o mladičkém x-menovském páru, co jaksi nemůže být spolu. Ano, bylo to patetické, ano, všichni tam totálně přehrávali a, ano, Kenji byl jediná snesitelná postava. (Víceméně. Byl by o něco lepší, kdyby mu Mafi nevnutila zakoukanost do hlavní hrdinky. JAKO KAŽDÉMU JINÉMU CHLAPOVI SAMOZŘEJMĚ, VŠECÍ MILUJOU JULIETTE, WTF?!)

První třetina prostě byla ucházející - žádné (extra velké) nelogičnosti, žádné blbosti, žádné pitomosti a dokonce i vzletný jazyk Mafi, její přirovnání, metafory a jiné shity, které se do prostředí knihy vůbec nehodil, byl na chvíli vyřazen z provozu a kniha se zdála být vcelku fajn. No... a pak se to totálně pos*alo.

Víte, pořád si myslím, že kniha byla řemeslně o něco lepší než ta první. Mafi se rozkoukala, zjistila, jak všechno funguje, takže se jí psalo líp a ono to bylo poznat. Ale z morálního hlediska jsem knihou naprosto znechucená. Já, která četla všechno možné, nemožné jsem skutečně znechucena touto knihou, která říká, že je naprosto v pořádku randit/lézt do postele/vzdychat nad/flirtovat (??? nebo cože to ta Juliette vlastně dělá?) se zrůdou, která hlavní hrdinku psychicky mučila. Jako fakt?

Hele, Warner je fajný psychopat, zajímavá postava, ale příšerný, příšerný, příšerný love interest. Vlastně dost možná úplně nejhorší, o kterém jsem kdy četla. Haló, pamatujete na toho chlapíka, který chtěl po Juliette, aby zabila toho vojáka a toho MALÉHO CHLAPEČKA? Ano, byl to Warner, tento nyní zcela okouzlující mladík, kterému Mafi do huby strčila pár krásných slov a nad kterým se Juliette rozplývá, protože mu tvář vymodelovali sami andělé nebo tak něco (nutilo mě to vzpomenout si na Stmívání, hm).

Nicméně, je to ten samý chlapík, ten, který chtěl zabít tříletého chlapečka, ten, který mučil Kenjiho, ten, který je prostě naprostý magor, a bohužel i ten, kterého Mafi naprosto zvrhle romantizuje. (Během čtení mi na mysl Zdechlina od Baudelairea.) Něco takového mi je prostě prosti srsti, protože je to tak neuvěřitelně nezdravé, a nedokážu si představit, že by to takhle mohlo fungovat. Ne, vážně, představte si, že začnete randit s mučitelem dětí. Byee.

No a pak je tu maestro Adam, který naprosto dokonale slouží zápletce a rozvíjejícímu se milostnému trojúhelníku, který je ale celkem na nic, poněvadž je jasné, jak to skončí. Mám na mysli tu jeho teď už neodolnost Juliettině schopnosti. Skvěle to nahrává Warnerovi, definuje to zápletku a patrně i konec celé série, protože Juliette prostě potřebuje někoho, kdo by na ni šahal.

Adam byl v Jsem roztříštěná roztomilý zamilovaný chlapec, který by pro Juliette obětoval i kus nohy, ale ve Zlomené? Tady ho asi vyměnili. Adam je vzteklý debil, který na všechno nadává a mlátí pěstmi do stolu. Jeho vývoj (?) osobnosti byl ještě rychlejší a nesmyslnější než u Mučitele dětí.

Ti dva si mimochodem vyměnili role. Adam byl původně sympatický hošík a skončil jako příšerný vůl a Mučitel dětí byl psychopatický mučitel dětí a teď to jako je sympatický a romantický mučitel dětí.

A to, že to jsou bráchové je jenom třešínka na dortu, fakt. Originální jak zbytek knihy, fakt.

Dále, Juliette je sebestředná husa jako minule. Její superschopnosti z ní mají dělat drsnou a schopnou hrdinku, ale zase se to moc nepovedlo a Juliette má prostě hulkovské zachvatíčky vztečíčku, kdy mlátí do země a způsobuje zemětřesení. A jako vždy brečí, třese, téměř omdlívá, chvěje se a whatever. Jo a nově ještě umírá a odpadává jí hlava atd., když na ni nějaký klučina (především Mučitel dětí) omdlívá. Já nevím jak vy, ale když se na mně nějaký kluk (potažmo i dívka) podíval, tak mi ještě nic neodpadlo.

No a "příběh." Ráda bych se k němu nějak vyjádřila, ale jak teď přemýšlím… ono se není o čem vyjadřovat, protože tam v podstatě nic nebylo. Kdyby Mafi chtěla, kniha by mohla mít 100 stránek, ale né, čím víc vztahového, emocionálního a zcela zbytečného balastu, tím líp, však ONI TO ČTENÁŘI OCENÍ, CO?! Kvůli těmto blbostem se Zlomenina rozrostla monstrózních (vzhledem k ději) 392 stran!

Závěr knihy vskutku skvělý. Čím víc Mučitele, tím líp. Boží, úžasné, nádherné. Hádám, že k ostatním se dostane někde na straně 300, takže naprostá většina knihy bude jenom s ním. Ú-ŽAS-NÉ!

Sečteno podtrženo: Řemeslně lepší, příběhově apokalypsa a morálně sedmý kruh pekla. Proč někdo nemůže napsat knihu, kde by byl zdravý vztah? Co je na tom tak zatraceně složitého??? Ještě že jsem u minulé knihy dala ty 2 hvězdičky, protože teď můžu s klidem dát 1. (Odpad nevedu.) Už se těším na poslední díl, vážně, vážně se těším.

antiutopie, dystopie

Tahereh Mafi