Jsem zlomená

Jsem zlomená https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165251/bmid_jsem-zlomena-165251.jpg 4 636 122

Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku. A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Unravel Me , 2013

Ni_kita
31.12.2016 5 z 5

Nemám tušení jestli vůbec existují slova, kterými bych mohla popsat to, jak moc mi tahle kniha přijde úžasná, a už vůbec mě nenapadají slova, kterými popsat dokonalost Aarona Warnera. Pokud i poslední díl bude stejně úžasný, tahle série bude rozhodně patřit mezi to nejúžasnější, co jsem kdy měla tu čest číst.

simviki
20.12.2016 5 z 5

Můj komentář k této knize bude trochu rozporuplný. Tak za prvé 5 hvězd si zaslouží všechny díly kvůli neobyčejnému barvitému stylu , květnatým metaforám a romantickým přirovnáním, jaké autorka naprosto nenásilně a přirozeně vkládá do knihy. Tleskám a smekám,s takovým krásným vypravěčským jazykem jsem se ještě nesetkala Samotný příběh je taky vystavěný pěkně, nicméně zde už můžeme vysledovat jistou podobnost s jinými knihami tohoto žánru. Jenže, co pořád mají ti autoři psát? Hrdinku se mi, při veškeré snaze, nepodařilo pochopit- teď mluvím o jejích citech k dvěma mužům. Opět nic nového, trochu mi chvilkami připomínala ufňukanou budoucí princezničku od K. Cass. Je pravda, že autorka jí to s její láskou a její „ schopností“ (nebo „ prokletím “… ?), vůbec neulehčuje, ale po tom , co prožila, a co se děje kolem, by se mohla trochu snažit..

paja5
10.12.2016 5 z 5

Je to už dlouhá doba, co jsem knihu četla, ale nyní zjišťuji, že je to nejlepší knižní série v mém životě!(Samozřejmě hned po TMI.. :D) Neuvěřitelně doporučuji! Miluji hlavní hrdinku, která se nenimrá ve svých citech apod. co mi příjde již v dnešní knižní době velmi otravné, do tajemného Warnera, ale i do ne zase tak velkou roli hrajícího Kenjiho :) Dá se zamilovat do všech postav a do příběhu samotného. Taherer, prosím, napište další knižní sérii!! :D)

Ania_x
28.10.2016 4 z 5

Pro začátek bych ráda upozornila, že mezi prvním a tímto dílem vyšla ještě novela o Warnerovi - Destroy me, která do češtiny přeložena nebyla. Sama jsem se o její existenci dozvěděla teprve po přečtení knihy, a číst ji tedy budu teprve zpětně. Můj názor bude tedy tou novelou neovlivněný a také bude obsahovat SPOILERY.
Posledních pár stran prvního dílu ve mně rozproudilo zvědovost a naději, že díl druhý bude opravdu stát za to. První čtvrtina knihy byla k nesnesení. Celé se to točilo okolo těch samých myšlenek; Nejsem nebezpečná. Adam. Jsem nebezpečná. Adam. Jsem zrůda. Adam. Adam. Adam... Pak konečně Juliette někdo objasnil situaci. A nebyl to nikdo jiný než můj nejoblíbenější hrdina z této knihy Kenji, který na ni vykřičel všechno, co jsem jí chtěla říct sama. Kenji, děkuju. Juiette konečně pochopila, že pro dobro všech bude nejlepší, když začne spolupracovat. Konečně. O několik stran později mě kniha začala bavit o dost více. Byť jsem stále Warnera považovala za bezpáteřního a bez srdce, rozhovory, které s ním Juliette vedla, byly mnohem zajímavější než její stýskání si po Adamovi.
Když vyjmete z příběhu to fňukání Juliette a Adama ( v těch momentech jsem je oba chtěla tou knihou praštit po hlavě), tak je děj vlastně dost povedený. Dokonce je lepší než v prvním díle. Na další díl jsem rozhodně zvědavá.
Ke konci bych ještě jednou ráda vyzvihla postavu Kenjiho, který jako jediný svým humorem rozjasňuje tento příběh.

Izabell
11.10.2016 4 z 5

Je to dobré! Je to vážně dobré! Hezky to navazuje a napětí se stupňuje. Jsem zvědavá na poslední díl a zároveň mám strach aby to udrželo kvalitu.

Paixan
03.09.2016 odpad!

Hrůza. Tak přece jenom je nevěrná Adamovi a Warnerovi je jedno, že ho málem zabila.
Normální chlap by ji nenáviděl do konce života a neříkal by, že ji miluje a Juliette jsem začala nenávidět. Další díl nebudu číst.

NicaCola
22.08.2016 5 z 5

Prostě jsem nedokázala přestat číst!! :) Ihned beru do ruky poslední díl :)

Lossosska
11.08.2016 5 z 5

Druhý díl je možná maličko lepší,než ten první.Ale po pravdě-každý má něco do sebe.Tento díl vysloveně podtrhuje rčení:,,Nesuď knihu podle obalu".Týká se to především Warnera.V prvním dílu jsem ho upřímně nenáviděla,v tomto ho mám ráda a naprosto to vyvrší poslední díl.Naopak se mi zošklivila představa o Adamovi.A Juliett-to je prostě Juliett.Mnoho lidí si tu stěžuje na to,jak je ze všeho nešťastná,na druhou stranu,je potřeba s ní soucítit.Pakliže to neuděláte,chápu vaše reakce.Shrnu-li to,opět mohu říct jen:skvělé.Opravdu se mi kniha,jakožto i celá série neuvěřitelně líbila.

Kaytria
06.07.2016 1 z 5

Nejmíň oblíbené postavy? To ufňukaný a láskou zhrzený hlavní trio. Nejlepší postavy? No, vlastně všechny ostatní, který se uměj aspoň trochu chovat dospěle a nepociťujou zhrzení na každý stránce. Čekala jsem pořádnou dystopii, kde bude spousta děje, akce, a všeho nějak vyrovnaně, ale tohle bylo jen 200 stránek, které řeší: jestli Juliette začne brečet, jestli omdlí, že se touží někoho dotknout, že se nikoho vlastně nemůže dotknout, že miluje jednoho a že miluje druhýho. Ještě třetí díl asi zkusím, třetí díly bývaj nejvyhrocenější co se akce týče, ale jinak zklamání zklamání a zklamání.

AjinQa
23.06.2016 5 z 5

Upřímně? První díl mě vůbec nebavil a tenhle jsem hltala stránku za stránkou. Je opravdu miliónkrát lepší než Jsem roztříštěná.
Juliette se konečně začala chovat normálně a tím se pro mě stala opravdu příjemnou hlavní hrdinkou. Myslím, že to bylo i kvůli stylu jakým autorka napsala tuto knihu. Myšlení Juliette bylo opravdu zajímavé.
Adam mě pořád bohužel štval. Choval se místy jako malé děcko.
Příběh se konečně začal pomalu posouvat dále. Neskutečně jsem si v tomto díle ještě více oblíbila Warnera.
Doporučuju si tuhle knihu přečíst, i když se vám nelíbila jednička. Tenhle díl za tohle opravdu stojí.

Jůšo
04.05.2016 5 z 5

Autorka mě nepřestává udivovat svou fantazií. Její přirovnání jsou opravdu originální a já se jenom divím, kde se jí to v hlavě všechno bere. :') Dostal mě hlavně konce knihy a už se nemůžu dočkat, až ce dozvím jak celý Juliettin příběh dopadne. :)

i.love.books@
02.05.2016 5 z 5

Je možná lepší než první díl. A Adam mě při čtení neustále štval

pavlinka04
04.04.2016 5 z 5

Tahle knížka, se slovy vyjádřit nedá, je prostě fantastická, nejlepší, ponoříte se úplně do děje, a jedete, oči mi úplně jely po řádcích nedaly se zastavit, přečetla sjem ji za 1 den a půl, opravdu doporučuji je fantastická, dokonalá, kdo si ji nepřečte je hlupák :D a komu se nelíbí.....
Je skvělá :D
PS: Warner je super :D

EvaSupovic
31.01.2016 5 z 5

Lepší než předchozí díl :-D Samé zvraty.... Už jsem se začetla do třetí části, tak jsem natěšená, jak všechno dopadne ;-)

Baraliska
28.01.2016 5 z 5

Druhý díl je úžasný. Všichni tam jsou úžasní. Kniha je úžasná. Spisovatelka to nemohla napsat lépe.

markulka
20.01.2016 4 z 5

Kniha byla fajn, ale první díl nepřekonala... Warner, Kenji a Adam jsou jedním slovem úžasní! :-) Juliette mám taky ráda, ale občas mi pěkně leze na nervy. Dále bych řekla, že kniha je velmi zajímavá tím, že se tam, řekla bych až moc, objevují pocity a názory hlavní hrdinky. Ne, že by mi to vadilo, ba naopak a říkám si, jestli třeba autorka nevložila své emoce do knihy... Určitě jsem zvědavá na další díl!

Xena011
18.01.2016 5 z 5

Pěkná kniha plná zvratů a napětí, jak co bude probíhat dál. Adama jsem začala litovat. Ale Warner, no to se těšte. U něho je dost velký zlom Toho jsem začala mít ráda. Nevím proč, ale tento díl mi přišel moc protáhlý, někdy zbytečné věci, ale i přesto jsem děj hltala. Ten konec začal být dost zajímavý. Však sami uvidíte.

Manience
02.01.2016 4 z 5

Depresivní začátek, to je prostě fakt. na konci prvního dílu si řeknu: Super, konečně se to NĚJAK rozjede a ono nic :D Hlavní hrdinka řeší pouze dvě věci: lásku a svoje schopnosti, což mě potom začalo už i trochu nudit. Nicméně jsem si zamilovala postavu Warnera, který celému příběhu dodává šmrnc milostného trojúhelníku:) Takže za mě povedené, i přes trochu hloupou hlavní hrdinku

vedana
15.11.2015 5 z 5

Druhy díl super, měla jde ještě větší problém odložit knihu, než u prvního dilu. Většinou další díly nebývají tak silný, ale u této trilogie je tomu přesně naopak. Zejména musím říct, že konec se mi líbil.

WexxAr-ka
05.10.2015 4 z 5

O kousek lepší než první díl :)

Co k tomu tak napsat? Asi nejsem tak moc unešená z Wernera jako většina čtenářů a čtenářek :D každopádně jsem moc zvědavá, jak to všechno dopadne :)

antiutopie, dystopie, kakotopie pro ženy

Tahereh Mafi
americká, 1988