Jsem zlomená

Jsem zlomená https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165251/bmid_jsem-zlomena-165251.jpg 4 636 122

Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku. A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Unravel Me , 2013

Cress
13.04.2021 4 z 5

4,5
Lepší než první díl. Aarona jsem si opět zamilovala a Adam mě štval. Příběh byl rozhodně lepší než v prvním díle, hlavně ten konec?! Jdu číst další díl.

kristyna0991
10.02.2021 2 z 5

Nápad jako takový není špatný. Nicméně nikdy jsem nezažila, že by mě hlavní postava tak vytáčela. Její hloupost a naivita je neskutečně ubíjející. Fňuká a lituje se (nonstop) místo toho, aby se alespoň pokusila pracovat sama se sebou. Když už se rozhodne, že by asi teda jako měla k tomu všemu přistupovat jinak, tak to na jejím jednání není absolutně znát a opět se vracíme do prostředí jejího malého mozečku, který je jak nekonečná smyčka stále dokola se opakující sebelítosti. O absolutně nic neříkající a protivné postavě Adama raději pomlčet. Aaron je postavený na paradoxu a na jeho posedlosti na hlavní "hrdince", přičemž není dostatečně vykreslen a nelze tuto postavu úplně chápat, což si myslím, že je škoda, jelikož by to mohl být zajímavý psycho cápek. Celý tento rádoby trojúhelník působí úplně mimo a dětinsky. Chápu, že jsou teenageři pohánění hormony, nicméně na to, jak autorka neustále prezentuje, "čím vším si prošli", tak by od nich člověk očekával alespoň trošičku racionality.
Nápad odporu lidí se zvláštními schopnostmi se mi moc líbil, nicméně si myslím, že autorka nezvládla s jeho potenciálem pracovat. Vůdci si počínají naprosto nelogicky a postupují proti jakémukoli zdravému rozumu, který je pro přežití skupiny nutný. Navíc vnitřnímu fungování, případně historii či vzniku organizace je věnována mizivá část, stejně jako "bitvě" v závěru, což mne opět zamrzelo.
No... je to čtivě napsané, nicméně se nejedná o žádný světoborný text. Abych byla upřímná, jsem ráda, že to mám za sebou a znovu po této knize nesáhnu. Třetí díl přečtu ze zvědavosti, jelikož leží na poličce v knihovně a byla by hanba tak neučinit.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Líbily se mi všechny 3 díly:-) trochu předvídatelné ale prostě se mi to dobře četlo a chtěla bych další knihy od této autorky. Vlastně vcelku fandím těmto příběhům kdy hrdina se jeví jako padouch a na konci padouchem není nebo ne tak jednoznačně:-)a samozřejmě když je tam láska tak to je taky pěkné:-)

KačééZ
16.05.2020 3 z 5

Četla jsem tuto knihu v angličtině a za mě slabší nez jednička. Myslím že je i škoda, že nevychází novely mezi jednotlivými díly, protože příběhu dodají určitou celistvost. Konec byl ale celkem zajímavý.

Kacennnka
04.11.2019 4 z 5

Oproti jedničce docela zklamání.

_Steff_
23.08.2019 2 z 5

Po tomhle díle nehodlám v sérii pokračovat. Nelíbilo se mi chovaní postav, podle mě se chovali nelogicky. Jediná normální postava byla Kenji, díky kterému dávám 2*. Milostní trojúhelník je kapitola sama o sobě. Adam i Warner byli až otravně posedlí Jullií a skoro nic jiného tam neřešili. O proti prvnímu dílu velké zklamání.

GinaKicaid
26.06.2019 1 z 5

Hlavní postava je totální _________! (Doplňte vhodné slovo... Ta má jsou jenom sprostá, ale věřím, že každý na to má svůj názor).
Myslím, že se tato kniha zapsala velmi vysoko do žebříčku nejhorších knih, co jsem kdy dočetla, ale Juliette je na 100% nejhorší hlavní postava, se kterou jsem se kdy potkala. Fascinuje mě, že autorka vytvoří skvělou postavu Kenjiho (kvůli němu to není odpad), který krásně vystihne, co všechno je s Juliette špatně, jenže poté to zabije svoji důvěrou. Je smutné, že Adam je definovaný pouze skrze svoje city k Juliette, což z něj dělá otravnou a k tomu plochou postavu. Warner je zajímavější, ALE ta posedlost Juliette z něj dělá čím dál víc nudnou postavu. Už tam nezbyl nikdo, koho bych mohla mít ráda, takže končím.
Představa, že bych četla všech šest dílů je děsivá... (Ano 6! Ne 3, to jen kdyby to někoho zajímalo... Povídky nepočítám...)

Ailee
11.11.2018 2 z 5

Dlouho jsem věřila, že dvojka bude lepší než jednička, ale ten konec to totálně odrovnal a z původně čtyř hvězdiček mě stáhl na dvě s bídou! A to nemluvím o postavách, které nejsou uvěřitelné a chovají se naprosto nelogicky. Milostný trojúhelník je tak vyšponovaný, až to bolí. Do třetího dílu jdu čistě proto, že už jsem dalece za půlkou, tak to nechci vzdát. A přitom by mohl být příběh dobrý. Skoro skvělý, jen kdyby ty postavy a jejich chování nějakým rozumným způsobem fungovaly.

Arocrynn
06.06.2018 1 z 5

Jestli byl první díl o náctiletých pro náctileté, tak v druhém dílu autorka snížila inteligenční kvocient všech postav na bod mrazu, a to jsem si myslela, že horší to být nemůže. Ne, ne, milé děti, může!
Hlavním problémem "vůdce povstalců" je, že se naše hlavní hrdinka "málo kamarádí" s ostatními... Vážně?!
Vůdce povstalců vyčítá hlavní hrdince - která byla od 14 do 17 let zavřená v blázinci - že nezná současnou politickou situaci, když už je 2 týdny na svobodě! Vážně?!
Hlavní hrdinka řeší, že největší tyran, jakého zatím poznala, sice vraždí lidi, včetně malých dětí - ALE tak láskyplně koukal na zatoulané "štěňátko", takže určitě tam někde uvnitř, v jádru, je to něžný člověk. Jako vážně?! No, Hitler taky miloval svou fenku německého ovčáka (takže tam někde uvnitř, v jádru...)
Hlavním tématem celého "tajného hnutí odporu" jsou vzájemné vztahy - a tím nemyslím žádnou soap operu, ale skutečně pubertální nářky typu: ona se baví s ním, on se na ni podíval, nepodíval, ten mluví s tím a nemluví s tou... Vážně?!

A na lopatky mne položila rozprava:
ON: "Musíš přijít na to, co spouští tvoje schopnosti...! Co se dělo, když se projevily?"
ONA: "No, jednou jsem se bála, podruhé jsem byla ve stresu, potřetí jsem měla vztek..."
ON: "No, moje se projevily, když jsem jako dítě měl strach..."
OBA: "Hmm, hmm, co za tím asi bude? Hmm, hmm, nic nás nenapadá."
--- Čtenářka si už kouše nehty!! Může být někdo tak .... (natvrdlý)!!!?? ---
OBA: "Hmm, hmm, většinou tam byly na pozadí nějaké emoce. Budeme muset více přemýšlet, jestli náhodou ONY nejsou tím spouštěčem. Hmm, hmm, uvidíme.
--- Tady si čtenářka (já) ukousla prst! --- :-D
Jedna hvězda za jazykovou stránku! ;-)

Roux
02.04.2018 1 z 5

Jsem zlomená, ano naprosto tak jsem se cítila po dočtení tohodle dílu, protože Juliett snad neumí naprosto nic jiného než fňukat. Mám takové neblahé tušení, že kdyby autorka proškrtala všechny ty pasáže, kdy hlavní hrdinka jen fňuká nebo se snaží někomu dostat do klína, zbylo by nám tak max 60-70 stránek. Alespoň trošku rozumná postava se vyklubala s Kenjiho.

n.jankovcova
03.01.2018 5 z 5

Páni! Páni! Páni! Tak tahle se četla ještě rychleji než první díl. Je divné, že tady ufňukanost hlavní hrdinky mi vůbec nevadí, protože jí svým způsobem chápu. Kdo by v kůži Juliette byl šťastný? Ale pak je tu Adam, který mi začínal na konci lézt pěkně na nervy. A Warner? Bože! Celou knížku jsem fandila, aby Juliette byla s ním. Přišlo mi hrozně hezké, jak se jí celou dobu pokoušel najít. A pak jak se jí postupně stával otevřenější. Bylo to nádherné. A taky mě mile překvapil fakt, že tam byli další lidé se zvláštními schopnostmi.

Newtriah
05.11.2017 2 z 5

Musím uznat, že kniha je opravdu čtivá, ale to je asi tak všechno. Nebýt Kenjiho, což je asi jediná snesitelná postava, bych tu knihu už v 1/3 odložila. Och bože, jsem jediná, kterou nebaví číst o tak ufňukané hrdince a o jejích milostných románcích? Protože o ničem jiném tahle kniha vlatně není. Kdyby se alespoň zamilovala do někohso normálního, ale ne, protivní debilové a psychopatičtí vrazi jsou přece děsně sexy, co?

ardeas
25.10.2017 2 z 5

Desná nuda. S Juliette je to na zaplakanie a nemyslím to v kontexte, že s ňou súcitím. Kenji to pekne opakuje dookola, aby sa spamätala, dala dohromady ale nie, budeme celú knihu plakať s ňou, nad jej neutíchajúcim nešťastím... Čo sa týka Adama a Warnera, Bod Omega a jeho členov, je to zaujímavo vystavané. LENŽE! Ten milostný trojuholník a Juliette s jej "vnútorným svetom" plných problémov dej úplne zabíja. To, ako zle je to všetko autorkou rozložené na tri knihy dám do komentára k poslednej knihe.

Táto kniha má svoje záblesky, ale celkovo je to podpriemer.

klarinka9974
07.09.2017 5 z 5

Jsem nadšená, jsem zaskočená a jsem přesvědčená o tom, že tato série je prostě boží. Užívala jsem si knihu od začátku do konce a moc se mi celý děj líbil. Užijete si akci, napětí a hlavně lásku. Prostě super, super, super!!!!

Fanttastica
29.05.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala na Vánoce. Ježíšek vybral fakt dobře. :D
( Nevím co tam furt Juliette řešila. Být na jejím místě tolik bych Warnera netrápila. )

Zuzka2002
17.05.2017 5 z 5

Vadil mi tam ten milostný trojúhelník, ale jinak také skvostně napsané ♥

Lalina3
04.05.2017 4 z 5

V tomto díle mi trochu vadila ufňukaná Juliette, která se topila v užírání a milostném trojúhelíku..
Přesto povedený díl a také se držel poutavý styl psaní.

Halka2
09.04.2017 4 z 5

Nemám co dodat. Zajímavý styl psaní, který se mi líbil, napínavé . Tato série bude patřit k mým nejoblíbenějším.

PeťkaW.
28.03.2017 3 z 5

Asi budu od zdejšího hodnocení vybočovat, ale já jsem opravdu upřímně trochu zklamaná... a to hlavně z toho, že autorka promrhala tak dobrý potenciál prvního dílu. Děj druhé knihy by se dal scuknout asi do padesáti stran. Na zbytku se pořád dokola opakovalo asi toto: "Miluju Adama. Můžu s ním být. Nemůžu s ním být. Jsem zrůda. Chce se mi brečet. Nejsem zrůda. Warner je zloduch. Ne, není...." a další lítostivé projevy hlavní hrdinky utápějící se v depresi a sebedestruktivních myšlenkách, které se opakovaly pořád dokola jen s minimálními rozdíly. Nehledě na to, že i zbytek jejího chování mi přišel občas dost nelogický a nejednou jsem si říkala, že spíš než výcvik, by potřebovala psychologický rozbor a pár sezení (viz. bratrský milostný trojúhelník). Několik světlých okamžiků tu bylo a jak je psané v dřívějších komentářích - nejsilnější postavou je opravdu zlatíčko Kenji, který zachraňuje, co se dá. Zůstala ale velmi dobrá čtivost, originální pojetí vyprávění příběhu a nezaměnitelná stylistika autorky, díky kterým není čtení tak hrozné, jak může vypadat ze začátku mého komentáře. Ubrat trochu toho prostoduchého holčičího fňukání a přidat trochu děje - to by bohatě stačilo k tomu, aby byla kniha dobrá. Takhle ji bohužel musím hodnotit jenom jako průměrnou.

izfnp
11.02.2017 4 z 5

Pre mňa najlepší diel série, ktorý výborne nadviazal na jedničku a ukázal, že autorka sa nebojí riskovať. Hlavná postava tu síce bola chvíľkami otravná, ale stále vcelku sympaťáčka, a mužské postavy bavili. Čo sa milostného trojuholníku týka, autorka ide proti prúdu a v Juliettinom živote tým nastáva zaujímavý obrat. YA kníh mám načítaných za posledné roky mnoho, takže už som ani nečakala, že ma niektorá tak očarí, ako práve príbeh Tahereh Mafi. Tá však píše veľmi krásnym spôsobom, do viet spája slová veľmi kreatívne a citlivo. Super knižka!

antiutopie, dystopie, kakotopie pro ženy

Tahereh Mafi
americká, 1988