Jsem roztříštěná

Jsem roztříštěná https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151731/bmid_jsem-roztristena-151731.jpg 4 924 176

(Jsem prokletá.) Mám dar. (Jsem zrůda.) Jsem víc než jen člověk. (Můj dotek je smrtící.) Můj dotek znamená sílu. (Jsem jejich zbraň.) Budu se bránit. Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Shatter Me , 2011

Lumine
Lumine
14.06.2019 5 z 5

Tohle byla knížka, která mě uvedla do post-apo YA žánru a udělala to správně. Asi tu a tam to moc smysl nedává, ale je to příjemná jízda a já se vemli ráda svezla i vícekrát.

baru.benesova
baru.benesova
24.12.2018 3 z 5

Mám dystopie opravdu moc ráda, takže nemůžu hodnotit špatně, ale Jsem roztříštěná je knihou naprosto průměrnou. Její nápad je opravdu zajímavý, ale zpracování místy pokulhává. Popis pocitů byl vážně zajímavý a krásný a opravdový… dokud nepřišlo na lásku, protože ta --- nebo alespoň mě to tak přišlo --- vznikla tak nějak z ničeho. Vztahy postav se celkově nevyvíjely moc reálně. Svět není moc dobře vysvětlený, všechno se motá jen kolem hlavních hrdinů, což nemusí být na škodu, ale zde to působilo trochu amatérsky. Celkově ale byla kniha čtivá, vcelku akční, našla jsem v ní pár moc pěkných myšlenek a stalo se v ní pár zajímavých zvratů.

Petra38
Petra38
01.11.2018

Nebudu hodnotit hvezdou, protoze jsem nedocetla. Prislo mi to dost psychoticky, jine spolu me nenapadne ve spojeni s touhle knihou. Obalka je povedena a ta me zlakala ale urcite nepochybuju,ze si nasla sve ctenare. Treba se k ni jednou vratim...

šneki
šneki
08.10.2018 2 z 5

Styl psaní byl zajímavý, bohužel příběh byla již tisíckrát vyždímaná romance v milionkrát vyždímané dystopii, která opravdu zaujme jen opravdové nováčky v tomto žánru.
Možná si přečtu od autorky něco jiného, protože psát umí, ale tuto sérii v klidu nechám nedočtenou.

Ailee
Ailee
05.10.2018 3 z 5

Hm... trochu zvláštní kniha. Ne špatná. Jen zvláštní. Bohužel mi hrozně vadilo opakování slov jako "Má modré, modré, modré oči", kdykoliv chtěla autorka něco zdůraznit. A začátkem bylo třeba se trochu prokousat. Taky jsem měla zmatek v tom, jakou posloupnost měly věci z Jullietiny minulosti. Občas mi přišlo, že si tím není jistá ani autorka. Plus mi neseděla Jullietina zamilovanost do kluka, kterého potkala někdy v osmi, a následná jejich posedlost jeden druhým, kvůli které se na sebe furt vrhali. Ale když tohle všechno zkousnete, vyjde vám z toho vcelku pěkný příběh. Respektive pěkný začátek příběhu, který slibuje akční napínavé pokračování. No tak se necháme překvapit.

zuzikis
zuzikis
01.07.2018 5 z 5

Miluji knihy založené na antiutopii. Ani tato kniha mě nenechává chladnou. Hlavní hrdinka je velmi psychicky nevyrovnaná a velmi často propadá sebelítosti, ale přiznám se, že mi to nevadí. Je osvěžující, že hl. hrdinka není dokonalá, ví, co má přesně dělat, co je správné atd.. ano hrozně se lituje a je to pořád dokola, ale přijde mi to lidské a i když jí někdo musí připomenout, že se svět netočí jen kolem ní a že trpí i ostatní. I když je zahleděná jen do sebe a do vlastního utrpení, tak jí chápu a dokonce chápu i tu hanbu, když si uvědomí, jak se chová sebestředně. Přijde mi, že tímto chováním je Juliette blíže nám ,,normálním" lidem. :-) Děj je velmi čtivý a je přesně, tak akční a napínavý, že nedokážu přestat číst.

Narissa
Narissa
17.06.2018 3 z 5

Já vím, že bych měla dát lepší hodnocení, ale nemůžu. Bohužel jsem se ke knize dostala příliš pozdě a už mi připomíná až moc jiných, které jsem četla. To ale neznamená, že se někdy v budoucnu nepustím do dalšího dílu.
Oceňuji zde zejména jazyk- podobný jen tak nenajdete a už vůbec ne v tomhle žánru. Vyškrtávání vět je skvělé a celkově je kniha čtivá a myslím si, že serie stojí každému minimálně za pokus.

Arocrynn
Arocrynn
04.06.2018 2 z 5

Po jazykové stránce odvedla autorka (překladatelka) úžasnou práci! - První hvězda.
Náhled "do hlavy" vnitřně rozpolceného člověka a popírání vlastních myšlenek formou přeškrtnutých vět je perfektní a... - Druhá hvězda.
... a tady vše pozitivní v podstatě končí.
Kniha od náctileté, pro náctileté o zamilovaných náctiletých (very soft červená knihovna), která se může odehrávat kdekoli, ale když teď letí ty "dystopie", tak proč ne, že? Takže proti lásce našich hlavních hrdinů nestojí žádný otec, bratr či celá rodina (chudáci Romeo a Julie), ale superschopnost (pardon, vlastně prokletí) naší hrdinky. Ta je od svých 14 let, resp. 3 roky na samotce, skoro po tmě, téměř bez jídla, přesto v hlavě má celou filozofickou knihovnu (bravo!!), ale vůči vlastním schopnostem / možnostem a jejich chápání je totálně natvrdlá (to si z nás autorka snad dělá srandu!) Ale i tak si kniha najde své čtenáře, protože o tu dystopii tady přece vůbec nejde.

LaRhubarbe
LaRhubarbe
21.04.2018 5 z 5

Styl psaní je prostě úžasný, to škrtání věcí, které si nechce myslet, ale přesto si je myslí. Jen mi vadil Adam, nějak jsem ho už od začátku neměla ráda.

Roux
Roux
01.04.2018 2 z 5

Setkáváme se zde s trošku jinými X-meny, kteří nejsou přijati do futuristické společnosti. S Juliett, které můžete téměř s klidem říkat Rogue a do které je zamilovaný téměř celý svět. Se slizákem Warnerem, který si hraje na velitele a plní si tím své "dětské" sny. A Adamem, který jediný z nich působí snad alespoň trošku normálně (i když v druhém díle se mi z něj chce celkem blít). Vzniká "nádherný" milostný zvrácený trojúhelník. Nepříjde Vám zvláštní jak hlavní hrdinky jsou v téměř smrtelném nebezepčí nebo jsou do něčeho nuceny proti své vůli, ale jediné co je zajímá je, který chlapec s uhraničivýma očima bude ten pravý? Abych se po pravdě přiznala, nejvíce se mi líbí snad jen začátek, kdy styl psaní připomíná, jako by Juliett těkala myšlenkama a byla na pokraji zhroucení. Pak je to zkrátka červená knihovna a sem tam trošku akce (pokud se tomu tak dá říkat).

n.jankovcova
n.jankovcova
03.01.2018 5 z 5

Od téhle knížky jsem očekávala mnoho. A celkem jsem se pak bála jí začít číst, aby mě nezklamala. Ale tahle splnila všechny moje očekávání! Byla prostě jedním slovem úžasná. Hrozně rychle se četla, až mi to bylo líto. Námět je opravdu zajímavý a k tomu tam ještě Adam. Dokonalé.

Deanne
Deanne
01.01.2018 5 z 5

Knížka je opravdu úžasná... Zajímavě napsaná a velmi čtivá, několikrát jsem už slyšela, že děj jde moc rychle. Mě se to takhle ale líbilo, děj nebyl příliš zdlouhavý a i přesto se tam toho vešlo dost :) Za mě určitě palec nahoru a vřele doporučuji !

HáTa94
HáTa94
28.11.2017 4 z 5

Knížku jsem si vybrala, protože teď nemám moc času a kniha má málo stránek. Nakonec se mi dokonce hodí i do výzvy, takže paráda.
K samotné knize...mrzí mě, že v ní není více popsáno, co se stalo se světem. Jinak se čte dobře, ale šíleně mě iritovalo to trojité opakování slov. To jsem po chvíli téměř vyskakovala z kůže. Nápad se mi líbí, nejvíc byl pro mě zajímavý začátek, když byla Juliett zavřená v ústavu a pak konec, kdy to začalo být konečně zajímavější ohledně utajené organizace lidí a darů. Jen nechápu, že všude musí všichni rvát milostné trojúhelníky (a ještě prvoplánově klaďas - záporák). Snad se v dalších dílech tomu trojúhelníku autorka vyhne a Juliett to v hlavě urovná.

BariEli
BariEli
26.11.2017 2 z 5

Nemohla jsem se velmi dlouho začíst. Dlouho se nic nedělo, nudila jsem se. Ty dvě ⭐ si ode mě zasloužila jen tím, že je psaná krásným jazykem a originálními škrtnutými větami.

lucie139
lucie139
29.10.2017

Musím říct, vážně originálně napsané. Preškrtané věty budí skvělou atmosféru. Námět taky fajn. Co mě ale neskutečně vytačí je ten hrozně rychlý spád. Chybí mi podrobnější popisy, je sice fajn, že je tam hodně akce, ale tohle mi přišlo jako moc věcí nahromaděných za sebou. Uvidím co další díly

ardeas
ardeas
23.10.2017 3 z 5

Námet dobrý, ako to tu píše veľa ľudí, "artový" štýl písania, ktorý mne osobne liezol dosť na nervy a obsahovo je to hrozná tiráda nešťastia. V tomto žánre, a možno aj celkovo, som sa ešte nestretla s tak ufňukanou hlavnou hrdinkou, ktorá stagnuje a vôbec sa nevyvíja. Zabite ma, že nesúhlasím s toľkou chválou, ale fakt už som čítala lepšie.
Adam, Warner, Kenji,... všetci majú niečo do seba, ale ONA - to je proste na psychiatriu. Jasne, zabíja dotykom, ale všetky situácie, kvôli ktorým ju odsudzújú majú logiku, ktorá je na hlavu. Celý vývoj jej postavy je neuveriteľný, lebo už som načala druhý diel, kde nafasovala oblečenie a rukavice, a zrazu môže "normálne" žiť. To za celých 17 rokov nikoho nenapadlo? To tam boli všetci úplne retardovaní? A riešenie pritom bolo úplne jednoduché.

A kvôli týmto nedomysleným detailom to u mňa stojí len v priemere. To, že sa jej nik nemôže dotknúť priamo, to je iná, ale v knihe to tak podané bolo len na okraj. Za mňa slabý priemer.

klarinka9974
klarinka9974
29.08.2017 5 z 5

Tak takovou akci jsem od knihy nečekala. Anotace nic moc neslibuje a proto jsem byla zaskočená napětím, neuvěřitelným odhalením, nebezpečím a také jsem pocítila mnoho zranění. Tato série se mi bude moc líbit, už jen ten první díl byl úžasný.

Hanjimka
Hanjimka
07.08.2017 4 z 5

chvilku jsem se začítala, ale pak mě děj zaujal. Těším se na další díly.

Zuzka2002
Zuzka2002
17.05.2017 5 z 5

Nádherná čtivě napsaná kniha se zajímavým námětem :)

lulu28501
lulu28501
12.05.2017 5 z 5

Úžasná kniha představuje přečetla jsem ji za den a pár hodin.
Přeškrtlé věty by tam nemuseli být,ale aspoň dělali tu knihu víc zajímavou.
Doporučuji přečíst.

antiutopie, dystopie, kakotopie pro ženy

Tahereh Mafi
americká, 1988