Jsem roztříštěná

(Jsem prokletá.) Mám dar. (Jsem zrůda.) Jsem víc než jen člověk. (Můj dotek je smrtící.) Můj dotek znamená sílu. (Jsem jejich zbraň.) Budu se bránit. Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná… -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/151731/jsem-roztristena-151731.jpg 4.1697

Roztříštěná 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, CooBoo

Shatter Me, 2011

Kniha Jsem roztříštěná

Ania_x
27.10.2016

Tato kniha si mě hned na začátku získala krásnými metaforami a slovními spojeními. Autorka dokázala v jedné větě použít slova, která k sobě na první pohled úplně nepatří, nakonec z nich však vznikl neobyčejný celek. A právě tohle je na celé knize z mého pohledu to nejcennější.
Hlavní hrdinka Juliette mi byla sympatická, byť mě chvílemi vytáčela. Adama jsem si také oblíbila. Dohromady mě však ke konci knihy už začali vytáčet. Warnera ráda nemám. Dle mého názoru to je jen zakomplexovaný jedinec, co se honí za mocí a Juliette. Snad jsem si ještě docela oblíbila Kenjiho, ale nevím jistě, co si o něm mám myslet.
Co mi na knize vadí, jsou krátké kapitoly. Kvůli nim jsem knihu neustále odkládala a nečetla ji souvisle.
Ačkoliv mě kniha do děje úplně nevtáhla, připadá mi zajímavý a jsem zvědavá, co bude dál. Rozhodně mám tedy vplánu přečíst další díly.

Izabell
09.10.2016

Pro mne trochu zvláštně psaná kniha, ale zvykla jsem si, a děj byl zajímavý takže jsem zvědavá na pokračování. Po dlouhé době mi také přišlo, že ten kdo psal (překládal) má slušnou slovní zásobu a umí ji použít, což bylo velmi velmi milé.

Paixan
03.09.2016odpad!

Ze záčatku super, ale když to dělala a Warnerem, pochopila jsem, že bude s obouma klukama a to mě strašně naštvalo. Vím, že to někomu vadí někomu ne a někomu se líbí, když holka má 2 kluky, je jim nevěrná a jim je to úplně jedno, ale mě to fakt strašně vadí! Jinak docela dobrý.

TerraNova
31.08.2016

Moc pěkný a zvláštní zároveň. Juliette mi přišla nejdřív trošku...jiná, ale na druhou stranu to chápu (přeci jen, její minulost nebyla růžová). I když má poněkud zvláštní styl myšlení a celkově chování.
Určitě si přečtu i zbývající dva díly. Rozhodně mě knížka nezklamala, ale asi ani nijak víc nenadchla. :)
Jediné, co mě mate je, že tu knihu nedokážu nijak blíž popsat. Prostě pro ni nemůžu najít slova, které by ji vystihla, ale přitom ji neurazila, nebo nevyvýšila někam, kam nechci a nevyznělo to jinak.

Tabby
22.08.2016

Pro mě to byla rozhodně skvělá knížka, moc se mi líbila. Měla děj, spád a byla zajímavě psaná.
Začetla jsme se už do prvních stránek a knihu jsem jen nerada odkládala na pár minut, jak mě naprosto uchvátila. Ty myšlenky, které tam Juliet psala, byly k zamyšlení a naprosto mě dostali, tak že jsem se vážně nad některými pozastavovala a přemýšlela jsem o tom, popřípadě jsem si nějaké odstavce přečetla i několikrát.
Velmi děkuji za doporučení, které mě k téhle knížce dovedlo, jsem za to ráda, protože by jsem se k takhle dobré knížce nemusela dostat a rozhodně by jsem o hodně přišla. :)
Rozhodně mě zajímá jak to vše bude pokračovat a přečtu si i ostatní díly, jen doufám, že autorka bude pokračovat, tak jak začala. :)

Revizor
17.08.2016

Skvělá kniha doporučuji :)

Lossosska
11.08.2016

Moc,ale opravdu moc se mi kniha líbila.Skvělé úvahy,velice pěkně psané.Uchvátila mě pasáž ,,Jsem kapka deště"(kdo četl,pochopí).Doslova mne zaskočily přeškrtané věty,ale tento nápad mě opravdu zaujal,možná právě proto,že jsem se s tím ještě nesetkala.Dokazuje to,že někdy člověk zkrátka chce některé své mýšlenky vymazat z hlavy,ačkoli to jen tak nejde.Této knize snad ani není co vytknout.Velice povedené dílo.Je to jediná série,u které si neumím vybrat nejoblíbenější díl.A to,že autorka kopíruje X-meny,mi absolutně nevadí.

NicaCola
07.08.2016

Začátek mi trošku trval, ale pak jsem nemohla přestat číst:) Super, hned jdu objednávat druhej díl:)

Davina
28.07.2016

Ne, ne, ne... Tohle se opravdu nepovedlo! Co to mělo být? Nijak jsem nepostřehla, že by se tam něco dělo, za mě tedy opravdu ne. Velice jsem se nudila a nehodlám se pouštět do dalších dílů.

Kaytria
26.06.2016

Už je to hodně dlouho co jsem se musela tak nutit do nějaké knížky jako do téhle. Všude ji pořád všichni vychvalují až do nebes, i popis zní jako moc dobře, ale zatím tak vidím jen smíchané x-men, hunger games, labyrint, trochu divergence a až moc Danielle Steel. Bavilo mě až posledních 40 stránek kdy se opravdu něco dělo.

VenyLee
21.04.2016

Já mám úplně stejný názor jako Maggy (komentář níže), až na to, že já si druhý díl už nekoupím. Možná se to v ostatních dílech spraví a bude to bomba, ale mě se kniha prostě přestala líbit a navíc je tu vždy nějaká úžasnější série na čtení (např. Skleněný trůn)

Pavluška33
18.03.2016

Začátek knihy super, zajímavá myšlenka i styl psaní. Ale od chvíle, kdy se objevila milostná vysoce romantická linka s Adamem, je to nuda, nuda, nuda.... Dokonce jsem zvažovala, že ani nezačnu číst druhý díl. Ovšem závěr mě opět přesvědčil, abych ve čtení pokračovala.

AjinQa
13.03.2016

Mě osobně tato kniha zklamala. Slyšela jsem na ní samou chválu, já ale nemůžu říct totéž.
Myslím si, že kniha má vystavěný hodně zajímavý svět. Trochu podobný (jak to tady píšou všichni) X-menovi.
Autorčin styl psaní mi celkem sedl, hlavně se mi lébily ty přeškrknuté věty a to že čísla psala čísly.( Ano, zní to divně) :D
Juliett je fajn hlavní postava. Je statečná a má zajímavé myšlení. Za to dávám velké +.
Jediné co se mi v příběhu nelíbilo, byla ta romantická stránka knihy. Juliett se zamilovala do kluka co sotva zná a to se mi fakt zdálo divné. Jejich "scény" se mi vůbec nezdály romantické. Bylo to spíše takové klišé. Už z tohoto důvodu jsem na 100% tým Warner. Mezi němi to alespoň jiskřilo.
Kniha sama o sobě opravdu není až tak špatná, ale já bohužel dávám pouze 3*. Samozřejmě ale doporučuju přečíst si ji.

Roselunda 1928
07.03.2016

No... Jsem roztříštěná jsem musela začít číst podruhé a ještě půjčenou z knihovny, abych ji vůbec dočetla. Poprvé ve mně nevzbudila téměř žádné emoce.
Autorka má veliké plus za přeškrtnuté věty, které jsou originální a někdy i pobaví. Zvlášť v přímé řeči :D Další plus má za čísla. Strašně se mi líbily věty typu "Uplyne 15 000 minut, než se zase nadechnu." Jen mě vždycky učili, že v psaném projevu mají být čísla napsaná slovy, a tak mě to dost rušilo.
Tahereh má u mě také "obdiv" za jinou věc. Dokázala stvořit knihu plnou bláznů. Fakt. Ano, když jste 264 dní zavření v cele bez jediné další živé osoby, asy se to na vás podepíše, ale já jsem fakt měla dojem, že Juliette trpí nějakou poruchou. Už jen ty přeškrtnuté věty, které jsem chválila za originalitu, mi ten dojem posílily.
A věc, co mě zklamala. Konec. Takový jsem nečekala. Ale asi si kvůli němu ten další díl někdy přečtu.

Tak to asi bude pokus o shrnutí mých myšlenek. Doufám, že jste pochopili, že z téhle knihy jsem dost roztříštěná.

EvaSupovic
30.01.2016

Velmi zajímavý námět na knihu a až zarážející podobnost z dnešním světem a tím, co nás opravdu může jednou potkat.....:-) Těším se na další díly.

Baraliska
28.01.2016

Dobrý nápad a dobrý příběh. Ty přeškrtaná slova jsou zajímavá i zvláštní. Kniha je zajímavá i zvláštní. :)

pavlinka04
23.01.2016

Knížku zrovna čtu, moc se mi do toho nechtělo, říkala jsem si že to bude nic moc, ale krásně překvapila, je to krásné čtení, s dějem že nevíte co bude dál, opravdu ji čtu jedním dechem, určitě si půjčím i další díly.

Xena011
18.01.2016

Krásná a zajímavá knížka, která se dost odlišuje od ostatních, co jsem četla, ale díky tomu je právě zvláštní. Musím říct že mě děj již od začátku překvapil a pohltil. To se nedalo přestat odtrhnout oči od slov a museli jste číst stále dál a dál. Dost zajímavých zvratů, Adam neskutečný, v tomto díle jsem si ho moc oblíbila, Warnera jsem zatím moc nemusela, svými činy mě trošku dost štval. Ale v pokračování zjistíte význam jeho stinné stránky a určitě budete překvapeni zvraty a vyspěním postav.

MichaelaHej
03.01.2016

Skvělý výkon ze strany paní překladatelky. Už jen proto stojí za přečtení. :)

Manience
02.01.2016

Kniha byla ze začátku (alespoň pro mě) docela nudná a předvídatelná. Ke konci už to bylo lepší, děj se začal konečně pořádně vyvíjet a v nejzajímavější části to autorka utnula a pokračuje v další knize. Kdyby ten konec nebyl tak povedený, nečtu dál :) ale musím říct, že pokračování za to rozhodně stálo:)

markulka
02.01.2016

Kniha se mi moc líbila. Ihned jsem ji měla přečtenou díky jejímu napínavému a originálnímu ději! Určitě si přečtu další díly hned jak to půjde :-)

i.love.books@
28.12.2015

Krásná kniha která je plná překvapení, děj není předvídatelný. A tento tip knih mám ráda.

sabanka
22.12.2015

Jsem vážně překvapena perfektním slovenským překladem. Opravdu špičková kniha. Více na mém blogu

Barbarka_CZ
10.12.2015

Styl psaní autorky je zvláštní, hlavně v prvním díle, ale člověk si na něj snadno zvykne a pak už mu přeškrtnuté pasáže a opakující se slova nevadí. Naopak např. ve třetím díle mi to i trochu chybělo. :) Když jsem na konci první části zjistila, že jde vlastně o X-meny se spoustou emocionálních výlevů, trochu mě to zklamalo, ale celkově je to dobře napsané, pořád se tam něco děje. Jenom mi přišlo (a není to poprvé u této autorky), že v závěru moc spěchala, chybělo mi dovysvětlení, jak je možné, že najednou byla hlavní hrdinka \"nesmrtelná\". A vlastně i to, jak se dokázala tak najednou \"vypnout\". Nicméně rozhodně je to nadprůměrná četba, ale protože jsem náročný čtenář, dávám jen tři hvězdy, snad se autorka nebude zlobit. :)

vedana
15.11.2015

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to šlo samo. Příběh byl napínavý a čtivý. Všechny 3 díly jsem přečetla velmi rychle. Zvraty, které se v příběhu udály, udržovaly napětí, což pro mně bylo těžké knihu odložit.

antiutopie, dystopie

Tahereh Mafi