Jsem roztříštěná

Jsem roztříštěná https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151731/bmid_jsem-roztristena-151731.jpg 4 928 176

(Jsem prokletá.) Mám dar. (Jsem zrůda.) Jsem víc než jen člověk. (Můj dotek je smrtící.) Můj dotek znamená sílu. (Jsem jejich zbraň.) Budu se bránit. Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Shatter Me , 2011

MaryDee23
27.04.2017 5 z 5

Velmi originální styl psaní, na přeškrtané věty jsem zatím v jiné knize nenarazila. Krásně čtivé, poeticky napsané - úžasný vhled do roztříštěné duše holčiny, která má děsivou schopnost. V jednotlivých dílech jde krásně vidět jak se Juliette vyvíjí. V poslední knize je z ní silná osobnost a spolu s její silou mizí přeškrtané věty, což mě trochu zamrzelo, ale muselo to tak být. Dystopie se řadí k mému oblíbenému žánru a tahle rozhodně nezklamala. Nejlepší dystopická triologie, kterou jsem zatím četla. :)

violet1313
18.04.2017 4 z 5

Jsem roztříštěná je skvost. Fantasy s ne tak ohraným námětem, která hladí po duši. Juliette je sice ze začátku přesně ta hrdinka, kteoru by jste zaškrtily, je ovšem vidět jak se učí. Snaží se nebýt jen hračkou a hloupoučkou holčičkou , což ohromně oceňuji. Je vzácnost najít hrdinku, která se opravdu mění před vašima očima a k lepšímu.
Způsob, jakým se Tahereh Mafi vyjadřuje, je poetický a příjemný. Líbí se mi npad s přeškrtnutými výroky. Všichni tohle děláme, takhle přemýšlíme a dostat to na papír je skvělý nápad.
Doporučuji!

Horselen
23.03.2017 4 z 5

Tahle kniha se tak moc liší od ostatních podobného zaměření. Nejen jazykem jakým je psána, který vás nutí přemýšlet a představovat si v hlavě, co prožívají postavy, jinak byste si četbu vůbec neužili, ale i myšlenkou, která je mezi řádky.
Jsem ráda, že jsem se k ní dostala.

PeťkaW.
22.03.2017 3 z 5

Asi budu svým hodnocením od zdejších komentářů trochu vybočovat. Mafi má opravdu hodně originální styl psaní, jak je tu už několikrát zmíněno. Díky němu se až překvapivě hravě jste schopní vžít a vcítit do myšlenek a pocitů hlavní hrdinky. To beru jako jeden z největších kladů knihy. Celkově autorčin styl psaní a vyprávění je velmi čtivý, zajímavý, poutavý, originální... ale to všechno bohužel trochu na úkor příběhu... alespoň podle mého názoru. Nečekala jsem žádný mistrovsky propracovaný příběh, už jenom kvůli délce knihy nebylo možné něco takového očekávat. Ale i tak mi v něm něco chybělo. Brala bych větší rozpracování historie, popis světa, ve kterém se příběh odehrává, co se v něm stalo a proč je teď takový, jaký je... náznaky sice jsou, ale přijde mi jich málo. To samé charakteristika a minulost postav - i ty mohly být více rozepsané.
Ale jinak... svěží, nenáročné čtení po práci na jeden, dva večery. Světový hit typu Harryho Pottera z téhle trilogie ale asi nebude.

Lalina3
12.03.2017 5 z 5

Knize jsem se vyhýbala, moc mě nezaujala anotace.
Ale jsem moc ráda, že jsem se do ní nakonec pustila!
Poutavý a strhující děj, který vám nedá pokoj, dokud knihu nedočtete.
Moc doporučuji! :)

-nemohla jsem si nevšimnout, jak se Juliette pořád červenala... :D

Halka2
01.03.2017 4 z 5

První kniha dystopické série mě velice zaujala. Nemyslím si , že to je jednoduchý příběh. Jenom se tak tváří. Je velice chytře napsaný. Nutí k zamyšlení o budoucnosti naší Země a našich dětí , o našem chování k přírodě a k veškerému životu .Pak vám kniha až tak nepřipadá jednoduchá. Většina dystopické literatury je zařazena mezi tzv.YA , tedy pro dospívající. Také jsem tuto sérii našla v knihovně v oddělení pro děti a mládež . Domnívám se, že by si takováto literatura zasloužila být zařazena i v knihovně pro dospělé. Jsem zvědavá na další díl.

Zuza3336
11.02.2017 5 z 5

Jediné co mě mrzí, že jsem si nekoupila celou sérii najednou.

izfnp
05.02.2017 4 z 5

Je vidno, že autorka má na písanie talent. Verbálne je na vysokej úrovni, má fantáziu a zmysel pre poetiku i pre zaujímavé postavy. V rámci young adult kníh sa jedná o príjemný počin, ktorý skončil v pomerne iných vodách, než som očakávala, ale o to viac sa teším na druhý diel. Knižku som prečítala za deň a všetkým mladistvým čitateľom, ktorí nepotrebujú až tak zložitý príbeh, by som sa nebála knihu odporučiť.

Tessia
30.12.2016 4 z 5

Díky poetickému stylu psaní si mě autorka zcela získala již od první stránky. A třebaže se kniha svým žánrem řadí do Young Adult, obsahuje velmi mnoho skrytých myšlenek a metafor, nad kterými jistě není na škodu se zamyslet. Knihu hodnotím tedy po přečtení pozitivně. I přesto, že se jedná o dystopickou Young Adult knihu, bylo to něco nového a neotřelého. Originálního.
Jakmile začnete tuto knihu číst, už vás jednoduše nepustí.

Ni_kita
28.12.2016 5 z 5

Občas sama sebe nesnáší za to že knihu přečtu během jednoho dne. A přesně to se právě stalo. Juliettin příběh mě chytl a nepustil, dokud jsem nebyla na konci, což jsem opravdu nečekala. Přesto že sama pořád říkám "Nesuď knihu podle obalu." pořád to sama dělám... A proto se mi taky do téhle knihy tak dlouho nechtělo, a to byla OBROVSKÁ chyba!
Adamovi jsem od začátku nevěřila, ale to se v průběhu zlepšilo a prostě jsem si ho zamilovala...:D A asi jako jediná (zase...) jsem si oblíbila i záporáka Warnera, nemůžu si pomoct ale připadá mi prostě svým způsobem úžasný...:D
A teď se proklínám za to že jsem si okamžitě nekoupila celou sérii, protože absolutně nemám chuť čekat až se dostanu ke druhému dílu...

Ania_x
27.10.2016 4 z 5

Tato kniha si mě hned na začátku získala krásnými metaforami a slovními spojeními. Autorka dokázala v jedné větě použít slova, která k sobě na první pohled úplně nepatří, nakonec z nich však vznikl neobyčejný celek. A právě tohle je na celé knize z mého pohledu to nejcennější.
Hlavní hrdinka Juliette mi byla sympatická, byť mě chvílemi vytáčela. Adama jsem si také oblíbila. Dohromady mě však ke konci knihy už začali vytáčet. Warnera ráda nemám. Dle mého názoru to je jen zakomplexovaný jedinec, co se honí za mocí a Juliette. Snad jsem si ještě docela oblíbila Kenjiho, ale nevím jistě, co si o něm mám myslet.
Co mi na knize vadí, jsou krátké kapitoly. Kvůli nim jsem knihu neustále odkládala a nečetla ji souvisle.
Ačkoliv mě kniha do děje úplně nevtáhla, připadá mi zajímavý a jsem zvědavá, co bude dál. Rozhodně mám tedy vplánu přečíst další díly.

Izabell
09.10.2016 3 z 5

Pro mne trochu zvláštně psaná kniha, ale zvykla jsem si, a děj byl zajímavý takže jsem zvědavá na pokračování. Po dlouhé době mi také přišlo, že ten kdo psal (překládal) má slušnou slovní zásobu a umí ji použít, což bylo velmi velmi milé.

Paixan
03.09.2016 odpad!

Ze záčatku super, ale když to dělala a Warnerem, pochopila jsem, že bude s obouma klukama a to mě strašně naštvalo. Vím, že to někomu vadí někomu ne a někomu se líbí, když holka má 2 kluky, je jim nevěrná a jim je to úplně jedno, ale mě to fakt strašně vadí! Jinak docela dobrý.

TerraNova
31.08.2016 4 z 5

Moc pěkný a zvláštní zároveň. Juliette mi přišla nejdřív trošku...jiná, ale na druhou stranu to chápu (přeci jen, její minulost nebyla růžová). I když má poněkud zvláštní styl myšlení a celkově chování.
Určitě si přečtu i zbývající dva díly. Rozhodně mě knížka nezklamala, ale asi ani nijak víc nenadchla. :)
Jediné, co mě mate je, že tu knihu nedokážu nijak blíž popsat. Prostě pro ni nemůžu najít slova, které by ji vystihla, ale přitom ji neurazila, nebo nevyvýšila někam, kam nechci a nevyznělo to jinak.

Tabby
22.08.2016 5 z 5

Pro mě to byla rozhodně skvělá knížka, moc se mi líbila. Měla děj, spád a byla zajímavě psaná.
Začetla jsme se už do prvních stránek a knihu jsem jen nerada odkládala na pár minut, jak mě naprosto uchvátila. Ty myšlenky, které tam Juliet psala, byly k zamyšlení a naprosto mě dostali, tak že jsem se vážně nad některými pozastavovala a přemýšlela jsem o tom, popřípadě jsem si nějaké odstavce přečetla i několikrát.
Velmi děkuji za doporučení, které mě k téhle knížce dovedlo, jsem za to ráda, protože by jsem se k takhle dobré knížce nemusela dostat a rozhodně by jsem o hodně přišla. :)
Rozhodně mě zajímá jak to vše bude pokračovat a přečtu si i ostatní díly, jen doufám, že autorka bude pokračovat, tak jak začala. :)

Revizor
17.08.2016

Skvělá kniha doporučuji :)

Lossosska
11.08.2016 5 z 5

Moc,ale opravdu moc se mi kniha líbila.Skvělé úvahy,velice pěkně psané.Uchvátila mě pasáž ,,Jsem kapka deště"(kdo četl,pochopí).Doslova mne zaskočily přeškrtané věty,ale tento nápad mě opravdu zaujal,možná právě proto,že jsem se s tím ještě nesetkala.Dokazuje to,že někdy člověk zkrátka chce některé své mýšlenky vymazat z hlavy,ačkoli to jen tak nejde.Této knize snad ani není co vytknout.Velice povedené dílo.Je to jediná série,u které si neumím vybrat nejoblíbenější díl.A to,že autorka kopíruje X-meny,mi absolutně nevadí.

NicaCola
07.08.2016 4 z 5

Začátek mi trošku trval, ale pak jsem nemohla přestat číst:) Super, hned jdu objednávat druhej díl:)

Davina
28.07.2016 1 z 5

Ne, ne, ne... Tohle se opravdu nepovedlo! Co to mělo být? Nijak jsem nepostřehla, že by se tam něco dělo, za mě tedy opravdu ne. Velice jsem se nudila a nehodlám se pouštět do dalších dílů.

Kaytria
26.06.2016 1 z 5

Už je to hodně dlouho co jsem se musela tak nutit do nějaké knížky jako do téhle. Všude ji pořád všichni vychvalují až do nebes, i popis zní jako moc dobře, ale zatím tak vidím jen smíchané x-men, hunger games, labyrint, trochu divergence a až moc Danielle Steel. Bavilo mě až posledních 40 stránek kdy se opravdu něco dělo.

antiutopie, dystopie, kakotopie pro ženy

Tahereh Mafi
americká, 1988