Jsem rozohněná

Jsem rozohněná https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208984/bmid_jsem-rozohnena-uvp-208984.jpg 4 527 120

Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Juliette čeká velká zkouška, musí ovládnout svou sílu a přestat být tou malou zlomenou dívkou. Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Její smrtící dotek přestává být prokletím a stává se velkou výhodou. Ale i tak to sama nedokáže – pomoct jí může jen někdo, o kom byla vždy přesvědčená, že mu za žádných okolností nemůže důvěřovat: Warner... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Ignite me , 2014

ydnac
07.02.2020 5 z 5

Líbily se mi všechny 3 díly:-) trochu předvídatelné ale prostě se mi to dobře četlo a chtěla bych další knihy od této autorky. Vlastně vcelku fandím těmto příběhům kdy hrdina se jeví jako padouch a na konci padouchem není nebo ne tak jednoznačně:-)a samozřejmě když je tam láska tak to je taky pěkné:-)

Kacennnka
03.11.2019 3 z 5

Konec relatvní zklamání, všichni krome Kenjiho mi lezly na nervy a celkově jsem čekala trochu víc. První díl stále top.

GinaKicaid
26.06.2019

Takže... TENTO DÍL NENÍ POSLEDNÍ! Série má 6 hlavních knih (6. zatím nevyšla ani v originále) a k tomu nějaké novely, ale ty neřeším.

Dovolím si sem hodit anotaci 4. dílu...
ANOTACE: Juliette Ferrars si myslela, že vyhrála. Převzala sektor 45, stala se z ní nová nejvyšší velitelka a po svém boku má Warnera. Je to ovšem stále ta stejná dívka, která má schopnost zabíjet jediným dotykem – a teď má osud celého světa ve svých rukou. Kým se stane, když ji zasáhne tragédie? Bude schopná kontrolovat svou moc a používat ji k dobru? (https://www.taherehbooks.com/)
Ps: Z notace pátého dílu se dozvíme, že jsou nějaké problémy v ráji...

Já nejsem takový masochista, abych pokračovala ve čtení, když to má ještě 3 díly, proto jsem tento díl nedočetla , znechucena už z prvních dvou. Věřím, že se najdou čtenáři, kteří si ovšem rádi přečtou celý příběh, i když budou muset v originále, jelikož nemám informace o tom, že by CooBoo chtělo v překladu pokračovat.
Snad tato informace fanouškům série pomůže :3.

Ailee
07.12.2018 2 z 5

Do háje... co to bylo na tom konci? Jsem nepřemožitelná a hotovo? Ne, je mi líto, ale v tomhle příběhu prostě nic nefungovalo. Postavy, děj, logika, uvěřitelnost, prostě nic. Dvě hvězdičky jen díky Kenjimu. To byla postava, která za něco stála. Jen škoda, že hrála druhé housle.

veronika7185
11.10.2018

Poslední díl byl nejlepší. Juliett si konečně uvědomila co v životě doopravdy chce. Moc se mi kniha líbila.

Juliette
02.04.2018 1 z 5

Tak ani poslední díl mě nepřesvědčil o kvalitě hrdinky. Její neustálé se "skládání" a "rozkládání" mě hodně iritovalo. Na to jak to byla nerozhodná osoba, pak vykonala velké věci. No nevím, nevím...

Roux
02.04.2018 2 z 5

Závěrečný díl trilogie je zřejmě i nejlepší. Juliett se nám dá dohromady, což snad měla udělat už na konci prvního dílu. Sice se zde pořád objevují záchvěvy toho jejich zvráceného milostného trojúhelníku, ale prakticky je to mnohem lepší než v předchozích dílech. Závěř byl zvláštní, trošku rychlí, dosti nelogický, ale jasně.. proč ne. Aaron splnil přesně to co se od něj očekávalo. K téhle trilogii se určitě nevrátím. Pardon, kdyby šlo o moje blízské, o můj život, o mou zemi... asi bych měla na starosti jiné věci, než se vrhat každému do postele.

ivedoo
29.03.2018 5 z 5

Konečne J a W spolu :D celou dobu jsem tušila, že J a A není ta správná dvojka, věděla jsem, že Warner je skrytý dobrák :) Asi moje nejoblíbenější postava :) Měla jsem ho ráda už v 1. díle. Jsem ráda, že Jules objevila sama sebe, strašně ji to prospělo. Tuto sérii jsem zhltla jedním dechem, určitě stojí za to, si to přečíst :)

n.jankovcova
03.01.2018 4 z 5

No tahle knížka byla..jako byla super, o tom žádná, ale chybělo mi na konci nějaké to osudové zakončení s Warnerem. Přišlo mi to, že to skončilo hrozně otevřeně. Adam se choval příšerně! Choval se jako malý děcko, kterému sebrali hračku a on jí chtěl za každou cenu zpátky. Ale za to Warner se choval úplně aaww. Přála bych si, aby byl další díl. Abych viděla, jak to mezi Juliette a Warnerem je. Na konci mi prostě hrozně chybělo, že se už potom nesetkali. Proto dávám 4 hvězdy.

BooksLover22
10.12.2017 3 z 5

SPOILER!!!
Souhlasím s ostatními s tím, že tenhle díl byl z trilogie nejlepší. Stejně jako s Kenjim souhlasím s tím, že byla Juliette ze začátku hrozně ufňukaná a ubrečená holka, ale nakonec se vschopila. Vadilo mi, to její fňukání, brečení, nedůvěra v sama sebe.
Vadilo mi to, že byla na Adamovi hrozně závislá, jasně chápu to, vzdyť to byl její 1. přítel, 1. člověk, který byl na ni hodný, ale i tak... Nejdříve jsem Adama měla ráda, ale ten hněv k ostatním,ke Kenjimu!!! Kenji ho sice štval, ale kolikrát mu zachránil život, co všechno udělal, pro něj a jeho bratra !!! (Nejvíc mě našvatlo jak byli v tělocvičně a Adam mu chtěl pomocí Juliette ublížit, naštěstí se nic nestalo)
Warnera jsem nejdříve hrozně nenáviděla, to co jí udělal, ale pak, když jsem zjistila, že všechno mělo svůj duvod, aww
Všechno, co pro ni udělal, i přes to, co ona udělala jemu. To že ona mu dala sílu a on dal svojí sílu ji, to že viděl, jaká doopravdy je, nesoudil ji za to, ale dokonce ji více miloval, postavil se na její stranu, zachránil ji když umírala,...udělal by pro ni cokoli :’)
KONEC SPOILERU

Serie se mi libila ale dám ji jen 4*
štve mě že budu muset čekat 1/2 roku na další díl. Když jsem knižku začala číst, myslela jsem, že kniha je trilogie a ne ,že bude mít 4 knihy,už tak čekám rok na další 3 knížky a tohle čekání mě snad zabije
Ale jsem i ráda, že to má pokračování, protozě kdyby tohle byl konec a tak by to byl pěkně debilní

Viviana-Mori
02.12.2017 5 z 5

Celá série se mi moc líbila. Sice mě hlavní hrdinka často štvala, ale to mám skoro u všech podobně laděných knížek. Co musím vyzdvihnout je ta milostná linka, kterou sice v mnoha knihách nesnáším, ale tady si aspoň hlavní postava vybrala toho dle mě správného chlapa. Na to, že jsem vůbec nevěděla, co od děje a knihy čekat, mne to velmi mile překvapilo. A ač trochu připomíná Divergenci atd., tak na rozdíl od té jsem celou sérii s chutí dočetla a určitě se k ní někdy vrátím.

Newtriah
07.11.2017 4 z 5

Z druhého dílu jsem zrovna nadšená nebyla, ale tenhle díl byl o poznání lepší. Vlastně nejlepší z celé série. Už jen proto, že Juliette konečně přestala fňukat.
Jinak doporučuju přečíst si závěrečné 2 kapitoly, které v knize nejsou (dají se najít na stránkách nakladatelství). Nebýt nich bych možná dala jen tři hvězdičky.

ardeas
25.10.2017 2 z 5

K dnešnému dňu má táto kniha hodnotenie.... neuveriteľných 90%! Toľko nemá ani séria Divergencia, ktorá v mojich očiach je oproti tomuto úplne inde. Ja to fakt nechápem. Buď to číta skupina ľudí, ktorí nevedia posúdiť celkovo knihu obsahovo, alebo idú s davom, hltajú sladké rečičky o "láske". Aby som bola úprimná, rozpíšem sa tak, aby bolo jasné, na čo poukazujem.

Tak najprv celkovo k tejto poslednej knihe. Konečne sa niečo deje, niečo čo stojí za to, niečo, čo naozaj mení dej. Fakticky mám pocit, že všetky 3 knihy boli jeden dlhý román, ktorý rozstrihali - 1. bola úvod do deja, 2. zauzlenie v podobe "sily" a milostného trojuholníka a 3. hurá - vyvrcholenie!
Jedno musím pochváliť, vývoj Adama a prerod Aarona. To bolo fakt pekne odstupňované. Kenji je úžasná postava, ktorá nás prevádza celým dejom a jeho pasáže si užijete.
Ale s Juliette to je stále na prášky. Pri každom jej fňukaní, pri fráze "som taká hlúpa" sa mi chcelo kričať... A pri dialógoch o "SILE" som celý čas myslela na rád Jedi zo Star wars. Už nám tam chýbajú len midichloriáni :)

Takže celkovo sériu radím ako neprepracovanú, knihy a ich dej sú posunuté v dvoch úrovniach mimo - a to za:
1. že celkovo sa jedná LEN o milostný príbeh pre náctiletých s prvkom fantasy, ktorý je dosť biedny
2. rozčlenenie deja v knihách je posunuté nezmyselne, v prvých 2 knihách je veľa balastu, a v poslednej sa zomelie toho až moc a veľmi rýchlo (a to "až moc" mám na mysli oproti predošlým 2 knihám, kde stojí všetko takmer so stoickým kľudom na mieste)

Flyn
24.10.2017 4 z 5

Na konci serie prisla chvile k vyjadreni. Dalsi serie kterou jsem cetla pri vareni...na zastavce...v praci pod stolem...a neprestala jsem i pres to ze si uvedomuji ze me okoli jsem neuveritelne stvala cely tyden.
Narazila sem na ni nekolikrat a dle anotace jsem moc nadsena nebyla. Az po delsi dobe jsem si ji poridila a kdyz skoncil prvni dil, zacal hon sehnat hned dalsi dve pokracovani. Takze za me jsou to 4 * protoze i kdyz je to klasicke tema divci hrdinky zmitane osudem. Opet nam ukazuje reakce lidi v jedne verzi smysleneho sveta kde cokoliv odlisneho a pro ne neznameho je automaticky povazovano za spatne. Styl psani je netradicne trochu "dospelejsi" nez muzeme najit v knizkach s podobnym tematem. Coz me osobne ani neoslovilo ani nevadilo. Rada bych si od autorky precetla i dalsi tvorbu ne-li i pokracovani tehle serie. Za me prekvapeni mesice a na konec snad dodam jen : Tym Warner!!! Vic Warnera!!!

klarinka9974
13.09.2017 5 z 5

Celou sérii jsem přečetla na jedno nadechnutí. Poslední díl jsem hltala a bavila mě od začátku dokonce. Prožívala jsem poslední kapitoly, kde se konečně jde do války naplno pro vítězství. Věděla jsem, že to dopadne dobře ale vůbec bych se nebránila čtvrtému dílu se zaměřením na jistou budoucnost. Rozhodně doporučuji všem, tyto knihy pro mě byli pohlazení na duši a milým překvapením.
Super, super!!! :o))

Hanjimka
13.08.2017 5 z 5

Akční, napínavý a vysvětlující díl. stále se něco dělo a celá série se tím pěkně završila. Jen ten konec mi přišel takový useknutý. Ale jinak doporučuji.

Fanttastica
27.06.2017 5 z 5

Fantazie. Nejlepší kniha série. Ale ten konec... chtělo by to asi trochu víc. A navíc nechápu proč nakladatelství nevydalo poslední dvě kapitoly.

MarKy95
24.06.2017 4 z 5

Po přečtení komentářů jsem začala číst, a za mě super. Nejsem na fantasy, ale tady ty knihy mě dostaly. Zklamal mě konec, kdy najednou byl konec, aniž bychom věděli, jak to dopadlo s ostatními... Ale za pro mě kniha velké překvapení. :)

Shinstria
23.05.2017 5 z 5

Sérii jsem četla již dříve, ale teď jsem si jí přečetla znovu. A jsem za to nesmírně ráda.
Naprosto mě uchvacuje jak autorka splétá věty, kouzlí přirovnání a vykresluje úvahy. Příběh je opravdu dobře propracovaný a strhující. Nicméně co mě na této knize odrovnalo, je způsob kterým je kniha napsaná. Tuto sérii řadím k mým nejoblíbenějším. Doporučuji. ;)

Lalina3
04.05.2017 5 z 5

Bomba.
Možné spoilery..
První jsem Juliette neměla ráda za to, že podvádí Adama, ale pak jsem si hodně oblíbila Aarona a Adam mi začal vadit.
Dopadlo to dokonale, poslední kapitoly, kde autorka odhalila trochu více ze soukromí vztahu Juliette a Aarona to hezky oživily.

Moc doporučuji celou sérii!