Jsem rozohněná

Jsem rozohněná https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208984/bmid_jsem-rozohnena-uvp-208984.jpg 4 527 120

Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Juliette čeká velká zkouška, musí ovládnout svou sílu a přestat být tou malou zlomenou dívkou. Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Její smrtící dotek přestává být prokletím a stává se velkou výhodou. Ale i tak to sama nedokáže – pomoct jí může jen někdo, o kom byla vždy přesvědčená, že mu za žádných okolností nemůže důvěřovat: Warner... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Ignite me , 2014

Anetlas
14.03.2016 5 z 5

Tuhle sérii miluju ! Knihy mě úplně vtáhly do děje. Nemohla jsem přestat číst. Ze začátku jsem fandila Adamovi, ale v druhém díle jsem začala fandit Warnerovi :)
Autorka píše skvěle. Vřele doporučuji :)

maxihrosik
28.02.2016 5 z 5

Autorka má dost neobvyklý styl vyprávění, který mě úplně dostal. Některé věty jsou přeškrtnuté a o to větší přitahují pozornost, některé se několikrát za sebou opakují v nezměněné podobě nebo s drobnými obměnami, aby se zvýšil jejich dopad, je tu hromada nečekaných slovních spojení a přirovnání, knihy jsou plné obecně přijímaných pravd a ideí (někdy moudrých, někdy jen líbivých), poskládaných do tak krásných vět, že mě chvílemi až brněla ruka, jak jsem přemáhala nutkání odhodit čtečku a někam si je poznamenat. Je velká škoda, že tak osobitým stylem je vyprávěn poměrně neoriginální příběh. Celá trilogie nepřináší nic převratného, jde o klasickou dystopii: neradostná budoucnost, zničená a zmutovaná příroda, nefungující společnost, tvrdý boj o nadvládu a omezené zdroje, vzpoura utlačovaných… Navíc (proč zas, proboha) je hlavní hrdinka krásná sedmnáctiletá holka s mimořádnými schopnostmi, která se zmítá mezi dvěma urostlými fešáky (mně by se líbil ten třetí) a rozpitvávání její citové rozpolcenosti a nejistoty je věnováno zbytečně moc prostoru na úkor akce nebo hlubšího vykreslení ostatních postav. Přesto vřele doporučuju. Určitě budou spokojené všechny fanynky Hladových her nebo Divergence (a asi i Stmívání).

markulka
02.02.2016 4 z 5

Celkově knihu hodnotím jako zdařenou... Tohle byl ten největší skok v chování hlavní hrdinky, jaký jsem kdy zažila. Myslím, že se autorce vážně povedla postava Kenjiho - vážně jsem se zamilovala do jeho vtipů! To ale nemění skutečnost, že postavy Warnera a Adama jsou taky perfektní. Na knize mě vážně štvaly, celkem dost časté, hádky... Taky jsem si při pročítání komentářů všimla, že jsem nejspíš jediná, kdo si myslí, že Adam má právo se zlobit. :-D Moc se mi nezamlouval konec. Jsem si téměř na sto procent jista, že všichni přežili, ale ráda bych to viděla černé na bílém... :-) Zkrátka, toto byla vážně povedená četba, určitě mohu vřele doporučit. :-)

EvaSupovic
02.02.2016 5 z 5

Konečně se Juliette odvážila být sebevědomá a to stálo za to a konec se mi moc líbil :-D

Xena011
18.01.2016 5 z 5

Tato trilogie je nádherná. Přestože mě tak hrozně neuchvátila jako mé jiné oblíbené knížky, byla ohromující. Tak nečekaný vývoj knihy jsem dlouho neviděla, většinou jsem odhadovala, jak to asi dopadne, a vždycky se to tak nějak podobalo, ale tady...vůbec ne. Nádherný vývoj charakteru postav a takové zvraty...no prostě nečekané.
Adam (a ty jeho nádherný modrý kukadla :D) mě nekutečně naštval, jak se začal choval, ale to bylo nejspíš tím, jak žárlil, ale taky mě ho bylo líto. Juliette zde pěkně vysvětlila své pocity, které se měnily již od začátku trilogie, a proč si vybrala Adama/ Warnera (kdo ji byl ochotný zachránit i přes odmítnutí). Trošku mě překvapilo, jaká citlivka a zlomená dívka to byla na začátku a jak se vyvinula v neohroženou, nebojácnou a rozhodnou osobnost, která se nenechá nikým ovládat.
Warnera jsem měla strašně moc ráda, protože jeho osobnost se vykreslila v úplně jiném světle, jak se začal chovat a proč, jak ho neodradilo milovat jistou osobu, jak byl bohatý v citech, vlastnostech a jednání, které nikdy nikdo nemohl očekávat....tím jsem ho také milovala a pro jeho zelené oči, blond vlasy a chuť k tréninku. Kdo by takového super chlapa taky nechtěl? :D
No a nesmím zapomenout na Kenjiho, ten dělal knihu vtipnou. Takový bezva kamarád, nejen pro Juliette, který měl plno nápadů a rad a vždy se snažil pomoct. Prostě nikdy nenechal ve štychu. Vždy měl něco na jazyku a dělal děj optimističtější a reálnější spolu s Jamesem, to bylo takové zlatíčko.

Teď bych se vyjádřila ke konci. Když jdem dočetla poslední větu, říkala jsem si: To si děláte srandu?, protože takové neuzavřené konce nesnáším. Dost mě to naštvalo. Potom jsem zjistila, že dvě kapitoly nebyly dotištěné. Konečné uspokojení bylo až po jejich přečtení. (Dokonce by se na něj dalo opět navázat a pokračovat.)

Pokaždé mě takové knihy uchvátí, že nejsem schopná je odložit a přestat číst a nakonec mám celou trilogii přeštěnou za dva dny.

Takže nakonec dodávám, že se jedná o opravdu ÚŽASNOU trilogii, kterou je škoda si nepřečíst. Ten romantický trojúhelník plný zvratů na pozadí nevolnosti a utlačování lidí vám zaručeně VEZME DECH!!!

LilianaFalcon
17.01.2016 5 z 5

Ze začátku jsem byla lehce zklamaná, protože... kurnik kam se poděl všechen ten dokonale vyškrtávaný text?! Ale... pak mi došlo, že to k tomu prostě patří. Hlavní hrdinka se změnila a tak se změnilo i její uvažování.
Vysvětlení některých událostí z předchozích dílů se stalo skvělými zvraty a pomohlo to vše lépe pochopit.
Hlavně se mi doopravdy strašně líbil vývoj postav, protože kdyby byly stejné jako na začátku, vůbec by to nedávalo smysl. Takhle to aspoň pomohlo celkovému rozuzlení.
Kdyby byl takhle dobrý závěr každé knižní série, tak se snad ani nebudu zlobit, že jim nestačilo napsat jen jednu knihu :-D

Manience
02.01.2016 5 z 5

Hlavní hrdinka konečně dospěla...teda asi v půlce knihy. Můj oblíbenec Warner plní úlohu zamilovaného štěněte, který za Juliette poběží kamkoli, zatímco Adam se pomalu vyhrabává z depresí! Dokonalé.
Konec mi připadal nedokončený...asi napíšu autorce, aby napsala ještě jeden díl, který dokončí ten 3. :DDD

Karol015510
03.12.2015 5 z 5

Tak tuhle sérii úplně miluju! Celou jsem ji zhltala za týden. A četla asi třikrát:-)
V prvním díle jsem Warnera nesnášela a doufala jsem, že Juliette zůstane s Adamem...A teď?:-)
Skvělá série, doporučuju.

lilined
29.11.2015 5 z 5

Celá série byla úžasná. Styl psaní autorky velmi poutavý. Všechno bylo super, ale ten konec? Myslela jsem po dočtení že si autorku vyhledám a vlastnoručně ji donutím napsat pokračování. Ale jinak krásná, romantická a dobrodružná kniha...

kendllajf
29.11.2015 4 z 5

Ubrat hvězdičku musím za ten konec. Lidi tak blbý konec jsem neviděla u žádné knihy. Kdyby to autorka rozvedla trošku. Čekala jsem něco na půl stránky a to je jedna věta.

vedana
15.11.2015 5 z 5

Styl psaní autorky se mi po přečtení všech třech dilu dostal pod kůži. Autorka neustále drží děj v napětí. Krásné čtení.

Nicolette
27.10.2015

Já nevím ... Děj zajímavý, ale prostě ...
Já Juliette nějak nemohla přijít na chuť celou dobu ... Ukňouraná brekota se z ničeho nic během půl roku změnila na nástroj, který vraždí téměř bez emocí ... Někde bylo emocí až moc a někde jsem je hodně postrádala.
Nápad zajímavý, ale ... dočetla jsem jenom proto, že jsem začala a nechtěla jsem to nechat nedočtené :).

WexxAr-ka
13.10.2015 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl :) ostatním jsem dala po 4 hvězdách...
Tenhle díl se mi četl nejlépe, vtipné scény byly opravdu vtipné (lidé okolo mě si asi museli ťukat na čelo :D), smutné opravdu smutné...
Ovšem pořad nejsem tak nadšená z Wernera jako většina ;) zároveň chápu chování Adama... A vývoj postav je v této knize skvělý!
Jednoznačně jsem se opravdu zacetla a doufám že se k těmto knihám ještě vrátím :)

LiLLu
19.09.2015 5 z 5

supr, díky za info!

jinak bohužel mě mrzi jedna věc, a to že je škoda napodobovat trháky, ať Twilight nebo Hunger Games...vždy je to 17ti letá holka a dva kluci...

za mě ale paradní:-)

Shira27
10.08.2015 5 z 5

Pozor SPOILERY.
Wow! No já prostě nemám slov! Konec skončil opravdu úžasně otevřeně. Po dočtení knihy opravdu není jasné kdo ještě je a není naživu, ale pak jsem si přečetla na stránkách nakladatelství CooBoo další doplňující dvě kapitoly a to mi konec úplně uzavřel a uklidnil mě a prostě BOMBA!
Musím říct, že tahle kniha byla možná se všech nejslabší. Přes půlku knihy tam Juliette řeší: 'Adam nebo Warner? Warner nebo Adam? Zůstat? Nezůstat?' Prostě to mě na tom trochu štvalo a nebavilo. Ale ke konci kniha byla velmi napínavá a nemohla jsem ji vůbec odložit. Možná to bylo až příliš uspěchané.
Co se postav týká, všechny mi byli naprosto sympatičtí. ALE. To jak autorka Adama zkazila... To mě hodně mrzí. A o Warnerovi jsem pomalu ani nevěděla co si mám myslet.

Prostě boží série! DOPORUČUJI!!

bibi.r
07.07.2015 3 z 5

Lepší než dvojka, ale... Tak nějak nevím.

Adama je mi vyloženě jako literární postavy líto. Přijde mi, že ho autorka vymyslela jen jako skokanský můstek pro Aarona, a to je škoda.
A Aaronovi jsem prostě nějak moc nevěřila, určitě ne na začátku.

A konec? No já nevím, to byla vyloženě Juliettina sólovka a to je škoda, mohlo to být opravdu zajímavé.

PS: Nejradši mám Kenjiho a hotovo :).

ronnie354
03.07.2015 5 z 5

Úžasná trilogie. Aaron a Juliette jsou úžasní. Nohla bych sem vypisovat celý můj názor, ale to bych tady byla opravdu dlouho :-). Poslední díl se mi asi líbil nejvíce, ale ve druhém je také pár nezapomenutelných scén :-). Konečně nějaký jiný nápad.

Red-haired
02.06.2015 5 z 5

Dokonalé zakončení. Juliette byla konečně sebevědomá a silná, neutápěla se v slzách a konečně bojovala, takže nakonec si mě i ona získala. Warner je prostě úžasný, naprosto mě okouzlil. Kenji opět perlil, moc se mi líbí jeho přátelství s Juliette. Jsem ráda, že vše dopadlo tak, jak jsem chtěla a celou trilogii vřele doporučuji, jak se znám, tak některým ji budu kvůli svému nadšení i vnucovat.
Snad se od autorky dočkám dalších knížek, má úžasný a originální styl psaní, teď mi v knihách zřejmě budou chybět přeškrtnuté věty a opakování slov 3x :D.

julythreemosen
02.06.2015 5 z 5

To jsem se načekala. Nejdříve kniha ještě nebyla na pultech a pak jsem měla plnou hlavu maturity... To čekání za to ale na 100% stálo! Nejdříve už jsem si nepamatovala, co se přesně odehrálo v druhém díle. Pak jsem se ale do toho pomalu dostala, kniha mě opravdu vtáhla do děje a všechno uteklo tak rychle! Bylo to perfektní! Pořád jsem s smála, usmívala se. Zase a zase jsem se zamilovávala do Warnera... A ten konec jsem už jen hltala. Bylo to opravdu krásné. Možná konec trošku otevřený, já si ale myslím, že to nemůže uškodit žádné knize. Lepší, než nějaký kýč na závěr. Knihu jsem slupla raz dva a rozhodně tuto trilogii doporučuji všem. Pokud máte rádi podobný žánr, nic vám v téhle knize chybět nebude. Bravo! (Teď už jen najít další trilogii, která mě bude zase jednou takhle bavit.)

Mirkens
26.05.2015 5 z 5

Zakončení série jak se patří! Knížku sem přečetla jedním dechem a taktéž děkuju za upozornění na další dvě kapitoly. Bylo to jen pár vět, ale tak nějak jsem díky nim snáz připustila, že je konec :D. Ze dvojky jsem byla trochu rozpačitá, ale tenhle díl mi to ve všech ohledech vynahradil. Mám hodně knižních lásek, ale Warner se zařadil na vysokou příčku, to bez debat. Prostě. Ach.