Roztomilé malé lhářky

Každý má co skrývat – zejména holky ze třetího ročníku střední školy – Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství.

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/57888/roztomile-male-lhark-57888.JPG 4506

Roztomilé malé lhářky (1.)

Pretty Little Liars (2006)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, BB art
Počet stran:264
Překlad:Anna Školníková
Autor obálky:Bohumil Fencl
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7381-899-9

Terez67

No jelikož jsem viděla serial tak už jsem viděla co se stane s tím jsem počítala ale já seriál miluju tak jsme si řekla že si chci přečíst postupně všechny díly... abych pravdu řekla trochu mě to zklamalo a to už tím jak je tam autorka vzhledově popisuje ....ja vím první byly knížky a pak film ale prostě mě to tam nesedlo..Ale jinak to bylo čtivé a hezké:) zkusím druhy díl a pak uvidím ale chtěla bych si pořídit a přečíst všechny :) ale jako seriál rozhodně doporučuju :)

LuScha

Viděla jsem prvně seriál...chyba

Dashow

Jako první jsem viděla seriál a to jsem nejspíš neměla dělat...

Miyunka

Možná byla chyba, že jsem jako první viděla seriál a až poté sáhla po knize, ale za mě opravdu ne. Dle mého by si člověk měl vybrat pouze jedno a u toho také zůstat. Je pravda, že obojí pěkně natáhli, ale aby v první knize zabili hlavní postavu v seriálu? No nevím.

Pokud někdo neviděl seriál, určitě se mu bude líbit zápletka čtyř slečen, které skrývají tajemství a pátou kamarádku. Oddechová četba pro mládež, která překvapí zápletkami, akcí i romantickými scénami.

SknihouVrukách

No, neviem ako hodnotiť. Na jednu stranu to bolo fajn, na druhú sa mi to nepáčilo. Hlavné hrdinky mi neboli sympatické,hlavne Aria a Hanna. Autorka stále naznačuje nejaké tajomstvá, mohla nám prezradiť viac. Čítalo sa to rýchlo a ľahko, takže 3*/5*. Uvažujem, či sa do ďalších dielov pustiť alebo nepustiť.

Lejdus

Protože jsem četla knihu až po shlédnutí seriálu, tak jsem věděla přesně, jak se děj bude odehrávat. Příběh je zajímavý, napínavý. Určitě vhodné čtení pro náctileté.

Hanulka25

Seriál jsem neviděla. Začala jsem číst na doporučení dcery, která seriál hltala. Ze začátku jsem si říkala, že to není nic pro mě. Nicméně jsem četla dál a po přečtení prvního dílu je mi jasné, že si musím půjčit i ty další.

BB_

No, hodnocení této knížky je pro mě docela těžké a velice ovlivněné seriálem, který jsem viděla jako první. Když se tedy pokusím nesrovnávat, že každá z holek vypadala jinak (pak ale trochu nechápu, proč jsou na přebalu :D), vadilo mi trochu, že jednou byla Emily zrzavá, za pár stránek blonďatá, jednou snad i bruneta. Taky některé věty nebyly ani gramaticky správně, podivně poskládané, musela jsem si to číst i třikrát, abych pochopila, co mi na té větě nesedí. Jednou zase v kapitole o Emily ji místo jejího jména nazvali Spencer.. Když sečtu tyhle věci, ubírá mi to asi na té jedné hvězdičce. Jinak zbytek samozřejmě nemůžu posuzovat, protože obvykle se kniha od seriálu liší, takže zbytek byl pro mě čtivý, nápaditý, napínavý, zkrátka takový, jak jsem si děj představovala. Každopádně.. jako fanoušek seriálu nevím, jestli po druhém díle sáhnu, protože neustále vidím všechny postavy, domy, ulice, auta, budovy, situace tak, jak vypadaly/jak se odehrávaly právě v seriálu a to mi trochu vadí, protože si ráda postavy představuju podle sebe. Mojí srdcovkou nadále zůstává seriál.

Rea1307

Poté co jsem viděla seriál, nemohla jsem odolat a rozečetla tuhle sérii. Rozehrává se zde spousta zápletek.. Arii a Spencer čtu asi nejraději. Emily je taky celkem fajn, ale Hanu si asi nikdy neoblíbím..

silvinka12
25.12.2017

Tahle kniha je velice povedená. Sice některé kapitoly mě ani moc nezaujali, jako třeba kapitoly o Emily. Nejvíc mě začne bavily kapitoly o Arii. Pokud narážím na další knížku této autorky určitě si ji přečtu.

BelphegorSara
23.11.2017

První jsem viděla seriál který miluju. Knihy jsem přečetla všechny jedním dechem a byy skvělé, ale bylo těžký si hlavní postavy představit jinak než v seriálu. Například Emily jako zrzku a Spencer jako blondýnku.

KnihomolkD
27.08.2017

Abych řekla tak knížka se mi hodně líbila. Byla hodně čtivá,oddechová a i k zamyšlení.
Konec byl hodně otevřený a já jsem sakra zvědavá na další díl i seriál.

RosaLucis
16.08.2017

Seriál je mnohem lepší. Po dalším díle asi nesáhnu.

ComposeAdela
01.08.2017

Pěkná knížka, trochu mi vadily občasné překlepy nebo nesrovnalosti v překladu například vůči dalším dílům (třeba Emily byla jednou Trhač, a jednou Zabiják, i když se mluvilo stále o té samé přezdívce). Jinak považuji tuto sérii obecně za pohodové letní čtení, přestože v ní jde o sledování a spoustu vražd. Právě proto jí nemůžu dát pět hvězdiček. Když ji srovnám s jinými, pro mě "pětihvězdičkovými" knihami, zkrátka se jim nevyrovná. :)

Lucius30
25.07.2017

Nejdřív jsem viděla seriál, čehož trochu lituji, protože si ráda nejdřív udělám svůj obrázek o postavách (nejhorší to asi bylo s Emily, pořád jsem před sebou viděla Shay Mitchell, namísto slušňácké zrzky s mnoha sourozenci). Překvapilo mě, jak se celá kniha mohla vecpat do pilotního dílu seriálu! :D

Příběh jsem tedy vesměs znala, ale i tak mě to moc bavilo. Zajímalo by mě, jestli se i ostatní díly budou v něčem podobat seriálu. Jsem tak ráda, že jsem si v knihovně půjčila i druhý díl, protože napínavý konec vás prostě navnadí na další čtení!

Nikkaa
26.06.2017

Byla jsem na vazkach zda vubec číst,do treti kapitoly,samosebou jsem zakoupila az do 8 dilu,a ted uz se jen modlim abych nepotrebovala kupovat další a další,nekonecny příběh ale chci se dozvědět více...serial sem neviděla ale po precteni jiste zkouknu pro porovnání :-)

Selendra
25.05.2017

Miluji seriál a i knihy! Prostě nejlepší ❤

Eli99
24.04.2017

Miluji seriál. Neodolala jsem a musel si přečíst i knížku. Super!

DirectionerEli
07.04.2017

Znám to jako seriál, ale jako kniha je to možní i lepší. Když se podíváte na seriál, a víte, jak postavy vypadají, je jednoduší si to představovat z knihy. Miluju tenhle celý příběh.

petra3242
18.01.2017

Znala jsem příběh nejprve z televize, kde běžel seriál Prolhané krásky, který jsem si oblíbila. Před pár lety jsem tuhle knihu četla poprvé, líbila se mi a líbí se mi i teď. Jen autorka nemusela neustále zmiňovat všechny ty značky kosmetiky, oblečení a kdejakých vymožeností. A i když jsou v knize některé věci jinak a i postavy vypadají jinak, stejně se mi pořád vybavují postavy ze seriálu.

ivca3710
02.12.2016

Naprosto úžasná kniha. Seriál miluju a tudíž je tohle něco pro mě :)

Jahoda197
15.11.2016

V tomto případě doufám, že se knížky budou lišit od seriálu, ze kterého se po pár sériích stala slátanina a knížky budou nadále pokračovat v tomto duchu!

MotorkaN
07.11.2016

Za mě takový průměr. Viděla jsem i pár dílů seriálu a ten se mi zdál lepší...

Ownkai
16.08.2016

Miluji PLL jako seriál, a tak jsem si nemohla odpustit ani přečtení této knihy. Kniha u mě určitě zabodovala a svým způsobem si mě i získala. Nejlepší na tom je, že se čte úplně sama a je to skvělé odpočinkové čtení na léto. Jediné, co moc nechápu je fakt, že téměř všechny hlavní postavy mají blond vlasy. No, budiž. Bohužel, i tak je pro mě seriál lepší než kniha.

Sarfias
31.07.2016

Upřímně řečeno...čtení na léto, nic zásadního, nic co by vám vyrazilo dech. Nerada to píši, ale seriál je lepší.

martinka_okok
12.07.2016

Miluji seriál a teď už můžu říct, že miluji i tuhle knihu!!!

Š-itka
05.05.2016

Úžasná knížka

zuzik.simi
24.01.2016

Jako nadšená fanynka seriálu jsem si řekla, že si musím přečíst alespoň ten první díl. Děj byl velmi, velmi, podobný, což je určitě dobře :) Ale že bych nutně potřebovala další díly, to asi ne. Takže podle mně je seriál o moc lepší a budu si za tím stát. Až natane čtenářská krize a nebudu mít co ke čtení, vím po čem v knihovně šáhnout.

blackcoffee
08.01.2016

Slyšela jsem o roztomilých lhářkách ze všech stran, a tak jsem se po nějaké době pustit alespoň do prvního dílu celé série. Co budu povídat, žádná sláva to nebyla. Jediné dvě postavy, které jsem si dokázala jakž takž oblíbit byla Aria a Emily, jinak mi byla většina hlavních postav nesympatických až hrůza. A nešlo jen o postavy. První díl celkem ušel, tak jsem si, tentokrát už jen v pdf, opatřila další díly. A tam už šla kvalita tak nějak dolů. Už ani všechno to pátrání okolo -A mi nepřišlo kdovíjak napínavé jako ze začátku, a holky sd mi nakonec zprotivily všechny do jedné. Docela jsem si oblíbila Ezru, takže když zmizel ze scény, bylo mi to celkem líto.
Jak říkám, první díl zas až tak zlý nebyl, ale pro mě to na víc jak na tři hvězdy není, ačkoli mě to občas docela bavilo.

Dep8
12.10.2015

"Tři udrží tajemství tehdy, jsou-li dva z nich mrtví."

Tuto knihu jsem si zkrátka musela přečíst, když jsem poprvé viděla seriál Pretty little liars, který mě opravdu baví. Docela mě dostalo, že seriál je věrná kopie knihy. To bych nečekala. Dnes je to fakt rarita.