Roztomilé malé lhářky

Roztomilé malé lhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57888/roztomile-male-lhark-57888.JPG 4 619 120

Každý má co skrývat – zejména holky ze třetího ročníku střední školy – Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , BB art

Pretty Little Liars , 2006

Kačuul
Kačuul
02.07.2013 4 z 5

Knížka s vskutku zajímavým, řekla bych i, že s netypickým originálním dějem. Některé chování hlavních hrdinek mi sice celkem iritovalo, ale zase hodně obohacovalo děj, takže mi to vlastně vůbec nevadilo. Četla se lehce a bavila mě, takže jí jen doporučuju. Je skvělá!! :)))

MonisPop
MonisPop
10.06.2013 4 z 5

Nejdříve jsem viděla seriál, ale rozhodně mi to nevadilo, jako u některých jiných knih, protože si myslím, že zpracování seriálu podle knihy je velmi dobré a vůbec mi nevadili detaily, že má někdo jinou barvu vlasů.. četla jsem zatím jen první díl, ale rozhodně se chystám i na další. :)

Michato
Michato
03.06.2013 3 z 5

No nevím no.... Knížka je dobrá ale strsšně mi vadí rozdíly se seriálem. Hanna a zrzka ? Nevím, neumím si to představit. Tím že mám nakoukaný seriál si k postavám zařazuji jejich seriálové představitele..

Vendelína
Vendelína
19.05.2013 5 z 5

Rok a půl jsem chodila okolo této knihy jako okolo horké kaše. Líbila se mi obálka i anotace. Ale nenašla jsem odvahu si ji koupit nebo přečíst. Trochu mi to připomínalo Gossip girl. Nakonec jsem odvahu našla a jsem za to ráda. Klobouk dolů! Sara Shepard mě touto knihou dostala. Opravdu povedená a krásně napsaná. Oceňuji řazení do kapitol. Každá kapitola je o jedné z kamarádek, takže jsem v tom měla přehled. Žádná ze situací se mi nezdála absurdní nebo neivěřitelná. Dobrý nápad, děj má spád, budí zvědavost, je to tajemné, žádná nuda.
Dávám plný počet bodů a doporučuji.

mautina7
mautina7
04.03.2013 5 z 5

Příběh jsem už zkoukla v seriálu, tudíž knížka byla přečtena během několika hodin. I když děj je chvilkama trochu slabší, přecijen je to četba spíš pro mládež, stejně mě to natolik zaujalo, že se hnedka chystám půjčit si další díl... Kdo je sakra A.? :)

Mishwaa
Mishwaa
17.02.2013 5 z 5

Po pomalejším rozjezdě, při kterém jsem měla chuť knihu odložit, jsem se dočkala překvapivě dobrého příběhu. Každá z dívek mne upoutala něčím zajímavým, ale mým jasným favoritem byla už od začátku Emily, zatímco Hanna mi většinou lezla krkem.
Příběh měl spád, nenašla jsem chvíli, kdy bych se nudila.
Největší plus příběhu bylo, že každá postava měla své osobní kouzlo. Za další klad knihy považuji perfektně promyšlenou zápletku, která se prakticky vůbec nedala prokouknout.
Kniha předčila má očekávání, očekávala jsem plytký románek, ten se ale rozhodně nekonal.

Iworri
Iworri
07.02.2013

Rozhodně nechci zpochybňovat autorčino nadání, avšak po většinové zkušenosti, kdy seriály bývají 100 % lepší než knížky, si nebudu kazit dojem a budu pokračovat jen v seriálu. Protože ten je prostě luXusní a souhlasím s "Posli" a její závislostí .. :D

Posli
Posli
02.02.2013 4 z 5

Příběh je velmi poutavý. Celou dobu mě držel přitom, že zprávy dívkám posílá Alison, ale na konci se zjistí, že je mrtvá. Je to velmi napínavá kniha. Po téhle knížce jsem začala koukat i na seriál, a teď se nemůžu zbavit závislosti na Pretty Little Liars:D

danuska
danuska
27.01.2013 5 z 5

Perfektne, najprv som mala chaos, ktora je ktora, ale inak super.

Eevina
Eevina
31.12.2012 4 z 5

Inu seriál se mi líbí daleko víc, ale ani kniha není špatná, ale to bude tím, že jsem seriál viděla jako první. Můžu říct, že se mi líbí, že to není typická slaďárna a příběh mě udržuje v napětí. Na seriál jsem si vypěstovala skoro závislost, s knihou to není tak horké, ale zase je to něco jiného, i když se se seriálem docela shoduje, přece jen jsou tam nějaké odlišnosti.

Kate.S
Kate.S
02.12.2012 4 z 5

Kamarádka mě navnadila, jsem ráda:) Je to celkem napínavá kniha. Je zvláštní přemýšlet o tom, kdo je A, i když v podvědomí mi bylo jasné, že to Alison není a pak už vůbec ne, když bylo její tělo nalezeno. Líbí se mi, jak zde spisovatelka popisuje jednotlivě život všech kamarádek.

Eneo
Eneo
04.09.2012 4 z 5

Taky se v české verzi tolikrát opaku je slovo "strop" jako v originále?

Julieta Kori
Julieta Kori
13.07.2012 4 z 5

Kamarádka se mě zeptala:a bylo to aspoň děsivý?...a já jí na to:ten předklad teda rozhodně... ;DD. I když jsem viděla seriál jako první, nejsem nijak zklamaná, sice to v seriálu pozmněnili, ale bavilo mě, když jsem našla něco, co se shodovalo jak v seriálu tak v knize ;). Kniha se mi četla docela rychle, a vidím to i na přečtení dalších dílů :)

Kikušák
Kikušák
12.06.2012 4 z 5

Tak na Lhářky koukám i jako seriál. Na knížku jsem podle seriálu, také narazila a docela zklamání nevím, ale je to úplný opak skoro všech postav i děj je skoro stejný.

jesie
jesie
08.05.2012 1 z 5

První jsem viděla seriál a nemohla jsem se dočkat, čím mne kniha překvapí. Bohužel mne překlad nezaujal, přišlo mi to jako přeložené přes Google. Další díl jsem si raději přečetla v originále.

DarkFireflies
DarkFireflies
13.04.2012 4 z 5

Od knihy jsem toho příliš nečekala a možná právě proto mě tak příjemně překvapila.
Nápad se mi neskutečně líbil, alespoň to není typický "slaďák". Sice mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na postavy a dokázala rozlišit kdo je kdo, ale to bylo snad to jediné, co mi na knize vadilo. :)

Kristie-Sophi
Kristie-Sophi
07.04.2012 4 z 5

Kniha se četla dobře, líbilo se mi, že je psaná ze 4 pohledů. Na tajemnu tomu dodávala zahadná/ý A. Akorát mi vadilo, že tam někdy neskloňovali jméno Aria :)

Sussane
Sussane
24.10.2011 1 z 5

Táto kniha ma vôbec nezaujala.Zo začiatku sa dala čítat ,ale potom som sa len premáhala aby som ju vôbec dočítala :(

Vanessa15
Vanessa15
01.09.2011

Ze začátku knihy jsem nějak nepochopila děj. Až někde v pulce knihy jsem si začala uvědomovat všechna jména hrdinek a dávat si dohromady jejich příběhy. ¨Jinak knížka se mi moc líbila :) Koukám i na seriál Rztomilých malých lhářek a stejně jako knížka se mi to moc líbí.

vercza
vercza
13.08.2011 3 z 5

Nějak odvařená jsem z toho nebyla.. možná to dělá to, že jsem jako první viděla seriál a pak jsem sáhle po knížce, tak mi dost vadily určité neshody, jako třeba barva vlasů, sourozenci, atd. Jak se říká, že knížka je lepší než film (seriál), tak v tomto případě to neplatí. Extra velký napětí jako u seriálu tu nezažijete a s nudou si budete říkat, ať už jsem proboha na konci knížky. Třeba se ještě hecnu a přečtu si i další díly, ale rozhodně dávám přednost seriálu, který si vysloužit 5 hvězdiček.