Roztomilé malé lhářky

Roztomilé malé lhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57888/roztomile-male-lhark-57888.JPG 4 619 120

Každý má co skrývat – zejména holky ze třetího ročníku střední školy – Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , BB art

Pretty Little Liars , 2006

Dashow
Dashow
31.07.2018 3 z 5

Jako první jsem viděla seriál a to jsem nejspíš neměla dělat...

Local_Bunny
Local_Bunny
20.05.2018 1 z 5

Možná byla chyba, že jsem jako první viděla seriál a až poté sáhla po knize, ale za mě opravdu ne. Dle mého by si člověk měl vybrat pouze jedno a u toho také zůstat. Je pravda, že obojí pěkně natáhli, ale aby v první knize zabili hlavní postavu v seriálu? No nevím.

Pokud někdo neviděl seriál, určitě se mu bude líbit zápletka čtyř slečen, které skrývají tajemství a pátou kamarádku. Oddechová četba pro mládež, která překvapí zápletkami, akcí i romantickými scénami.

SknihouVrukách
SknihouVrukách
30.04.2018 3 z 5

No, neviem ako hodnotiť. Na jednu stranu to bolo fajn, na druhú sa mi to nepáčilo. Hlavné hrdinky mi neboli sympatické,hlavne Aria a Hanna. Autorka stále naznačuje nejaké tajomstvá, mohla nám prezradiť viac. Čítalo sa to rýchlo a ľahko, takže 3*/5*. Uvažujem, či sa do ďalších dielov pustiť alebo nepustiť.

Lejdus
Lejdus
06.03.2018 3 z 5

Protože jsem četla knihu až po shlédnutí seriálu, tak jsem věděla přesně, jak se děj bude odehrávat. Příběh je zajímavý, napínavý. Určitě vhodné čtení pro náctileté.

Hanulka25
Hanulka25
04.03.2018

Seriál jsem neviděla. Začala jsem číst na doporučení dcery, která seriál hltala. Ze začátku jsem si říkala, že to není nic pro mě. Nicméně jsem četla dál a po přečtení prvního dílu je mi jasné, že si musím půjčit i ty další.

BB_
BB_
18.02.2018 4 z 5

No, hodnocení této knížky je pro mě docela těžké a velice ovlivněné seriálem, který jsem viděla jako první. Když se tedy pokusím nesrovnávat, že každá z holek vypadala jinak (pak ale trochu nechápu, proč jsou na přebalu :D), vadilo mi trochu, že jednou byla Emily zrzavá, za pár stránek blonďatá, jednou snad i bruneta. Taky některé věty nebyly ani gramaticky správně, podivně poskládané, musela jsem si to číst i třikrát, abych pochopila, co mi na té větě nesedí. Jednou zase v kapitole o Emily ji místo jejího jména nazvali Spencer.. Když sečtu tyhle věci, ubírá mi to asi na té jedné hvězdičce. Jinak zbytek samozřejmě nemůžu posuzovat, protože obvykle se kniha od seriálu liší, takže zbytek byl pro mě čtivý, nápaditý, napínavý, zkrátka takový, jak jsem si děj představovala. Každopádně.. jako fanoušek seriálu nevím, jestli po druhém díle sáhnu, protože neustále vidím všechny postavy, domy, ulice, auta, budovy, situace tak, jak vypadaly/jak se odehrávaly právě v seriálu a to mi trochu vadí, protože si ráda postavy představuju podle sebe. Mojí srdcovkou nadále zůstává seriál.

silvinka12
silvinka12
25.12.2017 5 z 5

Tahle kniha je velice povedená. Sice některé kapitoly mě ani moc nezaujali, jako třeba kapitoly o Emily. Nejvíc mě začne bavily kapitoly o Arii. Pokud narážím na další knížku této autorky určitě si ji přečtu.

BelphegorSara
BelphegorSara
23.11.2017 4 z 5

První jsem viděla seriál který miluju. Knihy jsem přečetla všechny jedním dechem a byy skvělé, ale bylo těžký si hlavní postavy představit jinak než v seriálu. Například Emily jako zrzku a Spencer jako blondýnku.

KnihomolkD
KnihomolkD
27.08.2017 4 z 5

Abych řekla tak knížka se mi hodně líbila. Byla hodně čtivá,oddechová a i k zamyšlení.
Konec byl hodně otevřený a já jsem sakra zvědavá na další díl i seriál.

RosaLucis
RosaLucis
16.08.2017 2 z 5

Seriál je mnohem lepší. Po dalším díle asi nesáhnu.

ComposeAdela
ComposeAdela
01.08.2017 4 z 5

Pěkná knížka, trochu mi vadily občasné překlepy nebo nesrovnalosti v překladu například vůči dalším dílům (třeba Emily byla jednou Trhač, a jednou Zabiják, i když se mluvilo stále o té samé přezdívce). Jinak považuji tuto sérii obecně za pohodové letní čtení, přestože v ní jde o sledování a spoustu vražd. Právě proto jí nemůžu dát pět hvězdiček. Když ji srovnám s jinými, pro mě "pětihvězdičkovými" knihami, zkrátka se jim nevyrovná. :)

Lucius30
Lucius30
25.07.2017 5 z 5

Nejdřív jsem viděla seriál, čehož trochu lituji, protože si ráda nejdřív udělám svůj obrázek o postavách (nejhorší to asi bylo s Emily, pořád jsem před sebou viděla Shay Mitchell, namísto slušňácké zrzky s mnoha sourozenci). Překvapilo mě, jak se celá kniha mohla vecpat do pilotního dílu seriálu! :D

Příběh jsem tedy vesměs znala, ale i tak mě to moc bavilo. Zajímalo by mě, jestli se i ostatní díly budou v něčem podobat seriálu. Jsem tak ráda, že jsem si v knihovně půjčila i druhý díl, protože napínavý konec vás prostě navnadí na další čtení!

Nikkaa
Nikkaa
26.06.2017 4 z 5

Byla jsem na vazkach zda vubec číst,do treti kapitoly,samosebou jsem zakoupila az do 8 dilu,a ted uz se jen modlim abych nepotrebovala kupovat další a další,nekonecny příběh ale chci se dozvědět více...serial sem neviděla ale po precteni jiste zkouknu pro porovnání :-)

Selendra
Selendra
25.05.2017 5 z 5

Miluji seriál a i knihy! Prostě nejlepší ❤

Eli99
Eli99
24.04.2017 5 z 5

Miluji seriál. Neodolala jsem a musel si přečíst i knížku. Super!

DirectionerEli
DirectionerEli
07.04.2017

Znám to jako seriál, ale jako kniha je to možní i lepší. Když se podíváte na seriál, a víte, jak postavy vypadají, je jednoduší si to představovat z knihy. Miluju tenhle celý příběh.

petra3242
petra3242
18.01.2017 4 z 5

Znala jsem příběh nejprve z televize, kde běžel seriál Prolhané krásky, který jsem si oblíbila. Před pár lety jsem tuhle knihu četla poprvé, líbila se mi a líbí se mi i teď. Jen autorka nemusela neustále zmiňovat všechny ty značky kosmetiky, oblečení a kdejakých vymožeností. A i když jsou v knize některé věci jinak a i postavy vypadají jinak, stejně se mi pořád vybavují postavy ze seriálu.

ivca3710
ivca3710
02.12.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Seriál miluju a tudíž je tohle něco pro mě :)

Jahoda197
Jahoda197
15.11.2016 5 z 5

V tomto případě doufám, že se knížky budou lišit od seriálu, ze kterého se po pár sériích stala slátanina a knížky budou nadále pokračovat v tomto duchu!

MotorkaN
MotorkaN
07.11.2016 3 z 5

Za mě takový průměr. Viděla jsem i pár dílů seriálu a ten se mi zdál lepší...