Malé klamárky

Každý niečo skrýva a tají - najmä na strednej škole, tak ako hrdinky tejto úspešnej série zo života zdanlivo perfektných dievčat. Spencer, Aria, Emily a Hanna sú nerozlučnými priateľkami. Spencer túži zbaliť sestrinho frajera, Aria sníva o učiteľovi angličtiny, Emily bojuje s novým dievčaťom v škole a Hanna nechce prezradiť svoje triky, ako byť neodolateľná. Navyše všetky štyri skrývajú jedno veľké a hrozné tajomstvo, odvtedy ako zmizla ich piata priateľka Alison. Ak by bola mŕtva, všetky tajomstvá by ostali ukryté. Lenže kto potom posiela záhadné odkazy podpisujúce sa "A"?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82638/male-klamarky-82638.jpg 3.9528

Roztomilé malé lhářky/Malé klamárky (1.)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá

Pretty Little Liars (2006)

Kniha Malé klamárky

Ana72154

Poprvé jsem knihu začala číst před 6 lety, jenomže mně moc nezaujala, a tak jsem se na to vrhla znovu.
Můžu říct, že jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dále. Zatím jsem neviděla seriál.
Tušila jsem, že dům ve kterém Alison bydlela s rodičema, bude nějak souviset s jejím zmizením.
U Spencer se mi nelíbí, že jí její rodiče neposlouchají a věří jen v její starší sestru.
Emily má taky úděsné rodiče, zvlášť když se musí řídit a dělat jenom to řeknou oni, zvlášť to s Mayou.
Hanně to zatím vychází bez úhony, ovšem čekám, že to přežene a dopadne to špatně.
Aria se mi moc nezdá její zamilovanost a flirt s učitelem angličtiny.

simi28

Původně jsem se do této knihy ani neměla v plánu pouštět, protože jsem nechtěla začít číst tak šíleně rozsáhlou knižní sérii, když mám seriál dávno zhlédnutý. Pak jsem se však jednoho dne odhodlala dát knižní předloze šanci a zároveň tím splnit čtenářskou výzvu.

Autorčin styl psaní mi opravdu sedí, mám zatím zkušenosti pouze s prvním dílem Hry lží a Perfekcionistek. Bohužel jsem ale samotnému příběhu nepřišla moc na chuť.
Postavy jsem si v seriálu zamilovala, ale tady mně strašně lezly na nervy. Také jsem si třeba nedokázala představit Hannu jako brunetku nebo Spencer jako blondýnku, což je samozřejmě moje chyba. Rovněž tu bylo poměrně dost krkolomných vět a nesrovnalostí. Například Emily byla nejdříve zrzka, pak blondýna, jednou měla i hnědé vlasy a jmenovala se Spencer.
Navíc mě nepříjemně překvapilo, že celá tato kniha je pouze pilotní epizodou mého milovaného seriálu.
Rozhodně neříkám, že tato knižní předloha je vyloženě špatná. Četla se téměř sama a byla pro mě milým únikem z reality. Kdybych jako první četla knihu, možná by se mi líbila více. Na druhou stranu, když ty dva poměrně rozdílné příběhy srovnám nehledě na pořadí jejich přečtení a zhlédnutí, kniha byla i tak průměrná a seriál naprosto skvělý.
Po dalším dílu asi nikdy nesáhnu, ale i přesto stráveného času s Roztomilými malými lhářkami nelituji.

Anchie

Seriál je seriál :-)

oblakaknih

Čtivé, s průběhem a napínavé. Naprosto to miluju!

Katuska88

Klasické středoškolské dívčí prostředí situované do Ameriky, ale neklasický lehce mysteriózní námět. Knihou jsem byla mile překvapená. Seriál neznám. Nejspíš si přečtu více dílů.

Terez67
27.08.2018

No jelikož jsem viděla serial tak už jsem viděla co se stane s tím jsem počítala ale já seriál miluju tak jsme si řekla že si chci přečíst postupně všechny díly... abych pravdu řekla trochu mě to zklamalo a to už tím jak je tam autorka vzhledově popisuje ....ja vím první byly knížky a pak film ale prostě mě to tam nesedlo..Ale jinak to bylo čtivé a hezké:) zkusím druhy díl a pak uvidím ale chtěla bych si pořídit a přečíst všechny :) ale jako seriál rozhodně doporučuju :)

LuScha
04.08.2018

Viděla jsem prvně seriál...chyba

Dashow
31.07.2018

Jako první jsem viděla seriál a to jsem nejspíš neměla dělat...