Rozrušená země II

Rozrušená země II https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97482/mid_rozrusena-zeme-ii-ezl-97482.jpg 4 4 3

Hlavní dějová linie spočívá v tom, že komunisté a organizátoři kolchozu Nagulnov a Davydov neúnavně bojují s problémy, které v kolchoze nastávají a přesvědčují vesničany, aby pracovali co nejusilovněji. Přitom postupně odhalují rozsáhlé protikomunistické povstání, které má své agenty rozmístěné na více místech SSSR, mimo jiné i v Hromoluzích. Zde se ho účastní například statkáři Ostrovnov nebo Polovcev. Nagulnov a Davydov se spolu s dalším komunistou Razmjotnovem ozbrojeni vypraví k Ostrovnovu domu, kde se kontrarevolucionáři skrývají. Polovcev s kamarády však po komunistech vrhají granát a střílí z kulometu. Davydov i Nagulnov při potyčce zemřeli, povstání však bylo potlačeno, zajatí povstalci vyzradili ostatní a postupně byli všichni antikomunisté zatčeni a zastřeleni nebo uvězněni.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

Podňataja celina , 1960

Pavelpi
Pavelpi
20.08.2019 2 z 5

Tohle je ještě slabší než první díl.A ten závěr mi taky moc nesedí.

Igor1311
Igor1311
01.09.2018 5 z 5

pokračovanie kolektivizácie v donskej oblasti opisuje autor svojim tradičným, silne sociálnym cítením. so štipkou humoru poukazuje na ťažký život obyvateľstva, čoraz viac utláčaného sovietskou mocou

valentýna
valentýna
18.01.2013

Četla jsem jen I. díl této knihy z roku 1958, zakládání družstev, vyhnání kulaků to vše řízené sověty, kteří posílali své soudruhy z řad dělníků i do nejodlehlejších vesnic zabírat majetek kulaků a hospodařit na společném ve družstvu. Takto vyslaní dělníci často nevěděli nic o životě na vesnici a o pracech v zemědělství také ne. Kniha se dala číst, nudná mi nepřipadala, ale nadšená z ní také nejsem, podprůměrná, snad by mi něco řekla kdybych ji četla v dané době, nevím.

1960  79%Osud člověka
1952  92%Tichý Don