Rozprávky barda Beedla

Rozprávky barda Beedla https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51908/bmid_rozpravky-barda-beedla-8Cc-51908.jpg 4 5082 662

J. K. Rowlingová hovorí: „Fanúšikovia Harryho Pottera boli pochopiteľne sklamaní, keď sa na verejnosť dostala iba jedna kópia Rozprávok barda Beedla. Preto s potešením oznamujem, že vďaka veľkodušnej podpore vydavateľov Harryho Pottera a Amazonu (ktorý kúpil rukou písanú kópiu na dražbe) a s povolením skvelých ľudí, ktorí vlastnia ostatných šesť originálnych kníh – Rozprávky barda Beedla budú teraz dostupné všetkým fanúšikom Harryho Pottera. Poplatky za poskytnutie autorských práv budú venované Children’s High Level Group v prospech detí v ústavoch, ktoré zúfalo potrebujú, aby sa ich niekto zastal. Nové vydanie bude obsahovať rozprávky, ktoré z originálu napísaného v runách preložila Hermiona Grangerová, s mojimi ilustráciami, ale aj poznámky profesora Albusa Dumbledora, ktoré budú uverejnené s láskavým dovolením Archívu riaditeľov Rokfortu .” Rozprávky barda Beedla, v ktorých Harry našiel kľúče k riešeniu poslednej úlohy – zničiť horcruxy lorda Voldemorta, obsahujú päť čarodejníckych rozprávok, ktoré zanechal Hermione Grangerovej Albus Dumbledore v siedmej a záverečnej knihe Harry Potter a Dary Smrti. Iba jediná – Príbeh troch bratov – je vyrozprávaná v knihe. Zvyšné štyri rozprávky vyjdú po prvý raz.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Ikar (SK)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

hippiesak
13.03.2023 5 z 5

Velmi milé bajky z kouzelnického světa doplněná velmi zajímavými myšlenkami Albuse Brumbála :) Knížka je útlá, čas čtení cca 1 hodina, ale bavilo mě to :)

Luciluc
01.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Takovouhle čtenářskou jednohubku ze světa čar a kouzel jsem momentálně potřebovala. Kniha obsahuje pět příběhů a ke každému z nich poznámky Albuse Brumbála. Nejvíce se mi líbil Příběh tří bratří, ale když pominu tuto nejznámější bajku, oslovila mě Fontána příznivé sudby.
"Všichni čtyři pak prožili dlouhý a šťastný život a nikdo z nich nevěděl ani netušil, že voda fontány nemá žádné zázračné schopnosti."
Další příběhy dle sestupné oblíbenosti jsou: Mágovo chlupaté srdce, Králice Alice a chechtavý pařez, Čaroděj a skákající hrnec. V knize jsou hezké "minimalistické" ilustrace. Je to čtivá oddechovka, kterou doporučuji každému fanouškovi knih J.K.Rowlingové.

bárbra13
16.02.2023 5 z 5

Prostě srdcovka!

Predator3313
11.02.2023 4 z 5

Jako doplnění podvědomí o světě HP to není špatné. Nicméně bajky mi přišly opravdu extra krátké. Kdyby nebylo komentářů od Brumbála, tak samotné bajky jsou čtení na několik desítek minut.
Takže nebylo to špatné, ale trochu jsem doufal ve víc. Hlavně příběh 3 bratří, který je důležitý pro děj knih a filmů jsem doufal, že bude trochu rozvedený.

ArkAngel
31.01.2023 3 z 5

Přestože jsou bajky psané Rowlingovou zajímavé, pochopitelně se nemůžou rovnat starým evropských příběhům s dlouholetou tradicí, byť se jejich dřívější drastičnosti snaží autorka přiblížit. Svým způsobem je škoda, že polovinu díla tvoří Brumbálovy poznámky, protože bych si kouzelnických příběhů přečetl více, ale i ony pomáhají dokreslit onen magický svět, který mají všichni fanoušci Harryho Pottera rádi.

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Skvělé kouzelnické/kouzelné pohádky, které v sobě skrývají moudra a poučení. Za každou pohádkou je i komentář Albuse Brumbála. Všechny pohádky jsou opravdu originální, mají kouzelnou atmosféru, ovšem některé (hlavně Mágovo chlupaté srdce) nemají zrovna typický pohádkový nádech a pro děti můžou působit strašidelněji. Všechny příběhy jsou ale skvělé. Klidně bych jich v knize uvítala víc. Tato kniha nesmí chybět ve sbírce žádného fanouška Harryho Pottera.

cucik14
18.01.2023 5 z 5

Určitě doporučuji pro milovníky HP :) Pohádky jsou zajímavé a i komentáře Albuse Brumbál za každou z nich stojí za to.

Ejv
07.01.2023 4 z 5

Byl to dárek od kolegů z práce.
Jsem milovnice Harryho, takže mi udělali velikou radost.
Nejlepší bajka stejně pro mě je "Příběh tří bratří". Je to tak neskutečně dobře napsané. Krátké, výstižné, pravdivé. Pecka! :)

Petr13103
03.01.2023 4 z 5

Vskutku zajímavé a poučné. Sympatický kouzelnický svět

Knihy_nad_zlato
31.12.2022 4 z 5

Jednotlivé příběhy byly zajímavé, navíc se i hodily, když jsou na některé i odkazy v průvodní série, třeba Králice Alice nebo ten příběh tří bratří.
Navíc je v knížce spousta hezkých obrázků.

Karoley
30.12.2022 5 z 5

Pět bajek z kouzelného světa Harryho Pottera, doplněných poznámkami Albuse Brumbála. Z původních run přeložila Hermiona Grangerová.
Tak tyhle pohádky čtou čarodějové před spaním svým dětem ;) Pro fanoušky HH povinnost. Přečteno během chvilky, příjemná jednohubka.

Čaroděj a skákající hrnec 4*
Fontána příznivé sudby 5*
Mágovo chlupaté srdce 4*
Králice Alice a chechtavý pařez 4*
Příběh tří bratří 5*

+ hvězda navrch za Brumbálův vědecký rozbor jednotlivých bajek, to se mi moc líbilo.

padajicidvere
27.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Pro fandy HP je přečtení knihy snad nutnost. Jde o kouzelné příběhy, které jako ty "naše" mudlovské nutí k zamyšlení. Mágovo chlupaté srdce, přála bych si, aby příběh skončil dobře..

Luci-_-
27.11.2022 5 z 5

Opět skvělé nahlédnutí do kouzelnického světa. Pro mě osobně byly Brumbálovy poznámky naprosto zbytečné a poněkud nudné, ale chápu, že si našly svoje fanoušky. Krásné příběhy.

Laerry
25.11.2022 5 z 5

Velmi čtivé bajky, které nepostrádají morální ponaučení, stejně jako ty naše mudlovské. Pro fanoušky Harryho Pottera téměř povinnost knížku aspoň přečíst:-) Nejlepší asi bude povídka "Příběh tří bratří", který byl i ve filmu, ale velmi mě zaujala bajka "Mágovo chlupaté srdce", která je docela tragická a nebo naopak optimistická "Fontána příznivé sudby", která dost připomíná naše klasické pohádky, ve kterých se postavy vydají na nebezpečnou cestu, kde musejí prokazovat své přednosti, aby dostali to, co si zaslouží.

clara-josep
24.11.2022 4 z 5

Podle mě to byla skvělá knížka - akorát málo příběhů:-)

Bafy
14.11.2022 4 z 5

Tak Harry to sice není, ale je to fajn čtení. V každé z bajek najdeme nějaké to poučení a poselství....

Fiso
21.10.2022 5 z 5

Bavily mě Brumbálovy poznámky, a samotné příběhy byly taky pěkné (lepší než mudlovské pohádky). ;)

Grohlinka
10.10.2022 2 z 5

Vim, ze budu asi cerna ovce, ale mne tak strasne vadily a rusily poznamky mezi jednotlivymi bajkami, az mi vlastne celou knihu zprotivily. Jednotlive bajky nejsou zase tak spatne, ale rozhodne nevydaji na celou knihu.

adela.hol
02.10.2022 5 z 5

Po čase návrat do světa Harryho Pottera a jako vždy jsem nadšená. Napsat doplňkovou knížku, aby všichni věděli, o čem je v tom posledním díle řeč, se Rowlingové opět povedlo.

Líbily se mi samotné bajky, jejich ilustrace i Brumbálovy komentáře. Všechno to do sebe znovu skvěle zapadalo.

Johana
20.09.2022 4 z 5

Nevěřím, nevěřím! Paní Rowling podle mne neví, které bajky jsou kouzelnickým dítkám čteny na dobrou noc. Proto si vymyslela tyto bajky. Jo. A to sice včetně Brumbálových komentářů.
Bard Beedly možná opravdu žil, ale pokud něco napsal a Hermiona to pak přeložila z původních run, byly to jiné příběhy, které před naším nevhodně zvídavým zrakem zůstávají skryty za pláštěm neviditelosti.