Rozmary lásky: Poslední paní Rožmberská

Rozmary lásky: Poslední paní Rožmberská https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54989/bmid_rozmary-lasky-posled-54989.jpg 4 37 16

Když Kateřina z Ludanic osiří, stane se majitelkou helfštýnského panství a výhodnou partií. Křehká dívka sní o romantické lísce, ale její manželství s Petrem Vokem z Rožmberka má být jen výhodným spojením dvou šlechtických rodů. Počáteční lhostejnost se mění v křehký cit, který však hrozí zničit Vokova nespoutaná povaha i nepřízeň císaře Rudolfa II.... celý text

katka134
17.07.2023 4 z 5

Hezký příběh, který mě více seznámil s posledním Rožmberkem a jeho milou paní.

Amneris
25.02.2023 4 z 5

Období posledních Rožmberků je moje oblíbené, takže mě potěšilo, že jsem narazila na další titul, který jsem nečetla. Kniha byla od začátku velmi čtivá, líbil se mi popis ze života Kateřiny i Petra, než se vzali. Ačkoliv se historikové přou o tom, zda tento sňatek byl i přes velký věkový rozdíl šťastný nebo ne, tak si osobně myslím, že svým způsobem určitě byl :-)

sweeney
02.10.2022 4 z 5

Další zajímavě psaná knížka od paní Černé :) Líbí se mi, že nejde jen o strohá historická fakta, ale že je příběh ponechán historickým románem, tak, jak to třebas i mohlo ve skutečnosti být, kdo ví :)

Jozefina
14.11.2020

Velmi pěkná kniha. O životě Rožmberků a rodu Ludanic. Je pěkně popsán příběh Petra a Kateřiny. Zaujal mě příběh obou rodů a je velká škoda, že vymřely po meči i přeslici. Slyšela jsem, že byli velmi zámožní více než anglické království v té době.

ondras666
24.01.2020 5 z 5

Za mě výborná kniha. Plná reálných historických osob, které se vzájemně doplňují. Příběh "dvojité duše" Kateřiny je krásně popsán, že si ani nevšimnete její duševní poruchy.
Opravdu jsem se bavil při čtení a rád se podívám na místa spojená s těmito dvěma rody.

pagac17
19.01.2020

Poutavá kronika dvou šlechtických rodů, z Ludanic a z Rožmberka, autorka zajímavým podáním objasnila lásku a zábavu obou představitelů- Kateřiny a Petra. Do poslední části jsem četl skoro neustále, k vyjasnění problémů obou šlechticů mi pomohl i dovětek, jak všechno je zaznamenáno v kronikách. Brzké úmrtí paní Kateřiny a následovně Petra Voka

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

O Kateřině z Ludanic,která se stane majitelkou helfštýnského panství...Pocházím s tohoto kraje tak jsem si krásně vcítila do té atmosféry psaní úplně mě to pohltilo,moc pěkné historické , romantické čtení...

Světlana694
09.03.2019 5 z 5

Velice čtivá kniha, velmi mě zaujala a děkuji autorce.
Mám radost, že jsem mohla prožít tak hezké okamžiky s knížkou.
Líbí se mi, že se odehrává na hradě Helfštýně a dalších místech v Česku.

Damato
25.09.2017 3 z 5

Trochu jsem zaskočila sama sebe a to tím, že jsem čekala něco jiného, něco víc , co by mě udrželo u knihy, ale možná si za to můžu sama. Nějak jsem se do těch Rožmberků letos pustila a mám zřejmě "přerožmberkováno"...

evago
02.10.2016 4 z 5

příjemné čtení

alnahu
15.09.2015 4 z 5

Krásně popsaný příběh Kateřiny z Ludanic a Petra Voka, kniha nás provede jejich životem a částečně nám i vysvětlí proč vymřel tak slavný rod Rožmberků po meči i po přeslici.

jaja1989
01.05.2015 3 z 5

zajimavy ale autorka ma na vic

Mirka131
28.12.2013 5 z 5

Trochu jiný pohled na Petra Voka z Rožmberka, než jak jej známe z televize v podání Miloše Kopeckého. Kniha se velice příjemně čte, má rychlý spád. Popis, jak se postupně měnil a vyvíjel vztah mezi Kateřinou a Petrem, jak řešili své spory, nedorozumění, ale i vzájemnou lásku, by mohl být inspirací i pro současnost. K některým pasážím jsem se vrátila i několikrát.

irousek9
07.12.2013 4 z 5

Velice krásně a citlicě napsaná kniha i když trochu smutná,ale takový byl už osud Kateřiny z Ludanic . Oceńuji i historickou přesnost autorky.

danazeskolky
13.09.2013 3 z 5

Takové lehčí čtení, spíš pro ženy než pro muže (na základě zkušenosti: ženy chválí, muže nezaujalo). Romantika, ale na základě historických skutečností. Líbilo se mi barvité vykreslení života ve středověku. Příběh nebyl moc do hloubky, ale nějak zvlášť mě to nepobuřovalo. Oddechovka.

Merci72
09.08.2013 3 z 5

Historické romány zrovna nemusím, ale vzhledem k tomu, že jsem již měla možnost číst knížky od autorky a byla jsem zvědavá, tak jsem se do ní pustila. A opět nezklamala. Pro mne velice čtivé a navíc obohacené o historické fakta, které se člověk sám nedozví, nebo už nepamatuje. Na hrad Helfštýn se od té doby dívám už úplně jinak. Za mne určitě palec nahoru. A nejen za mne. Kniha putovala po celé rodině a všechny uchvátila také.