Rozmarné léto

Koupit

Příběh jednoho léta „poněkud nešťastného způsobu“. Banální historky třech pánů, nudících se v dešti, změnila květnatá spisovatelova čeština v dobrodružství ještě předtím, než přijel Arnoštek se svou krásnou společnicí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46584/rozmarne-leto-46584.jpg 3.41546
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Rozmarné léto

Zemiakol

Rozmarné léto mě ničím zvlášť nezaujalo, spisovatelův styl psaní mi úplně nesedí. Čteno v rámci maturity, znovu už bych si to nevybral.

EsoRimmer

Z Rozmarného léta mám podobný pocit, jaký jsem měl z Markéty Lazarové. Ani tady se nemůžu zbavit pocitu, že chabý, poměrně jednoduchý děj maskuje Vančura až příliš květnatým jazykem.
Rozmarné léto je v celku o ničem. Jednoduché, lehce erotické téma se tady mísí s popisy přírody a letní atmosféry. Atmosféra je něco, co se knize upřít nedá, ale, bohužel, Vančurův květnatý jazyk se místy čte dost špatně.

Gumiczud
18. srpnaodpad!

Kniha se mi četla hodně špatně. Je velice krátká o to déle jsem jí četl. Xkrát jsem si musel některé pasáže přečíst znovu, abych děj pochopil. Asi jsem na tuhle knihu moc mladý.

prcek18

kniha se mi moc líbila

whale77

Těžké čtení. I když mám češtinu velice ráda, tak tady jsem to nedávala a v duchu jsem autorovi spílala za jeho jazykový exhibicionismus. Film jsem do té doby, než jsem knížku rozečetla, neviděla, pustila jsem si ho v průběhu četby, abych se ujistila, že mi při čtení nic neuniká. A ne, zvládla jsem to se ctí, a příběh i zachycení charakterů postav mě pobavily. Ale myslím, že kdyby nebylo výzvy z loňského roku a tématu „Kniha s ročním obdobím v názvu“, tak bych zase byla o jednu povinnou četbu chudší.

Cleo De Nile

Kniha se mi četla hodně obtížně, a i přes to, že byl děj jednoduchý, mi dělalo problém knihu pochopit. Bylo to zřejmě způsobeno specifickým jazykem celé knihy. Často se zde vyskytovaly archaismy, přechodníky... Když se však teď nad dějem díla zpětně zamyslím, velmi mě překvapil závěr knihy. Jelikož celou knihu se vztahy mezi postavami tak nějak míchaly a nakonec to vlastně dopadlo úplně stejně, jako to celé začalo.

Kaja01

Příjemná letní jednohubka, která nejspíš přistane i na mém maturitním seznamu :-)

raketackova

Jedna z nejlepších českých knih, kterou jsem kdy četla. Styl psaní je opravdu úžasný, rozvinutý jazyk se postará o naprosto skvělý požitek ze čtení.