Rozmarné léto

Koupit

Příběh jednoho léta „poněkud nešťastného způsobu“. Banální historky třech pánů, nudících se v dešti, změnila květnatá spisovatelova čeština v dobrodružství ještě předtím, než přijel Arnoštek se svou krásnou společnicí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46584/rozmarne-leto-46584.jpg 3.41728
Romány, Literatura česká
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Rozmarné léto

martin.root

Moje nejoblíbenější knížka a Můj nejoblíbenější AUTOR se skvostnou a nepřekonatelnou češtinou.

000nugatovej
22.11.2020

A znovu, ač čteno po několikáté, se dobře bavím. Ta rozmarná historie je rozkošná.
Poklidné líné léto a v něm najednou jako blesk: "Lampy! Kouzelný klobouk! A strmý provaz!" (str. 121) A taky lákavá Nezválková - "její otec, jenž byl veliký hříšník, všechno uměl a skládal krásné básně." (str. 51) To náhlé vzrušení, neboť "Co jest velikého mimo oblohu věčně modrou a vášně věčně krvavé." (str. 16) A to vše neopakovatelným spisovatelským jazykem, kde na nás pomrkávaje Vančura "na své cestě za výrazem došel až k stupni nesrozumitelnosti téměř zajímavé." (str. 21)

lavash
21.11.2020

oslava jazyka

willy9203
19.11.2020

Příběh není nijak mimořádný, ale zpracování je unikátní. Z té knihy dýchá pohoda, ač některé scény jsou poměrně dramatické (např. šití ucha). Čeština nemusí někomu sedět, ale já si ji užívám, protože je to krásný jazyk.

Kate72
15.11.2020

Knihu jsem si kdysi vybrala za povinou četbu k maturitě, vzpomínám si, že mě vůbec neoslovila. Teď si ji shodou okolností vybral i můj syn. A tak jsem si říkala, že si ji po letech zkusím přečíst znovu, třeba v ní najdu něco, co mi tehdá unikalo.... takže přiznávám, nic jsem nenašla:( a už to víckrát zkoušet nebudu!

anebar
06.10.2020odpad!

Kniha se opravdu těžko čte. Vždy dám knize minimálně několik desítek stran, aby mě zaujala, zde to bohužel nešlo.

LucinkaPevensi
25.09.2020

Údajně pan Vančura nádherně pracuje s českým jazykem. Ehm ehm. Tak nádherně, že se to skoro nedá číst jak je to krkolomné. Humoristický románek??? Tak tohle by pro zábavu četl asi jen masochista. Je to nuda k uzoufání, takže jsem ji četla neúměrně dlouho a vtip v tom není prostě žádný. Všechny postavy se chovají naprosto hrozně. Ten kněz pokrytec běhající za holkama už byl poslední kapka. Nikdy víc!!! Jedna hvězda je za... asi za Čapkovy obrázky.

1amu
07.09.2020

31.1.2020 jsem tuto krásnou knihu, pro někoho nečitelnou, či také nezfilmovatelnou, komentoval. Uběhlo 7 měsíců a dozvěděli jsme se smutnou zprávu, že v sobotu dne 5.9. 2020 opustil tento svět jeden z velikánů režie u nás Jiří Menzel. Udělal nám čtenářům, svými filmy, zejména těm, kteří mají rádi V.Vančuru a B.Hrabala, mnoho radosti.
Bylo mu požehnaných 82 roků, kdy vydechl naposled.
Rád bych se s kouzelníkem Arnoštkem z Rozmarného léta rozloučil několika slovy.
Arnoštek byl nejen kouzelník, ale i provazochodec a pan Jiří udělal dobře, že se této role zmocnil. Zdá se mi, že by to nikdo nezahrál lépe než on. Totéž při výběru rolí pro tento film. Vzpomeňme si na zoufalého pana faráře, když mu mistr plavčí pan Důra sešívá ucho. Dal na doporučení a od té doby nás herec pan Řehák těšil stabilně. Totéž u mladičké, začínající krásné Jany Preissové.
O kvalitách R.Hrušínského, V.Brodského a M.Myslíkové je zbytečné mluvit. Na film se občas podívám a také nahlédnu do malé knížečky s krásnými ilustracemi Josefa Čapka.
Pane Jiří, budete nám hodně moc chybět. Z druhé strany si myslím, že se nebudete nudit, to jste nikdy nedovedl. Když jste nerežíroval, vždy zde byla nabídka od kamarádů na "roličku" v jejich filmu. Třeba ve filmu Obžalovaný režisérů Kadára a Klose (1964), kde jste zahrál mladičkého obhájce.
Nelze na vás zapomenout - Vesnička středisková je pouze jedna . A kochejte se tam kdesi nahoře !