Rozhovory s přáteli

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román Sally Rooney Rozhovory s přáteli vzbudil ve světě zcela ojedinělý ohlas. Z neznámé autorky se doslova přes noc stala literární celebrita, její kniha vévodila žebříčkům prodejnosti i kulturním rubrikám a získala nejedno literární ocenění, a to nejen proto, že knihu můžeme číst jako romantickou komedii, plnou nevěry, sexu, odcizení i sblížení, ale zároveň jako silný příběh o životě a myšlení současných mladých žen.

Rozprostírá se před námi příběh jednadvacetileté dublinské studentky a básnířky Frances, její kamarádky Bobbi a o něco staršího manželského páru, herce Nicka a fotografky Melissy, spolu s vypravěčkou Frances sledujeme složitou dynamiku vztahů, intelektuálních debat i milostných románků. Titulní „rozhovory s přáteli“ jsou přitom nesmírně otevřené. Frances, Bobbi, Nick a Melissa spolu mluví o sexu a přátelství, umění a literatuře, politice a genderu a samozřejmě i o těch druhých s až nemilosrdnou upřímností. Každopádně čtenáře čeká fascinující, velmi precizně promyšlený a výtečně napsaný román o vztazích, intimitě, komunikaci s okolím a osobním zrání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/408541/rozhovory-s-prateli-RjM-408541.jpg 4.46
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Argo
Orig. název:

Conversations with Friends (2017)

Počet stran:284
Jazyk vydání:český
Překlad:Radka Šmahelová
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-257-2812-3
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Rozhovory s přáteli

Přidat komentář
cecilieanie
11. července

Je to super, nemohla jsem se odtrhnout

salamandrina
08. července

Sonda do duše jedný holky. Bála jsem se, že mě to zklame, ale bylo to fajn čtení, zajímavý, krásný detaily, obrazy. Přirozený. Úplně hitovku bych z toho nedělala, ale svou atmosférou alá černobílý 70.léta intelektuální film, si mě kniha poměrně dostala.


Štítky

irská literatura prvotina

Autor knihy

Sally Rooney
irská, 1991

Kniha Rozhovory s přáteli je:

v Právě čtených2x
v Přečtených8x
v Doporučených1x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst89x
v Chci si koupit24x