Rozhovory s Josifem Brodským

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha rozhovorů s ruským básníkem se v jeho zemi stala literárním bestsellerem. Vypráví o mládí stráveném mezi přáteli, mezi něž patřila i Anna Achmatovová, o vykonstruovaném soudu a o vyhnanství na ruském severu, o vynucené emigraci r. 1972, o pobytu v Evropě a USA a o převzetí Nobelovy ceny za literaturu v r. 1987. Čtyři kapitoly jsou věnovány Brodského oblíbeným autorům: Marině Cvatajevové, Anně Achmatovové, Robertu Frostovi a Wystanu Hugh Audenovi. Rozhovory pojednávají nejen o dějinách ruské literatury, především poezie, ale i literatury světové. Tvorbu autorů Josif Brodskij analyzuje i hodnotí. Zemřel na vrozené srdeční komplikace v 56 letech r. 1996, aniž by se vrátil do rodného Petrohradu. Originální vydání knihy je z r. 1998....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99306/rozhovory-s-josifem-brodskym-99306.jpg 56
Žánr
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Camera Obscura
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Rozhovory s Josifem Brodským

Přidat komentář
sika444
22. dubna

Skvělá kniha, která se čte sama. Mnoho přísných soudů, ale i bystrých postřehů od obou protagonistů (i když Brodskij je ten hlavní). Skvělé poznámky o ruské literatuře, o emigraci, o poezii, o Anně Achmatovové a celé plejádě ruských básníků. Inspirativní - už jsem přečetl Frosta a Kavafise. Sháním Audena.

lentolog
18. března

Množstvo podnetov, objavov a nasmerovaní v poézii i priľahlých sférach. Skvelé rozhovory dvoch rozhľadených Rusov z New Yorku.


Bolkonská
12.10.2015

Vynikající kniha, průvodce Petrohradem, ale taky nečekaně dojemný a osobní vhled do života a tvorby velkých ruských osobností - Cvetajeva mi nic moc neříkala, dokud mi ji pánové nepřiblížili. Smutnou stránkou jinak překrásné publikace je zanedbaná redakční stránka. Hlavně čárky jsou ach úplně na smyčku.

Doporučujeme

Bílá Masajka
Bílá Masajka
Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh
Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh
Pianista
Pianista
Ženy z bloku 10 - Lékařské pokusy v Osvětimi
Ženy z bloku 10 - Lékařské pokusy v Osvětimi

Autor a jeho další knihy

Solomon Volkov
ruská, 1944

Kniha Rozhovory s Josifem Brodským je v

Přečtených7x
Doporučených2x
Knihotéce4x
Chystám se číst5x