Rozhovory s Josifem Brodským

Kniha rozhovorů s ruským básníkem se v jeho zemi stala literárním bestsellerem. Vypráví o mládí stráveném mezi přáteli, mezi něž patřila i Anna Achmatovová, o vykonstruovaném soudu a o vyhnanství na ruském severu, o vynucené emigraci r. 1972, o pobytu v Evropě a USA a o převzetí Nobelovy ceny za literaturu v r. 1987. Čtyři kapitoly jsou věnovány Brodského oblíbeným autorům: Marině Cvatajevové, Anně Achmatovové, Robertu Frostovi a Wystanu Hugh Audenovi. Rozhovory pojednávají nejen o dějinách ruské literatury, především poezie, ale i literatury světové. Tvorbu autorů Josif Brodskij analyzuje i hodnotí. Zemřel na vrozené srdeční komplikace v 56 letech r. 1996, aniž by se vrátil do rodného Petrohradu. Originální vydání knihy je z r. 1998....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99306/rozhovory-s-josifem-brodskym-99306.jpg 56
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Camera Obscura

Kniha Rozhovory s Josifem Brodským

sika444

Skvělá kniha, která se čte sama. Mnoho přísných soudů, ale i bystrých postřehů od obou protagonistů (i když Brodskij je ten hlavní). Skvělé poznámky o ruské literatuře, o emigraci, o poezii, o Anně Achmatovové a celé plejádě ruských básníků. Inspirativní - už jsem přečetl Frosta a Kavafise. Sháním Audena.

lentolog

Množstvo podnetov, objavov a nasmerovaní v poézii i priľahlých sférach. Skvelé rozhovory dvoch rozhľadených Rusov z New Yorku.

Bolkonská
12.10.2015

Vynikající kniha, průvodce Petrohradem, ale taky nečekaně dojemný a osobní vhled do života a tvorby velkých ruských osobností - Cvetajeva mi nic moc neříkala, dokud mi ji pánové nepřiblížili. Smutnou stránkou jinak překrásné publikace je zanedbaná redakční stránka. Hlavně čárky jsou ach úplně na smyčku.

Bílá Masajka
Bílá Masajka