Rozhovory s Janem Werichem

Rozhovory s Janem Werichem https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28545/rozhovory-s-janem-werichem-Trj-28545.jpg 5 93 23

Výborná kniha plná rozhovorů s Janem Werichem, ukázkami jeho tvorby, korespondence a fotografií. Vznikla v posledním období Werichova života. 1.vydání - 248 stran textu - 32 stran příloh (fotografií z osobního archivu Jana Wericha)

Janizoun
27.09.2023 5 z 5

Výborné čtení plné moudra, to mě pokaždé napadne po přečtení této knihy. V knize najdete také úryvky z divadelních her, pohádky, mnoho krásných fotografií a dokonce i texty písniček V & W.
Kdo má rád Jana Wericha, úžasného člověka, který žije stále v mnoha našich srdcích, ten si krásně počte.

michall17
22.05.2022 4 z 5

Velmi příjemné čtení rozhovoru p. Janouška s Janem Werichem..

Lukyn96
19.08.2021 5 z 5

Nevím proč, ale více než jeho dílo, mne dosud daleko více zajímá Werich jako osobnost, a tak jsem v naší knihovně sáhl po této knize. Pan Werich podle všeho byl zajímavá osobnost s velkým nadhledem, kterým v pokročilé fázi života čelil svému nedobrému zdravotnímu stavu. Bohužel se i zapletl s komunistickým režimem, ale tomu se tehdy vyhl málokterý ambiciózní člověk.

evonra
22.06.2021 5 z 5

Skvostné .... aneb když krása střídá nádheru.

Vlado84
12.10.2020 5 z 5

„Největší umění je být živ po svém”

To je tak krásna knižka ❤️
Nespočet nádherných myšlienok pána Wericha.
Nádhera.

radusak9806
22.03.2020 4 z 5

Musím říci, že po přečtení této knihy jsem prostě neskutečně nakrnutá na knihu Jan Werich Za oponou, která je jen okleštěnou variantou této knihy na hrubším papíru a písmem pro předškoláky.
Neříkám samotné rozhovory pro přečtení x knih začnou splývat a nějak se už neorientujete, jestli jste už četli v této knize nebo v jiné. Přece jen rozhovorů s Janem Werichem je nespočet.

knihcitko
10.03.2020 5 z 5

Co může člověk vůbec k této knize říct? Možná jen díky za to, že jsme měli Wericha, po kterém nám tady zbylo tolik moudra a nenásilné lidské filosofie, opravdu skvělého humoru a spousta knih. A je opravdu škoda, že už pana Wericha nemáme.

bee88maja
12.11.2019 4 z 5

Hodnotit knihu, která nese tolik myšlenek k "zamyšlení" je vždy obtížné. Za mne byl pan Werich velmi moudrým mužem. A upřímně jsem ráda, že se z jeho myšlenek tolik i díky tomuto rozhovoru uchovalo. Úryvky z divadelních her (a obecně tvorby V+W) byly příjemným zpestřením čtení...

alef
13.04.2019 5 z 5

„Nebot jsem rád, že jsem naživu. Že žiju, dýchám, že miluji, že doufám, že pochybuji,
že sním, pláču, směju se, že se bojím, že mám roli na tomto velkém bláznivém divadle.“
(dopis Jana Wericha panu Williamu Shakespearovi z knihy Falstaffovo babí léto)

Pana Wericha mám ráda, a tak to pro mě bylo příjemné čtení ... a bylo to víc, byl to příjemně strávený čas. Bylo totiž nesmírně zajímavé "poslouchat" o čem si ti dva pánové povídali, ... na přetřes přišly soukromé radosti i starosti, úvahy o životě a smrti, i filozofie a názory na svět a veřejné dění, ... ti dva toho probrali opravdu hodně, a vzali to pěkně od vzpomínek na dětství, rodiče a prarodiče, přes školní docházku, a taky do Ameriky zavítali a vzpomněli na pana Ježka, aby pak přišla řada na pohádky a samozřejmě, divadlo, herectví, smích a nezapomněli ani na Shakespeara.
Nejvíc jsem se toho ale dozvěděla asi o přátelství: "Oba však nesnášeli setkání po dlouhé době. Když se viděli po 9 letech řekli si na uvítanou jen: “Kapánek jsem se opozdil." "To nic, já s tím počítal.“ ... řeč tu je samozřejmě o dvojici V&W.

Na otázku, kdo je přítel, pan Werich řekl: “Nechci, aby člověk, který je mým přítelem, souhlasil se vším, co dělám. A potřebuju, aby on nevyžadoval můj souhlas se vším, co on dělá. Ale k tomu musíte být dostatečně svůj.“
Svoucí ... to pan Werich byl.

aktijnov
02.08.2018 5 z 5

Některé pasáže nádherné. Plné moudra a úsměvů...

Melanka
16.07.2018 4 z 5

Werichovo vyprávění se čte moc hezky. Dojem mi kazila minulost autora Janouška. Nikdo jiný, než komunisty prověřená osoba, by tenkrát s Werichem asi knížku vydat nemohla.

1amu
28.03.2018 5 z 5

Na koupi této knihy mám nezapomenutelnou vzpomínku. Těsně předtím než se začala prodávat (pověstné čtvrtky) jsme se přestěhovali blíže k Praze - do Brandýsa n/L. Jedna z mých prvních cest vždy vedla do knihkupectví a tak i tam, jako "bažant" jsem poprosil o rezervaci. "Víte pane, my jich máme k prodeji 10, když se postavíte do fronty po 5-té ráno, tak možná budete mít šanci" řekla ta dobrá žena. Inu co bych pro Wericha, mého miláčka neudělal. Před osmou ráno přichází ona dobrá paní, která mi při koupi sdělila: "Fuj, to jsem si oddechla ! Byl jste sedmý !"
Pan Janoušek uměl ! Napsal dobrou knížku. Oceňuji zejména historky ze začátků Osvobozeného divadla, vzpomínky na jeho herce, vztah k rodině-zejména ke vnučce Fanče. Jediným kazem knihy je zřejmě v té době, požadovaný doslov komunisty národního umělce - Rybáka. S touto kreaturou neměl pan Werich nic společného ! Bohudík ve vydáních od r.1990 již zmizel.
Je velkou zásluhou paní Medy Mládkové, že konečně Praha má (odkoupením pověstné vily na Kampě), důstojné místo pro vzpomínky na geniálního a také moudrého klauna. Doufám, že se na to díváte z nebe s uspokojením pane Werichu.

Ortie
20.04.2017 5 z 5

Jelikož jsem vyrostla na písních a pohádkách od pana Wericha byla tato kniha velice příjemným čtením na dobrou noc...
V knize jsem objevila spoustu moudrosti a hodně jsem přemýšlela, ale i jsem se zasmála a to je myslím naprosto skvělá kombinace.

Tarantino
29.08.2016 2 z 5

To mudrování až bolí.

helenkan
24.06.2016 5 z 5

Hezké vzpomínání na skvělého herce,klauna a především člověka.Spousta moudrosti a hodně zajímavostí.Díky.

panjan
04.04.2015 5 z 5

U hodnocení této knihy jde asi o to, poděkovat panu Janouškovi za zprostředkování myšlenek a vzpomínek moudrého klauna, nikoliv hodnotit. Děkuji.

Zdenda20
28.10.2014 5 z 5

Moc hezká vzpomínka na Jana Wericha a dík autorovi za pěkný výběr. Ta kniha mi jen opět připomněla, že i humor může mít hezkou myšlenku. Doporučuji všem čtenářům, kteří hledají slušný humor.

Nemerose
02.01.2014 5 z 5

Moudrost je vlastnost, kterou mnoho lidí neoplývá, děkuji za to, že moudrost pana Wericha byla zachycena

Rafa-P
16.11.2013 5 z 5

Krásná kniha o obdivuhodném člověku.

kacimilek
09.06.2013 5 z 5

Výborně sepsané myšlenky nezapomenutelné české osobnosti. Při čtení není nouze o úsměvy, ale chvíle zamyšlení převládají. Kéž by bylo více takových ikon jako byl Jan Werich...ale na druhou stranu, kdyby jich bylo mnoho, kdo by si jich vážil?!