Rozhovory s Goethem

Rozhovory s Goethem https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118236/rozhovory-s-goethem-118236.jpg 4 9 1

Eckermannovy Rozhovory s Goethem jsou neobyčejně cennou knihou pro poznání osobnosti a díla velikého německého básníka. Zahrnují úsek devíti let Goethova stáří a ukazují nám básníka v celé šíři zájmů uměleckých, filosofických, náboženských, přírodovědeckých i kulturně společenských. Goethe tu rozvíjí myšlenky, které jsou plodem jeho celoživotních zkušeností a praxe a které můžeme pokládat za jeho celoživotní odkaz. V celém, nezkráceném vydání, doprovázeném doslovem k českému čtenáři, vychází zde Rozhovory po prvé.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

Gespräche mit Goethe in den letzten Jahren seines Lebens von Johann Peter Eckermann , 1836

HTO
06.04.2012 5 z 5

Nietzsche, který byl bezpochyby kompetentnější než já něco takového posoudit, prohlásil, že toto je nejlepší kniha, která v němčině existuje. – Rád tomu věřím.

Náhodně otevřeno, výpisek: „Kdyby tomu skutečně bylo tak, že by toto krmení cizího mláděte procházelo vší přírodou jako něco obecně zákonitého, byla by tím rozluštěna mnohá hádanka a s hlubokým přesvědčením bychom mohli říci, že se Bůh smiluje nad mladými krkavci, kteříž volají k němu." (8. října 1827)

Johann Wolfgang von Goethe, 1749-1832

Johann Peter Eckermann