Rozhovory s andělem

Rozhovory s andělem https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15901/bmid_rozhovory-s-andelem-cHM-15901.jpg 4 33 3

Dvanáct originálních povídek z per dvanácti autorů, kteří patří k největším osobnostem současné britské beletrie. Tuto unikátní sbírku povídek sršících vtipem a vyprávěných vždy v první osobě dal dohromady anglický spisovatel Nick Hornby, který (kromě jedné z povídek) přispěl i úvodem, v němž čtenářům přibližuje britskou organizaci TreeHouse nabízející ojedinělý a netradiční přístup k výuce autistických dětí. Každý, kdo si zakoupil český překlad tohoto výboru, věnuje 5,- Kč na anglickou dobročinnou organizaci TreeHouse a 5,- Kč české Asociaci pomáhající lidem s autismem.... celý text

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , BB art

Speaking with the Angel , 2000

MortRainey
26.07.2018 4 z 5

Vedle předních britských autorů se literárně blýsknul i Colin Firth alias Mark Darcy;-)

Koka
01.06.2015 4 z 5

Z předmětného výběru jsem v jedné promo-knížečce četla pouze tři příspěvky, a všechny byly výborné nebo minimálně dobré, každý jinak.
Hornbyho povídka Prsoježíš je jedna z nejlepších, jaké jsem vůbec kdy četla! Vynikající, skvělá, vtipná, hluboká. Monolog hlídače v galerii soudobého umění - to jsem ještě v literatuře nezaznamenala, až u tohoto klenotu. Doporučuji.
Čára od Z. Smithové mi připadala jako takový soudobý pokus o "chytání v žitě". Dobrý, ale nijak ohromující.
Pozoruhodná je Šťastná to mrcha od Helen Fieldingové. Pokud jste přežil/a mrtvici, bude to to pravé pravé čtení pro vás. A pokud zatím ne, jako přípravu doporučuji.

WEIL
19.08.2011

Povídky, kde ústřední téma je jedné - andělé a jejich činnost.