Rozhovory 1964 - 2009

Rozhovory 1964 - 2009 https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94284/bmid_rozhovory-1964-2009-bzF-94284.jpg 4 8 3

Sebrané rozhovory s Vladimírem Körnerem z let 1964 – 2009 jsou mimořádnou ukázkou autorovy trvalosti v názorech a postojích. I když se v nich repetitivně opakují některá témata z Körnerova života, chápeme je jako podstatnou kapitolu pro poznání spisovatelova světa i jeho originálního myšlení. Svazek zahrnuje většinu publikovaných rozhovorů s Vladimírem Körnerem z denního tisku, filmových i literárních časopisů. Přestože je zde z dnešního pohledu citelná mezera ze 70. let 20. století, kdy Körner nebyl vzhledem k tehdejší situaci příliš zpovídaným autorem, můžeme si díky sebraným rozhovorům udělat vcelku přesný obraz o životě a díle tohoto výrazného prozaika druhé poloviny 20. století. A můžeme je brát též jako předstupeň k jeho Vzpomínkám...... celý text

freejazz
26.10.2020 3 z 5

pamatuji se, jak jsem se kdysi poprvé díval na Údolí včel. byl jsem z toho úplně na větvi. a každá další Körnerova kniha, kterou jsem vždycky přečetl na posezení a každý další film podle jeho příběhu mě utvrzoval v tom, že jde o opravdu výjimečnou osobnost.
žel, shrnout na jednu hromadu všechny rozhovory (a že jich nebylo málo) a předhodit je čtenáři nebyl nejlepší nápad. tolik pesimizmu, neradosti, jízlivosti a obviňování pohromadě, to snad nemůže dělat dobře nikomu.
přesto jsem to doklepal, i když četbu podobného ražení už si budu radši odpírat a osvěžím se nějakým kratším dílkem, jenom se dostat ke knihovně, která je zrovna teď lockdown v jiném městě:)

Blue
26.10.2018 4 z 5

Knihy Vladimíra Körnera mám rád, přečetl jsem je všechny a k některým jsem se i vrátil. Je to nepominutelná hodnota. Ovšem číst rozhovory s ním je někdy dost iritující, natož když se pak tyto rozhovory shrnou do jedné knihy. Ta přemíra pesimismu, nihilismu a apokalyptických předpovědí je skutečně až otravná. Ale já mu to odpouštím. A milosrdně dávám čtyři hvězdy.

petrarka72
24.04.2017 5 z 5

Sršatý vypravěč, skeptický prorok a více než padesát let konzistentní autor. Veliký respekt a veliké potěšení.

Kniha Rozhovory 1964 - 2009 je v