Rozhodující bitvy dějin

Rozhodující bitvy dějin https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37731/bmid_rozhodujici-bitvy-dejin-3un-37731.jpg 4 41 5

Přehled bojových střetnutí, která změnila historii Kniha popisuje padesát bitev, které ovlivnily vývoj válečnictví i historie, od bitvy u Valmy v roce 1792 po války na sklonku 20. století. Přináší fascinující obrazové dokumenty, informační mapy bojišť i vzpomínky účastníků bojů.

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Turning the Tide of War , 2001

heavy66
13.02.2022 5 z 5

Zajímavé čtení o důležitých bitvách od francouzské revoluce až po válku v bývalé Jugoslávii. Kdyby tak lidské konflikty mohly zůstat navždy jen na stránkách dějepisných knih, ale svět kolem nás je příliš rozdělený, plný násilí a velmocenských ambicí! Tak alespoň nezbývá než doufat, že v případném novém vydání nebude bitva o Kyjev 2022!

24.2.2022 - bohužel, doufám marně! :-(

Historikbohouš
30.01.2021 5 z 5

Další kniha opět o.k. jen my vadí jak se autor naváži do sovětského svazu nojo hold američan ale jinak spokojenost

Luccy78
27.08.2015 5 z 5

Skutečně nádherně zpracovaná kniha plná barevných i černobílých kreseb a maleb, doplněné mapkami a dobovými fotografiemi. Opravdu stojí za přečtení!

Stolda
01.07.2015 5 z 5

Jak je zmíněno, jedná se o úplný přehled bojových střetnutí, systém vedení válek, která změnila moderní historii, počínaje rokem 1792 a konče rokem 1995. Smůla pro lidstvo že to nebyl definitivní konec všech bojů?!? Ale určitě stojí za to si ji alespoň prolistovat a zamyslet se nad tím, co -my lidi -jsme za pitomce.

Dera
05.01.2014 4 z 5

Kniha podrobně popisuje padesát bojových střetnutí, která podle autora nějakým způsobem změnila historii. Bohatě doloženo ilustracemi a nechybí ani dobové fotografie, jak je zvykem u těchto naučných knih.

válečnictví války bitvy

Tim Newark
britská, 1961
2003  89%Rozhodující bitvy dějin
2008  68%Mafie táhne do války: tajný pakt spojenců s podsvětím

Kniha Rozhodující bitvy dějin je v