Rozhodnutie

Rozhodnutie https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156067/bmid_rozhodnutie-156067.jpg 5 4 1

Kristína, jedináčik, má štrnásť rokov, keď sa celkom neočakávane dozvie, že čakajú prírastok do rodiny. V dospievajúcom dievčati sa mieša radosť s pochybnosťami, veď to vnesie zmenu aj do jej života. Situácia sa ešte skomplikuje, keď Kristíninej matke oznámia, že dieťa, ktoré sa má narodiť, bude pravdepodobne zdravotne postihnuté. Ako sa rozhodne - má si dieťa nechať, či nie? Autorka tu siaha po téme, s akou sa v týchto dimenziách zriedka stretávame v knihe pre mládež.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Mladé letá

Jugend und Volk

Dada077
Dada077
25.02.2022 5 z 5

Knižočka trošku staršia, ale s témou, ktorá sa rokmi nemení a stále má čo povedať rôznym vekovým kategóriám. Rodičia tínedžerky Krisntíny stoja pred dilemou. Matka čaká druhé dieťa, ktoré sa podľa testov narodí s Downovým syndrómom. Donosiť, či nedonosiť "mrzáčika" a ak áno, ako sa popasovať so zvýšenou starostlivosťou a záväzkom do konca života a rovnako aj s reakciami okolia.
"My, takzvaní nepostihnutí, potrebujeme postihnutých. Cez nich sa naučíme veľa vecí, ktoré by sme inak nepochopili."

1994  90%Rozhodnutie
1995  75%Leto pre Johannu