Rozhodnout se pro lásku: Nedovolujme svým nevědomým reakcím, aby ničily náš nejdůležitější vztah https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504925/bmid_rozhodnout-se-pro-lasku-nedovolujme-gYl-504925.jpg 4 1 0

Americký klinický psycholog Stan Tatkin nás seznamuje s inovativním přístupem k párové terapii, v němž se uplatňují nové poznatky neurovědy ve spojení s teorií attachmentu – citové vazby. Neurověda, která se zabývá fungováním lidského mozku, nám umožňuje lépe pochopit, co vlastně řídí naše vztahy. Máme vrozenou potřebu citově se připoutat k druhým lidem. Porozumění těmto zákonitostem může napomoci při řešení vztahových problémů, ale i při vytváření bezpečného a přijímajícího prostředí, tzv. párové bubliny. Tato publikace je určena především těm, kteří se v ústředním vztahu svého života právě cítí nešťastní, ztracení, zmatení nebo osamělí. Nechává je nově nahlédnout na případný dosavadní vysilující boj, chaos, bolest či rezignaci. Zároveň jistě poslouží těm, jejichž vztahy jsou funkční a láskyplné, ale přesto občas zabloudí do manželské či partnerské slepé uličky. Do třetice může být průvodcem na cestě k sebepoznání všem čtenářům a inspirací pro práci párovým terapeutům a poradcům.... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Triton

Wired for Love: How Understanding Your Partner´s Brain and Attachment Style Can Help You Defuse Conflict and Build a Secure Relati , 2012

Autorovy knížky

Stan Tatkin
americká, 1954
2022  80%Rozhodnout se pro lásku: Nedovolujme svým nevědomým reakcím, aby ničily náš nejdůležitější vztah

Kniha Rozhodnout se pro lásku: Nedovolujme svým nevědomým reakcím, aby ničily náš nejdůležitější vztah je v