Lesní soud

Lesní soud https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446164/bmid_lesni-soud-vHr-446164.jpg 4 4 1

Rozhledna na houby série

< 2. díl

Konečně jsme se po dalších prázdninách dočkali pokračování dobrodružné a napínavé. Rozhledny na houby. Holub Doupňák přináší Lucce, Klárce a Krišmovi zprávu, že se jejich přátelé loupečníci ocitli v krajně nepříjemné situaci. Kromholc se proměnil z bezpečnostních důvodů v jezevce, jenže zapomněl, jak se vrátit do původní podoby. Nevěděl to ani Krutihlav, neví to nikdo v lese. Lucka s Klárkou a Krišmou dali hlavy dohromady a podařilo se jim vypátrat, že loupečníci mají v nedalekém lese sestřenku, která vládne kouzelnou mocí a mohla by to dokázat.... celý text

bea.mari
09.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Dávám 5 hvězdiček, protože je to hodně dobré. Je to o tom, jak Lucka a Klárka hledaly vílu Raspenavu, která měla svého bratrance, který byl jezevcem, proměnit zpátky v loupečníka. Ale jezevce uspali lovci, ale potom se probudil v dodávce, a lovci chtěli jít na výří rodinku. Mezitím si nevšimli, že Raspenava proměnila loupečníka zpátky. Ale potom Klárka a Lucka šly k lesnímu soudu, kde rozhodl soud rozhodl, jakým zvířetem se lovci stanou. Hlaváč, starší než druhý lovec, se musel proměnit v hrabáka. A Padavka, ten mladší, ten si mohl vybrat. Vybral si králíka a požádal, aby mohl komunikovat s dalšími králíky.
A za 20 let na to všechno Lucka a Klárka zapomněly. Ale pak si naštěstí skoro vzpomněly.