Rozervané království

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další příběh normanského rytíře Tancreda. Příběh začíná na nepokojné hranici Anglie a Walesu, kde Tancred, známý hrdinskými válečnými činy, dostane půdu od svého nového pána Roberta Maleta na oplátku za své služby v bitvě o Eoferwic. Teď je tedy i on vlastním pánem, má malou družinu rytířů a sídlo, které může nazývat domovem. Jenže situace v celém království, a obzvlášť na hranici, je víc než neklidná a Tancred by mohl o své těžce vydobyté výsady brzy přijít. Normanské království se ocitá na všech stranách v obklíčení – staří i noví nepřátelé se spojí a chystají se zaútočit. Křehká vláda krále Guillauma v Anglii se tím dostává až na pokraj pádu. Tancred je vybrán, aby vedl výpravu do vnitrozemí Walesu. Ujímá se tak nejtěžšího úkolu, který ho buď proslaví, nebo přivede do záhuby. V celém svém životě ještě nikdy nečelil beznadějnější situaci… Napínavý román se čte jedním dechem. Autor využívá svých historických zkušeností a nechá hlavní postavy jednat tak, jak by se skutečně mohly chovat v 11. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/307878/rozervane-kralovstvi-KRR-307878.jpg 4.220
Série:

Rytíř Tancred (2.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Vyšehrad
Orig. název:

The Splintered Kingdom (2013)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Rozervané království

Přidat komentář
Boby17
19. června

Výborná knížka a myslím, že i o chloupek lepší než první díl. Celou dobu se něco děje, nepostřehnul jsem žádná hluchá místa. Tancred nezažívá jen úspěchy, ale i selhání a osobní tragedii. Bohužel podle sdělení nakladatelství není dokončení trilogie v letošním roce (2019) zařazeno do edičního plánu. Tak se mi to čekání na pokračování příběhu Tancreda bohužel protáhne. Doufám, že to nebude trvat příliš dlouho. Každopádně knize dávám všechny hvězdy a sobě autora do oblíbených.

Kamiliana
16. února

Oceňuji autorův styl psaní, který dovolí čtenáři plně se vžít do příběhu, vcítit se do hlavní postavy a prožívat všechny životní výhry i prohry s ním.

jaja1989
10.10.2018

Kniha je trochu slabší než předchozí díl, tam bylo víc napětí, tady je víc bolesti.
těším se na 3. díl

vincek1
24.04.2018

Dočteno, oproti knize Ve znamení meče se mi toto pokračování zdá trochu slabší. Nevím, jestli tím, že mi trochu "zevšedněl" styl psaní, nebo poněkud jednodušší děj. Ale jinak si nestěžuji, hezky se čte.

smile1
14.03.2017

Kniha byla krásná.. Nádherně napsaná... Přečtena jedním dechem...Hlavní hrdina opravdu nemá nic zadarmo...v knize je mnoho zajímavých zápletek


Štítky

historické romány středověk rytíři 11. století

Autor a jeho další knihy

James Aitcheson
britská, 1985

Podobné knihy

Kniha Rozervané království je:

v Přečtených25x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených4x
v Knihotéce25x
v Chystám se číst10x
v Chci si koupit6x