Rozcestí

Kriminální román známého amerického spisovatele ve spletitém ději rozehrává lidské vztahy a uzavírá jejich osudy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103053/rozcesti-103053.jpg 3.311
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , BB art

The Three Roads, 1948

Kniha Rozcestí

jarunka54
08.06.2020

Nic pro mě, prostě jsem šahla vedle. Je to jedna z R. MacDonaldovýchprvotin než začal psát o Lew Archerovi

ludek.n
10.01.2019

Rozcestí Rosse Macdonalda bych zařadil do ranku lehce obskurních a netradičních detektivek. Je tu sice zločin ve své klasické podobě, ale role vyšetřovatele a soudce se ujímá sám manžel zavražděné. To by samo o sobě asi nebylo zase až takové překvapení, kdyby námořního poručíka Breta Taylora čerstvě nepropustili z uzavřeného oddělení psychiatrie. Připočítejte hodně zatěžkaný a jakoby neobratný styl, trochu freudovské psychologie, ulítlou milostnou zápletku a skutečně bizarní postavy, a máte tady dílko, které se vymyká veškerým standardům. Bohužel je tento výmyk spíše k té horší a méně zábavné straně.

March
29.12.2018

Tato kniha mě nějak nenadchla...trochu mi vadil Bret...pro mě nemastne, neslané...

ji7967
30.11.2017

Příjemná detektivka, kterou člověk přečte na jeden zátah.

Seiers
11.07.2016

Detektivka předcházející uvedení L. Archera na scénu. Rok původního vydání (1948) je znát. Některé kapitoly jak ze starých filmových gangsterek (střelba ze samopalu do dveří); spíše naivní příběh okořeněný snahou vybalancovat tehdejší psychologický profil - dnes k pousmání. Překlad solidní, kniha má spád. Závěr mi připomněl jednu pasáž z filmu o Cimrmanovi: "Ale chlapče, já nejsem tvůj syn. Já jsem tvoje matka."

marek1278
29.07.2015

Opravdu zajímavě napsaný příběh, spíše psychologická detektivka. Až druhá polovina knihy mě opravdu bavila a finále je moc povedené a vcelku i nečekané. Lepší průměr, každopádně stojí za přečtení :)