Rozbouřené vody

Rozbouřené vody https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374230/bmid_rozbourene-vody-oDc-374230.jpg 3 42 12

Ellen Whartonová je rozhodnutá odletět do New Yorku stůj co stůj, a to i navzdory varování meteorologů před blížícím se hurikánem. Má zde navštívit svou matku, ale důležitějším, byť tajným důvodem je setkání s někým úplně jiným. Bankéř Charles doufá, že se mu podaří uvidět své dvě malé dcerky, které zde žijí u jeho bývalé manželky. A mladá lékařka Juliette pracuje v nemocnici na pohotovosti. Když hurikán udeří, budou muset všichni opustit své plány a utkat se s živelnou pohromou, jejíž sílu podcenili. Jim i jejich blízkým totiž půjde o život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Rushing Waters , 2016

knihovniceS
22.08.2021

Rozbouřené vody
Autorku mám ráda, ale tuto knihu jsem odložila po několika stranách. Je mi líto, nemám ráda katastrofy ani v knihách. Věřím, že je kniha dobrá, ale ne pro mne. Nehodnotím, chyba je ve mně.

klarkys
15.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Myslím, že zamotat do předvídatelného děje hurikán byl skvělý nápad. Jinak nevím, čím by se kniha lišila od jiných. Strašně mi lezla na nervy Grace, zpovykaná bohatá sobecká nána, která svou sebestředností ohrozila životy záchranářů i své dcery....Škoda, že autorka věnovala tolik prostoru linii s Grace a Ellen, mnohem víc mě zajímaly osudy Juliette, Seana, Giny a Charlese....Tak snad příště :-)

Jaromi870
08.08.2020 5 z 5

Kniha se mi četla výborně. I když byl děj předvídatelný, tak spojení s hurikánem a jeho následky se mi velmi líbilo.
Je to zatím má první kniha od D. Steel, jelikož jsem to dlouho odkládala, ale určitě ne poslední.

kacaaba
10.04.2020 4 z 5

Takové neurazí, nenadchne. Četlo se mi to moc dobře, mělo to spád, dokonce jsem si poplakala. Není to žádný trhák, ale tokové příjemné počtení o osudu určitých lidí v určité sitaci.

jeny-v
11.03.2020 3 z 5

Obsahem knihy je zajímavě pojatý námět, kde hlavní roli hraje hurikán Ophelia a život několika lidí, které zasáhl. Životní problém Ellen a George je smutný, ale byl skvěle nahrazen postavou spisovatele Boba. Naopak Gina s Charlesem našli v neštěstí opět společnou cestu, kterou v minulosti ukončili. U Grace a Jima, kteří vlastně žili vedle sebe v NY, ale nikdy by se asi nepotkali nebýt katastrofy a stejná náhoda svedla Juliette a Seana.
Knihy D.S. čtu již bezmála 30 let. Ano, některé jsou skvělé jiné slabší, ale stále mě baví a pomáhají.

mariva
20.08.2019 3 z 5

Autorčiny knížky mám docela ráda, ale tahle byla o hodně slabší, než je většina jejích knih. Docela dlouhé popisné pasáže bytů i událostí jsou únavné a naopak události, které by mohly být dramatičtěji popsány se přejdou jen několika větami. Osudy většiny postav jsou dopředu snadno předvídatelné, takže ani tady na čtenáře nečeká nic překvapivého. Jediné plus je z mého pohledu to, že o hurikánech v Americe často slyšíme, ale že by zasáhly i New York jsem zatím neslyšela a o tom, jak by to probíhalo, jsem neměla žádnou představu. Ale myslím, že se z tématu dalo vytěžit mnohem víc.

Kalima206
14.07.2019 1 z 5

Přiznám se, že knihu sem asi v půlce odložila. Nějak mě to vůbec nevtáhlo do děje. Osobně si myslím, že za to mohlo to, že se spisovatelka zaměřila na příliš mnoho hlavních postav a tak mi ani jedna nepřirostla pořádně k srdci.
Škoda :(

jisolda
20.01.2019 5 z 5

Rozbouřené vody. Paráda velmi poutavý příběh a skvěle se čte. Děj knihy spojuje životní i přírodní zvravy. Jako běžný život. Je to příběh o šesti různých lidech, kteří bojují s hurikánem a se vztahy mezi sebou. Někomu díky hurikánu přinese neštěstí, druhému nový život. Nádhera opravdu knihu doporučuji všem!

knihovnička007
03.01.2019 2 z 5

Pořád přemýšlím, jak tuhle knihu ohodnotit. Steelová prostě neumí takový žánr. Četla jsem více jejich knih, ale tohle mi od ní nesedí. Hurikán v NY je zajímavé téma, pořád jsem čekala jak to bude eskalovat, ale čekala jsem zbytečně. Málo přímých vět, spoustu popisků a (pro mne) zbytečných informací. Stále opakování podobných vět, slov... Nevím, připadá mi, že už se vypsala. Ale je to jen můj názor. Škoda, čekala jsem víc.

evask
19.09.2018 3 z 5

Já jsem to teda, na rozdíl od předchozí čtenářky, dočetla, ale je to jak scénář k romantickému filmu. Vzala jsem to “zrychlenou formou”, každý druhý řádek. A nakonec všechno dobře dopadlo ...
Tento styl psaní mně nesedí.

Pavouček2
14.09.2018

No, téma by bylo dobré, kdyby to nevypadalo, jako by to psala žákyně deváté třídy! Jsem v půlce a nevím zda to mám vůbec dočíst, ten styl jak píše mi prostě jde na nervi.

Nakonec nedočteno.

alnahu
17.07.2018 4 z 5

Další čtivá kniha od této oblíbené autorky. Tentokrát příběh začíná v New Yorku ,kde řádí hurikán Ophelia , kde je uvězněno šest rozdílných lidí s dalšími milióny obyvatel města. A s životními příběhy těchto šesti lidí se setkáme v této knize. Dobré čtení.

Danielle Steel
americká, 1947