Rozbitá

Rozbitá https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84917/mid_rozbita-8F9-84917.jpg 5 175 55

Příběh zneužívaného a odvrženého dítěte Jodie patří mezi děti, které jejich rodina zneužívá a zanedbává. Brutální sexuální zneužití, nedostatečná péče a bezohlednost k potřebám malé Jodie vedly k tomu, že úřady tuto osmiletou dívenku odebraly rodičům a hledaly pro ni náhradní rodinu. Příběh začíná ve chvíli, kdy se po čtyřech měsících náhradní péče Jodie ocitne ve své páté pěstounské rodině. Péče o Jodie není „procházkou růžovou zahradou“ a její pěstounka nenajde zázračné řešení, které by dokázalo spravit Jodiin rozbitý život. Dokáže ale prolomit její nedůvěru k dospělým a ukázat jí i to, že když ji má někdo rád, nemusí to dávat najevo sexuálním chováním. Kniha představuje náročný úkol pěstounů a adoptivních rodičů, kteří někdy dostanou do péče dítě, které se i přes jejich nejlepší snahy nedokáže vymanit z toho, co prožilo, a následky týrání či vážného zanedbávání si nese po celý život. Kniha osloví čtenáře, kteří se zajímají o skutečné příběhy s psychologickou tematikou, lidi, kteří se věnují náhradní rodinné péči, a vychovatele, kteří se starají o zneužívané a zanedbávané děti.... celý text

betae
16.01.2015 5 z 5

Strašný příběh holčičky zneužívané vlastními rodiči. Je až neuvěřitelné jaké monstra žijí mezi námi. Vůbec si nezaslouží nazývat se mámou ,tátou. Naopak klobouk dolů před všemi,kteří se dokáží postarat o poškozené a psychicky narušené děti ,nahradit jim rodinu a dát lásku. Velmi čtivá kniha, po jejím přečtení jsem byla otřesená. Kéž by se dalo zařídit,aby takové hrůzy už žádné dítě nemuselo snášet...

kejty91
25.12.2014 4 z 5

No, to byl teda příběh. Přečetla jsem ho během dvou dnů - nedalo se odrhnout, chtěla jsem vědět, co bude nakonci. Jsem naivní ale opravdu jsem čekala nějaký šťastný konec. Bohužel, u tak zničeného dítěte mě mohlo napadnout, že to nejde očekávat. Místy jsem se musela zastavovat a rozdýchavat to, co jsem zrovna přečetla a pak jsem dále s (ne)chutí pokračovala.

Jak jsem četla nakonci, za vše může strach a lhostejnost dospělých.

Lidi, přečtěte si to a uvědomte si, že je to skutečné a každý může pomoct i když to bude znamenat nějaké riziko, holt někdy musíme rozhodovat i o špatných věcech.

Ubohá Jodie...a spousta dalších dětí.

Mucko
10.07.2014 5 z 5

Táto autentická výpoveď nenechá nikoho chladným. Schválne hodnotím knihu výlučne z morálneho hľadiska. Je neskutočné s akou byrokraciou sa na sociálnej pôde stretávame..
Čo je však najviac zarážajúce v prípade malej Jodie, je absolútne zlyhanie sociálneho úradu, pediatrov, okolia.
Ako je možné takto prehliadať dieťa, ktoré je od narodenia v registri ohrozených detí a má 50 záznamov z pohotovosti?
Viem, chyba je rozsiahla v celom systéme, zo skúsenosti vyplýva, že sociálne pracovníčky majú strach navštevovať ,, problémové rodiny' bohužiaľ z tohto ťažia tie monštrá, a v konečnom dôsledku doplácajú zas len tý najbezbranejší.. deti...

dark.ma93
05.07.2014 5 z 5

Mimořádná kniha. Jsem ráda, že se o podobných tématech mluví. Dokázala s krutou upřímností popsat život zneužité holčičky v pěstounské péči. Obdivuji spisovatelku, že její schopnost se o dítě postarat, poklona pro ni!

Hokkejka
29.05.2014 5 z 5

Velmi smutný příběh se smutným koncem.

Radka17
01.02.2014 4 z 5

Kniha se silným příběhem, který přímo zaútočí na vaši psychiku. Osobně mohu říct, že jsem NIKDY nic takového ještě nečetla. Dokonce mi při četbě bylo chvílema až špatně a smutno z toho, co jsou lidi schopný udělat, jak moc dokážou být zvrácení. Jen pro silnější povahy... Doporučuji všem psychologům, pěstounům i lidem, kteří chtějí nakouknout pod pokličku těch kauz, které občas slyšíme ve zprávách, ale moc se o nich nemluví.

Cathy Glass tímto skládám poklonu a obdiv za to, co pro Jodie dokázala udělat.

playada
16.12.2013 5 z 5

Nemohla bych být pěstounkou. Neměla bych na to nervy. Ještě že existují lidé jako Cathy.

Dendisek
09.11.2013 5 z 5

Opravdu šokující kniha, řekla bych pouze pro silnější povahy. Člověku u toho ukápne i slza a to jen tak nějaká kniha nedokáže...

Alca007
30.10.2013 5 z 5

opět další kniha, která vás vtáhne do děje a už nepustí
je otřesné co se děje, čtete ty stránky se zatajeným dechem a nechápete.
máte pocit, že se ani nemůže nadechnout.

nikkifinn
23.08.2013 5 z 5

Máte-li děti, dost pravděpodobně to na vás bude hodně silný kafe. Velmi náročné na psychiku, jak už zde bylo zmíněno. Ale výborná kniha, co pomůže otevřít oči.

Pajulinka23
30.07.2013 5 z 5

Silný příběh, nenáročná četba - za to velice náročné na psychiku. V počátku jsem byla z Jodie trochu podrážděná, jak je drzá, ale během chvíle mi jí bylo neskutečně líto.

Manifest blech
10.07.2013 5 z 5

Na tak silný příběh to bylo velmi čtivé.

Nikyy
20.01.2013 4 z 5

Autorku sice nelze považovat za nadanou spisovatelku, ale to příběhu nijak neškodí, naopak mu to přidává na autentičnosti. Příběh zneužívané Jodie je popisován jednoduše, ale o to více citlivě a empaticky. Doporučuji tuto strhující knihu všem, kteří se zajímají o to, co se děje kolem nás a o možné pozadí kauz, o kterých tu a tam zaslechneme v televizi. Doporučuji ji také všem, kteří pracují s ohroženými dětmi, nebo uvažují o pěstounství či adopci.

Nelischka
14.10.2012 3 z 5

Po literární stránce se nejedná o příliš náročnou četbu a postavy knihy, které zde zastupují tu dobrou stránku lidských vlastností, jsou vykresleny opravdu jen v nejzářivějších (až neuvěřitelných) barvách, ale v případě téhle knihy o to vlastně vůbec nejde :) Životní příběh je opravdu působivý a nepříjemné pravdy jsou zde dle mého názoru dávkovány v ještě přijatelné míře.

Nikoci
23.07.2012 5 z 5

Musím uznat,že kniha mě velice dostala.Nic tak strašného a smutného jsem NIKDY nečetla.Paní Cathy Glass si zaslouží velký obdiv za to,co pro tu malou zneužívanou holčičku dokázala.